GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 5 sierpnia 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • 2016 | 
 • II Kreatywne Lato Rodzinne w Głownie oraz Święto Głowna 2016 - zapraszamy w sierpniu | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«sierpień 2021»
P W Ś C P S N
dzień: 1
2 3 4 5 6 7 dzień: 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 dzień: 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

II Kreatywne Lato Rodzinne w Głownie oraz Święto Głowna 2016 - zapraszamy w sierpniu

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach promujących rodzinną, wielopokoleniową rekreację i kreatywny wypoczynek nad zalewem Mrożyczka w Głownie.  Tradycyjnie już, przypadają one na sierpień.  I tak: 

 

KREATYWNE LATO RODZINNE W GŁOWNIE


 
7 sierpnia 2016 r. rusza II edycja cyklu wakacyjnych tematycznych pikników rodzinnych pod hasłem „Kreatywne Lato Rodzinne w Głownie”. I edycja w roku 2015 cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. To projekt, który łączy dwa cele:
- Po pierwsze ma wymiar promocyjny i zachęca do rodzinnej, wielopokoleniowej, budującej i wzmacniającej więzi, kreatywnej rekreacji w Głownie (nad zalewem Mrożyczka). 
- Po drugie, Kreatywne Lato Rodzinne to projekt, który daje możliwość atrakcyjnego spędzenia wakacji dzieciom, rodzinom z Głowna. 
To pikniki, które łączą pokolenia. 

HARMONOGRAM KREATYWNEGO LATA RODZINNEGO W GŁOWNIE 2016:

• 07.08.2016 (NIEDZIELA) - Rodzinny Piknik „W kreatywnym cyrku” na terenie rekreacyjnym nad zalewem Mrożyczka ul. Swoboda 2 w Głownie, godz. 14.00-20.00.
Atrakcje: 
- autorski program artystyczny z akrobacjami, żonglerką, iluzję, z interaktywnym pokazem tworzenia balonowych zwierzaków, pląsami z Żywym Pluszakiem (dużą maskotką pluszową) i wielkim pokazem baniek mydlanych,
- miasteczko cyrkowe, a w nim nauka żonglerki, balansu, salta w asekuracji, chodzenia po linie, jazdy na monocyklu, chodzenia na szczudłach - wszystko pod okiem instruktorów,
- kreatywne warsztaty plastyczne z cyrkowymi motywami 
- zabawy i konkursy ruchowe, w tym: rzut do celu, zabawa z wielką skakanką, skoki w workach, przeciąganie liny, zabawy z chustą animacyjną,
- trampolina do skoków o średnicy 5 m,
- kącik maluszka z wyposażeniem (stoliczki i krzesełka, mini zjeżdżalnia, bujaki, mini trampolinka z siatką)
- malowanie buzi (makijaże cyrkowe)
- szczudlarze,
– wata cukrowa jako nagroda za udział w konkursach

• 14.08.2016 (NIEDZIELA) – Rodzinny Piknik „Podróż do Świata Bajek i Filmu”, na terenie rekreacyjnym przy ul. Swoboda 2 w Głownie, nad zalewem Mrożyczka, godz. 14.00-20.00. 

Atrakcje: 
- autorski program animacji, zabaw i konkursów nawiązujący tematyką do popularnych produkcji filmowych Frozen i Star Wars podzielony na 5 bloków:
- blok kreatywnych warsztatów plastycznych (tworzenie elementów strojów ulubionych bohaterów), 
- blok choreograficzno-taneczny (nauka kroków tanecznych i wspólne tworzenie choreografii charakterystycznej dla wybranych postaci bajkowych i filmowych)
- blok zajęć i konkursów ruchowych oraz tematycznych (współzawodnictwo)
- blok filmowo-teatralny (tworzenie wspólnego widowiska z użyciem przygotowanych elementów garderoby)
- blok „Dla każdego coś dobrego” – zabawy, konkursy i niespodzianki dla całych rodzin,
- pneumatyczne urządzenia zabawowe w postaci zjeżdżalni lub placu zabaw dla dzieci. 

