GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 29 września 2020

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2020»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.

Treść strony

I Mistrzostwa Głowna w Beach Soccerze o Puchar Burmistrza Głowna

24 lipca nad Zalewem Mrożyczka Beach Soccer Club Pro-Fart Głowno zorganizował I Mistrzostwa Głowna w Beach Soccerze o Puchar Burmistrza Głowna. W imprezie wzięło udział 11 drużyn, których zawodnicy pochodzili m.in z Głowna, Łowicza, Skierniewic, Łodzi, Zgierza, Rawy Mazowieckiej, Bełchatowa.

Imprezę otworzył Prezes Zarządu Ernest Kotlarek wraz z Wiceprezesem Michałem Wójcikiem. W uroczystości otwarcia wziął udział Członek Zarządu Powiatu Zgierskiego, Pan Wojciech Brzeski oraz Radny Rady Miejskiej w Głownie Grzegorz Szkup.

W grupie A zmierzyli się zawodnicy BSC Pro-Fart Głowno I, JLB Zabrzeźni oraz KSR Politechniki Łódzkiej. Równych sobie nie mieli gracze z Zabrzeźni, którzy pokonali odpowiednio głowieński Pro-Fart oraz KSR 2:1. W pojedynku, który decydował o wejściu do ćwierćfinału lepsi okazali się gracze łódzkiej politechniki, którzy pokonali BSC 2:1.
W grupie B o wyjściu z 1 miejsca z grupy zdecydował mecz pomiędzy LPA Polesie Łódź oraz Lukullusa. Zawodnicy obydwóch drużyn rozegrali dwa spotkania pomiędzy sobą, które jedno zakończyło się remisem, a drugie zwycięstwem Lukullusa 1:0.
Trzecia grupa składała się z drużyn, które miały dotychczas spore doświadczenie w piłce nożnej, ponieważ zagrali w niej zawodnicy BSC Pro Fart Głowno II, Iskry Głowno oraz Fantazji Głowno, której drużyna składała się z zawodników Stali Głowno. Z pierwszego miejsca do ćwierć finału awansowała II drużyna gospodarzy, którzy pokonali Fantazję 3:2 oraz Iskrę Głowno 2:0. Z miejsca premiowanego awansem mogli cieszyć się gracze Fantazji, którzy pokonali Iskrę 1:0.
W ostatniej grupie D zmagali się zawodnicy KS Karasicy, FC Stryków oraz Mnichów z Południa. Z gry w 1/4 finału cieszyli się gracze ze Strykowa, którzy pokonali zawodników z Karasicy 4:1 oraz Mnichów 5:0. Z drugiego miejsca awansowali piłkarze KS Karasicy, którzy pokonali Mnichów 2:0. 

W pierwszym meczu w walce o półfinał zagrali gracze JLB oraz Fantazji. Po zaciętym pojedynku z piachu zadowoleni zeszli Ci drudzy. W kolejnych pojedynkach zawodnicy Pro-Fartu ulegli graczom KSR Politechniki Łódzkiej, zawodnicy Lukullusa odprawili piłkarzy Karasicy do domu, a LPA Łódź Polesie FC Stryków. W meczu o finał zagrali gracze Fantazji oraz Lukullusa. Z gry o główne trofeum imprezy mogli cieszyć się Ci drudzy. W drugim pojedynku KSR Politechnika Łódzka pokonała LPA Polesie Łódź. W meczu o najniższy stopień na podium zmierzyli się piłkarze Fantazji Głowno oraz LPA Polesie. Po ciekawym meczu z boiska zwycięsko zeszli Ci pierwsi. Mecz finałowy dostarczył kibicom wielu emocji, ponieważ zwycięzcę imprezy wyłoniły rzuty karne. W tych lepsi okazali się zawodnicy "polibudy", którzy pokonali Lukullus'a 3:2.

Nagrodę Michała Wójcika, Wiceprezesa BSC Pro-Fart Głowno dla Najlepszego Zawodnika otrzymał Patryk Ożadowicz z Lukullusa, nagrodę Ernesta Kotlarka, Prezesa BSC Pro-Fart Głowno dla Najlepszego Bramkarza otrzymał Kamil Pachlczyk z KSR Politechniki Łódź, który w dużej mierze pomógł wygrać swojej drużynie imprezę. Królem Strzelców został zawodnik Fantazji Głowno Tomasz Florczak, który otrzymał nagrodę Kariny Rudnickiej, Wiceprezes Pro-Fart'u.

Puchar dla zwycięscy ufundował Burmistrz Głowna, a medale dla uczestników Starostwo Powiatowe w Zgierzu. Wsparcie medyczne dla zawodników zapewniła Fundacja Swoboda. Gra na piachu pokazała wielu zawodnikom, że nie jest taka łatwa jak na zwykłym boisku. Kolejny turniej planowany za rok.
 

Źródło: Beach Soccer Club Pro-Fart Głowno

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

Deklaracja dostępności

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miejski w Głownie 2020. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 7320

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.