GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 18 sierpnia 2017

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«sierpień 2017»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 dzień: 6
7 8 9 10 11 12 dzień: 13
14 15 16 17 18 dzień: 19 dzień: 20
21 22 23 24 25 dzień: 26 dzień: 27
28 29 30 31
  • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
    MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
    Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
  • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
    MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
    To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
  • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
    SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
    To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
  • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
    MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
    To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
  • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
    SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
    W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.

Treść strony

Burmistrz nagrodził najlepszych uczniów i sportowców w roku szkolnym 2015/2016

Wzorem lat ubiegłych, tym razem 23 uczniów z najwyższymi średnimi ocen, 51 laureatów konkursów m.in. przedmiotowych i artystycznych oraz ponad 100 zdobywców sportowych laurów - zarówno w rywalizacji indywidualnej, jak i zespołowej - odebrało w czwartek, 23 czerwca 2016 r. gratulacje, dyplomy, statuetki oraz nagrody książkowe z rąk Burmistrza Głowna Grzegorza Janeczka oraz Przewodniczącej Rady Miejskiej w Głownie, Magdaleny Szajder.

Uroczystość tradycyjnie już odbyła się w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie. Poniżej lista wszystkich nagrodzonych:

ROK   SZKOLNY  2015/2016

 

I.   NAJLEPSI    UCZNIOWIE

 

 

L.P.

 

IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA

 

 

ŚREDNIA

OCEN

 

NAZWA PLACÓWKI

 

 

1.

Jakub Będor

5,75

Szkoła Podstawowa Nr 2

 

 

2.

Aleksander Będor

5,75

Szkoła Podstawowa Nr 2

 

 

3.

Helena Oskroba

5,75

Szkoła Podstawowa Nr 2

 

 

4.

Julia Zuchora VI

5,75

Szkoła Podstawowa Nr 3

 

 

5.

Weronika Mikoś VI

5,67

Szkoła Podstawowa Nr 3

 

 

6.

Oliwia Rybka V

5,50

Szkoła Podstawowa Nr 3

 

 

7.

Mikołaj Rożniata VI

5,50

Szkoła Podstawowa Nr 3

 

 

8.

Paulina Pakuła V

 

5,50

Szkoła Podstawowa Nr 3

 

 

9.

Karol Kotulski VI

5,50

Szkoła Podstawowa Nr 3

 

 

10.

Paulina Szcześniak IV

5,50

Szkoła Podstawowa Nr 1

 

 

11.

Natalia Kaczorowska III

5,44

ZSL - G
(Liceum Ogólnokształcące)

 

 

12.

Michał Szcześniak I

5,43

Gimnazjum Miejskie w Głownie

 

 

13.

Dominika Krzeszewska II mb

5,42

Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące

 

 

14.

Jakub Dutkiewicz I

5,36

Gimnazjum Miejskie w Głownie

 

 

15.

Hubert Olejnik I

5,36

Gimnazjum Miejskie w Głownie

 

 

16.

Kacper Kosiorek I

5,36

Gimnazjum Miejskie w Głownie

 

 

17.

Patrycja Bujnowicz V

 

5,33

Szkoła Podstawowa Nr 1

 

 

18.

Anna Lewandowska IV

 

5,30

Szkoła Podstawowa Nr 1

 

 

19.

Lidia Kleszcz IV

 

5,30

Szkoła Podstawowa Nr 1

 

 

20.

Kacper Walichnowski III

5,21

ZSL – G

(Sportowe Gimnazjum Powiatowe)

 

 

21.

Sylwester Cichosz

5,09

Zespół Szkół Nr 1

 

 

 

22.

Dawid Królikowski III Gim.

5,00

Zespół Szkół Specjalnych

 

 

23.

Bartosz Wojcieszek VI

5,00

Zespół Szkół Specjalnych

 

 

II.   LAUREACI KONKURSÓW I OLIMPIAD PRZEDMIOTOWYCH

 

 

KONKURSY POWIATOWE

III Edycja Powiatowego konkursu „Wiem co jem”

I miejsce    

1.  Marcin Kutermankiewicz                                SP Nr 3

opiekun: p. Grażyna Cieślak

 

Powiatowe zawody warcabowe w kategorii Gimnazjum

I miejsce

1. Dawid Włostek                                         ZSS

opiekun:   p. Justyna Oskroba

 

KONKURSY  WOJEWÓDZKIE

 