• 21.08.2016 (NIEDZIELA) – Rodzinny Piknik Bezpieczeństwa pod hasłem „Bezpieczne wakacje w Głownie”, na terenie rekreacyjnym przy ul. Zgierskiej 8/10 nad zalewem Mrożyczka, godz. 14.00-20.00 
Atrakcje:
- symulator dachowania + konkurs polegający na bezbłędnym przepisaniu ciągu znaków (cyfry, litery) z tabliczki umieszczonej wewnątrz symulatora. Całość będzie realizowana w trakcie rollowania urządzenia,
- symulator zderzenia czołowego;
- symulator jazdy + konkurs na najlepszy czas przejazdu; 
- PIT STOP z konkursem polegającym na jak najszybszej wymianie koła. Dodatkowo instruktaż z zasad wymiany koła w samochodzie;
- refleksomierz (aparat Piórkowskiego) - stanowisko pozwalające na określenie czasu reakcji człowieka;
- samoobrona - instruktor samoobrony pokaże jak obezwładnić napastnika, który zaatakował nas w samochodzie lub w jego otoczeniu; 
- torqway (platforma treningowa stanowiąca połączenie segwaya, nordic walkingu i orbitreka
- budowa miasteczka ruchu drogowego; 
- pokaz detonacji poduszki powietrznej;
- podczas pikniku przeprowadzona zostanie również akcja „Tylko trzeźwy kierowca” z wykorzystaniem tzw. alkogogli.
- ekspozycje przygotowane przez Policję i Państwową Straż Pożarną. 

• 28.08.2016 (NIEDZIELA) – „Eko Piknik z Robakiem Rozrabiakiem”, na terenie rekreacyjnym przy ul. Swoboda 2 nad zalewem Mrożyczka, godz. 14.00-20.00
Atrakcje:
- autorski program artystyczny pt. „Żuk Mruk i Robaczki Rozrabiaczki”, 
- interaktywny pokaz tworzenia balonowych zwierzaków, 
- pląsy z Żywym Pluszakiem (dużą maskotką pluszową) 
- kreatywne warsztaty ekologiczne, podczas których wykonywane będą Papiero-Stwory oraz kwiaty i motyle – formy przestrzenne malowane farbami (materiały plastyczne do warsztatów, farby),
- zabawy i konkursy ruchowe, w tym: zabawa połączona z edukacją w zakresie segregacji śmieci, o znaczeniu wody dla naszej planety, o zdrowym żywieniu, świecie zwierząt i świecie roślin (rozpoznawania owoców, wykonywanie leśnego ludka i drzewa)
- kącik maluszka z wyposażeniem (stoliczki i krzesełka, mini zjeżdżalnia, bujaki, dmuchnaniec)
- malowanie buzi (motywy zwierzęce i roślinne)
- szczudlarze.


Organizatorzy: Gmina Miasta Głowno oraz MOK Głowno przy współpracy MZK Głowno.
 
Patroni medialni: TVP3 Łódź, Radio Łódź, Radio Victoria, eglowno.pl, Wieści z Głowna i Strykowa, Lowiczanin.info 
 
 
ŚWIĘTO GŁOWNA 2016:
 
• 20.08.2016 (SOBOTA)


Tegoroczne Święto Miasta Głowna składać będzie się tradycyjnie już z dwóch bloków:
- z trwającego od godz. 14.00 do godz. 19.00 Rodzinnego Pikniku pod hasłem „Bajeczna nauka w akcji” z autorską grą terenową pt. „Międzyplanetarna podróż do krainy Nauki”, w ramach którego zaplanowano atrakcje dla całych rodzin.
To kilkanaście stanowisk warsztatowych:


Chemia Nocą - (Igloo sfera o średnicy 10m)  tj. mobilne laboratorium ulokowane w czarnej półkuli sferycznej o średnicy 10m, w której będą „produkowane” świecące w ciemności napoje (degustacja prosto z probówki), talerze będą mieniły się zielonym światłem, na oczach widzów wytwarzane będą chemiczne świetliki, a uczestnicy detektywistycznej zabawy będą wykrywać np. ślady krwi. 
 
