GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 18 lipca 2018

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«lipiec 2018»
P W Ś C P S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.

Treść strony

I Mistrzostwa Głowna w Beach Soccerze o Puchar Burmistrza Głowna

24 lipca nad Zalewem Mrożyczka Beach Soccer Club Pro-Fart Głowno zorganizował I Mistrzostwa Głowna w Beach Soccerze o Puchar Burmistrza Głowna. W imprezie wzięło udział 11 drużyn, których zawodnicy pochodzili m.in z Głowna, Łowicza, Skierniewic, Łodzi, Zgierza, Rawy Mazowieckiej, Bełchatowa.

Imprezę otworzył Prezes Zarządu Ernest Kotlarek wraz z Wiceprezesem Michałem Wójcikiem. W uroczystości otwarcia wziął udział Członek Zarządu Powiatu Zgierskiego, Pan Wojciech Brzeski oraz Radny Rady Miejskiej w Głownie Grzegorz Szkup.

W grupie A zmierzyli się zawodnicy BSC Pro-Fart Głowno I, JLB Zabrzeźni oraz KSR Politechniki Łódzkiej. Równych sobie nie mieli gracze z Zabrzeźni, którzy pokonali odpowiednio głowieński Pro-Fart oraz KSR 2:1. W pojedynku, który decydował o wejściu do ćwierćfinału lepsi okazali się gracze łódzkiej politechniki, którzy pokonali BSC 2:1.
W grupie B o wyjściu z 1 miejsca z grupy zdecydował mecz pomiędzy LPA Polesie Łódź oraz Lukullusa. Zawodnicy obydwóch drużyn rozegrali dwa spotkania pomiędzy sobą, które jedno zakończyło się remisem, a drugie zwycięstwem Lukullusa 1:0.
Trzecia grupa składała się z drużyn, które miały dotychczas spore doświadczenie w piłce nożnej, ponieważ zagrali w niej zawodnicy BSC Pro Fart Głowno II, Iskry Głowno oraz Fantazji Głowno, której drużyna składała się z zawodników Stali Głowno. Z pierwszego miejsca do ćwierć finału awansowała II drużyna gospodarzy, którzy pokonali Fantazję 3:2 oraz Iskrę Głowno 2:0. Z miejsca premiowanego awansem mogli cieszyć się gracze Fantazji, którzy pokonali Iskrę 1:0.
W ostatniej grupie D zmagali się zawodnicy KS Karasicy, FC Stryków oraz Mnichów z Południa. Z gry w 1/4 finału cieszyli się gracze ze Strykowa, którzy pokonali zawodników z Karasicy 4:1 oraz Mnichów 5:0. Z drugiego miejsca awansowali piłkarze KS Karasicy, którzy pokonali Mnichów 2:0. 

W pierwszym meczu w walce o półfinał zagrali gracze JLB oraz Fantazji. Po zaciętym pojedynku z piachu zadowoleni zeszli Ci drudzy. W kolejnych pojedynkach zawodnicy Pro-Fartu ulegli graczom KSR Politechniki Łódzkiej, zawodnicy Lukullusa odprawili piłkarzy Karasicy do domu, a LPA Łódź Polesie FC Stryków. W meczu o finał zagrali gracze Fantazji oraz Lukullusa. Z gry o główne trofeum imprezy mogli cieszyć się Ci drudzy. W drugim pojedynku KSR Politechnika Łódzka pokonała LPA Polesie Łódź. W meczu o najniższy stopień na podium zmierzyli się piłkarze Fantazji Głowno oraz LPA Polesie. Po ciekawym meczu z boiska zwycięsko zeszli Ci pierwsi. Mecz finałowy dostarczył kibicom wielu emocji, ponieważ zwycięzcę imprezy wyłoniły rzuty karne. W tych lepsi okazali się zawodnicy "polibudy", którzy pokonali Lukullus'a 3:2.

Nagrodę Michała Wójcika, Wiceprezesa BSC Pro-Fart Głowno dla Najlepszego Zawodnika otrzymał Patryk Ożadowicz z Lukullusa, nagrodę Ernesta Kotlarka, Prezesa BSC Pro-Fart Głowno dla Najlepszego Bramkarza otrzymał Kamil Pachlczyk z KSR Politechniki Łódź, który w dużej mierze pomógł wygrać swojej drużynie imprezę. Królem Strzelców został zawodnik Fantazji Głowno Tomasz Florczak, który otrzymał nagrodę Kariny Rudnickiej, Wiceprezes Pro-Fart'u.

Puchar dla zwycięscy ufundował Burmistrz Głowna, a medale dla uczestników Starostwo Powiatowe w Zgierzu. Wsparcie medyczne dla zawodników zapewniła Fundacja Swoboda. Gra na piachu pokazała wielu zawodnikom, że nie jest taka łatwa jak na zwykłym boisku. Kolejny turniej planowany za rok.
 

Źródło: Beach Soccer Club Pro-Fart Głowno

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2018. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 2907

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.