GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 21 listopada 2017

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«listopad 2017»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 dzień: 5
6 7 8 9 10 dzień: 11 12
13 dzień: 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 dzień: 26
27 28 29 30
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.

Treść strony

Z ostatniej sesji Rady Miejskiej w Głownie

Będą dodatkowe remonty ulic

W środę, 10 sierpnia 2016 r. Rada Miejska w Głownie jednogłośnie (na sesji obecnych było 10 radnych) poparła propozycje Burmistrza Głowna dotyczące realizacji dodatkowych remontów ulic, które wymagają natychmiastowej naprawy, a przy tym są strategicznymi ciągami komunikacyjnymi, w tym dojazdami do szpitala czy szkół. 

Do dotychczasowego planu inwestycyjnego wpisano tym samym dodatkowo: 

- remont nawierzchni ul. Słowackiego na odcinku od ul. Kopernika do ul. Wojska Polskiego  - 79 500 zł
- remont nawierzchni ul. Żeromskiego na odcinku od ul. Wojska Polskiego do ul. Wyspiańskiego - 117 000 zł
- remont nawierzchni ul. Solskiego na odcinku od mostu na rzece Mrodze do ul. Kopernika wraz z odcinkiem ul. Huta Józefów od ul. Kopernika do drogi dojazdowej do działek rekreacyjnych - 233 000 zł
- remont nawierzchni ul. Kościuszki w Głownie na odcinku od ul. Zacisze do ul. Żeromskiego - 115 000 zł
- remont nawierzchni ul. Popiełuszki na odcinku od ul. Karasickiej do ul. Ogrodniczej - 110 000 zł
Ponadto zwiększono nakłady finansowe na zaplanowane już wcześniej i realizowane obecnie  zadania drogowe, zwiększając tym samym ich zakres. I tak: 
- 120 tys. zł - to środki, które przeznaczono dodatkowo na przebudowę ul. Wyszyńskiego (na odcinku od ul. Popiełuszki do ul. Prawej), dzięki czemu inwestycja ta nie będzie realizowana etapami, a cała zostanie zrealizowana w roku 2016. Powstanie na niej nawierzchnia z kostki brukowej, a ulica ta zyska  również kanalizację deszczową. 
- 60 tys. zł dołożono natomiast budowy ul. Dworskiej, co pozwolić ma na rozszerzenie pierwszego etapu tej inwestycji o budowę wjazdów do posesji. 

Ponadto w związku z trwającym remontem chodnika w ul. Bielawskiej, Rada Miejska w Głownie poparła projekt przeznaczenia 20.000 zł na utwardzenie terenu miejskiego przed dawną siedzibą OSP Głowno przy ul. Bielawskiej.

Podjęte decyzje umożliwią wyremontowanie dodatkowo ok. 1,5 km newralgicznych dla miasta ulic. 

Spłata pożyczek

Rada Miejska w Głownie poparła również propozycję zwiększenia dochodów i rozchodów o kwotę  56.427,07 zł, co wiąże się z zaplanowaną w roku 2016 wcześniejszą spłatą pożyczek z WFOŚiGW zaciągniętych w roku 2014 (przed tą decyzją spłata tych pożyczek zaplanowana była do roku 2025). Część zobowiązania z tytułu dwóch pożyczek zaciągniętych na termomodernizację MOK i MP3 w kwocie 130.627,37 zł została warunkowo umorzona. Warunkiem tego umorzenia jest przeznaczenie środków z umorzenia na „Budowę ulic w rejonie Szkoły Podstawowej nr 1 – I etap: Budowa ul. Żwirki na odcinku od Placu Reymont do ul. Granicznej wraz z wykonaniem niezbędnych odcinków kanalizacji deszczowej i kanalizacji sanitarnej” oraz osiągnięcie efektu ekologicznego w postaci włączenia do kanalizacji sanitarnej do dnia 31 grudnia 2019 r., mieszkańców ul. Żwirki.

Ponadto Rada Miejska zaakceptowała propozycję przeznaczenia 77.500 zł (stanowiących oszczędności powstałe po zmniejszeniu planu środków przeznaczonych na zapłatę w 2016 r. odsetek od kredytów o kwotę 65 tys. zł oraz po zmniejszeniu o kwotę 12.500 zł wydatków związanych z kosztami pobytu dzieci z terenu Gminy Miasta Głowna w przedszkolach w innych gminach), na całkowitą spłatę na rzecz Banku Gospodarstwa Krajowego, pozostałych odsetek od zwrotu dotacji na budowę mieszkań socjalnych (inwestycja ta była realizowana w latach 2004-2005). Spłata tego zadłużenia uwiarygodni Gminę Miasta Głowno w ocenie BGK i pozwoli na aplikowanie o środki w Banku Gospodarstwa Krajowego. 

10-letnia dzierżawa dla Centrum Medycznego Sp. z o.o.

Rada Miejska w Głownie wyraziła zgodę na oddanie w dzierżawę w trybie bezprzetargowym na kolejne 10 lat nieruchomości o powierzchni 0,1606ha położonej przy ul. Kopernika 19A zabudowanej budynkiem przychodni zdrowia, na rzecz dotychczasowego dzierżawcy tj. Centrum Medycznego Sp. z o.o. w Głownie w celu udzielania świadczeń zdrowotnych. Dotychczasowy okres dzierżawy upływ z dniem 2 października 2016 r. 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/Skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2017. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 1587

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.