Chemiczna Kleksografia – gdzie będzie możliwość wykonania fluorescencyjnych malowideł i zmywalnych, widocznych tylko w ciemności tatuaży. Uczestnicy warsztatów będą ponadto wykonywali samodzielnie plastyczną masę, która świeci w świetle UV. 
Elektro Fun – będzie to strefa, w której będzie można wystylizować unikalną elektrofryzurę burzową i wytworzyć piorun. Każdy z uczestników będzie również miał możliwość stać się  ogniwem łańcucha przewodzącego prąd. Tu testować będziemy generator van Graffa, kule plazmatyczne, maszynę elektrostatyczną i elektroskop. Będzie można pojeździć na elektrycznych rowerach i wytworzyć prąd przy użyciu energoroweru. 
 
Mobilna Mydlana Manufaktura- to strefa warsztatów, podczas których wyrabiane będą eko mydełka – tylko z naturalnych składników. Będzie to okazja zarówno po poznania historii mydła, jak i stworzenia artystycznego mydełka glicerynowego, które może okazać się niepowtarzalnym prezentem. 
 
Świat Gigantycznych Baniek Mydlanych – w specjalnej maszynie do zamykania w bańkach zamknąć będą się mogły nie tylko dzieci, ale nawet dorośli. Będzie można również wypróbować różnego rodzaju sprzęty i wytwornice do baniek mydlanych różnej wielkości i kształtów. 
 
ZUMBA 4Kids –o każdej pełnej godzinie uczestnicy naukowej wyprawy będą ładować swe akumulatory podczas kilkuminutowej przerwy z Zumbą. 
 
Show&Fun – to podroż do krainy niskich temperatur. Jej uczestnicy będą mogli odbyć „spacer w chmurach”. Odpowiemy na pytanie, czy balony mogą zastąpić królika w kapeluszu magika, zamrozimy kwiaty i inne przedmioty z naszego otoczenia. Sprawdzimy, czy banan może sprawdzić się w roli młotka.  Nie zabraknie również pokazu „wystrzałowych reakcji” z wykorzystaniem armatek pianowych. Odważni będą mieli okazję przejść próbę ognia. 
 
ChemChef Junior – w tej strefie będziemy zgłębiać tajniki kuchni molekularnej. Uczestnicy warsztatów dostaną fartuchy oraz okulary i będą „gotować” przy użyciu np. ciekłego azotu oraz suchego lodu. Przygotują m.in. lody smakowe z ciekłego azotu oraz dymiące napoje oraz upieką bezy azotowe. 
 
Wyspa Edu-Dukatów – gdzie każdy będzie mógł wybić własny, okazjonalny, piknikowy edu-dukat za pomocą wielkiego młota. 


 
Międzyplanetarna podróż do krainy Nauki- Gra Terenowa


To specjalnie przygotowana gra oparta na podróży pomiędzy ośmioma planetami/stanowiskami. Na każdej z tych planet uczestnicy zabawy będą mieli zadania do wykonania i treści, których będą mogli nauczyć się poprzez zabawę. 
 
Drugi blok to tradycyjnie koncerty. Tym razem będą to: 
 
18.00 – Elektryczne Gitary
20.00 – Kamil Bednarek
A po nich w godz. 
22.00 – 24.00 – tradycyjnie już zabawa z dj.
 
Nie zabraknie atrakcji towarzyszących – w tym wesołego miasteczka, atrakcji przygotowanych przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną, z którą współpracujemy. 
 
Tego samego dnia przed południem – również tradycyjnie już – rozegrana zostanie XVI edycja Spływu Mroga Trophy 2016/ dekoracja jego uczestników nastąpi  podczas pikniku. (Zapisy uczestników spływu będa prowadzone tradycyjnie już drogą elektroniczna przez formularz na stronie www.mrogatrophy.glowno.pl (zapisy ruszą na początku sierpnia)
 

Wydarzenie objęte zostało Patronatem Marszałka Wojeództwa Łódzkiego Witolda Stępnia.

Organizator: Gmina Miasta Głowno, Współpraca: Agencja Artystyczno-Reklamowa Pasja, MOK Głowno, MZK Głowno

Patroni medialni: TVP3 ŁódźRadio ŁódźRadio Victoriaeglowno.pl, Wieści z Głowna i Strykowa, Lowiczanin.info 

 • -
 • -

Patronat Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia

 • -
 • -

Patroni medialni

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.