1. WOJEWÓDZKI KONKURS „ŚWIERSZCZYKOWE WIERSZYKI”

 

l miejsce

  • Oliwier Gładys                                     SP Nr 1

opiekun: p. Ewelina Burdka

  • Otylia Marciniak                                   SP Nr 2

opiekun: p. Małgorzata Sicińska

laureaci

  • Igor Żełubowski                                    SP Nr 1

opiekun: p. Ewelina Burdka

  • Zofia Pietrzak                                       SP Nr  3
  • Piotr Zuchora                                       SP Nr  3

opiekun: p. Małgorzata Dębska

  • Barbara Hara – Karlicka                       SP Nr  3

opiekun: p. Katarzyna Wrocławska

  • Zuzanna Skwierczyńska                       SP Nr 3

opiekun: p. Aleksandra Wielogórska

  • Katarzyna Kędra                                    SP Nr 3
  • Zuzanna Lewandowska                         SP Nr 3

opiekun: p. Alicja Ojrzyńska

  • Natalia Białecka                                     SP Nr  3

opiekun: p. Lidia Kucharek

  • Amelia Szczerbiak                                  SP Nr 3
  • Nadia Janicka                                         SP Nr 3

opiekun: p. Natalia Zuchowska

  • Patrycja Ołubek                                      SP Nr 3
  • Lena Grabowicz                                     SP Nr 3

opiekun: p. Agnieszka Solińska

 

2. WOJEWÓDZKI KONKURS ,,Mały przyrodnik”

 

laureatka

  • Joanna Moszczyńska                       SP Nr 1

opiekun: p. Ewelina Burdka

 

3. WOJEWÓDZKI KONKURS LITERACKI Doroty Mularczyk na napisanie rozdziału do książki:

V miejsce

  • Bartosz Anyszko                                  SP Nr 1

opiekun: p. Marzena Wojcieszek, Małgorzata Kostrzewa

  • Aleksandra Siek                                  SP Nr 1

opiekun: p. Marzena Wojcieszek, Małgorzata Kostrzewa

IV miejsce

  • Olaf Kalisiak                                     SP Nr 1

opiekun: p. Marzena Wojcieszek, Małgorzata Kostrzewa

I miejsce

  • Aleksandra Zych                              SP Nr 1

opiekun: p. Marzena Wojcieszek, Aneta Chlebna

4. WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA ROSYJSKIEGO

laureatki

  • Natalia Grochowalska                       GM
  • Zuzanna Sierańska                           GM

opiekun: p. Alina Filipczak

KONKURSY  OGÓLNOPOLSKIE

 

1.  OGÓLNOPOLSKI         TURNIEJ        WIEDZY      POŻARNICZEJ  „Młodzież  Zapobiega  Pożarom”

I miejsce w etapie powiatowym

  • Piotr Burtka                                     LO w ZSL-G

          opiekun: p. Dariusz Kwiatkowski

 

2. OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKOLOGICZNY ,,Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” pod hasłem ,,Ziemia w okowach lodu”

VIII miejsce

  • Zuzanna Polit                            Sportowe Gimnazjum  w  ZSL-G

opiekun: p. Marta Polit - Wawrzyn        

 

3. OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY MAT

V miejsce

  • Mikołaj Kotecki                                   SP Nr 3
  • Anna Szyda                                        SP Nr 3

opiekun: p. Alicja  Ojrzyńska

I miejsce

  • Maksymilian Kotecki                           SP Nr 3

opiekun: p. Alicja  Ojrzyńska

 

4. OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY MAKS

II miejsce

  • Maksymilian Kotecki                      SP Nr 3

opiekun: p. Alicja  Ojrzyńska

 

5. V OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MASZYN WODNYCH

I miejsce

  • Dominika Garbula                            GM
  • Julia Rosińska                                  GM

opiekun: p. Aneta Kałużna

 

  6.  OGÓLNOPOLSKI KONKURS pn. ,,Ks. Jerzy Popiełuszko -  człowiek prawdy, który zło dobrem zwyciężał”

I miejsce

  • Karol Kotulski                                    SP Nr 3

opiekun: p. Katarzyna Balcerska

 

7. OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY  „ZABIERZ MNIE TAM WYOBRAŹNIĄ”

laureat

  • Hanna Kośka                                    SP Nr 1

opiekun: p. Małgorzata Kostrzewa

  • Aleksandra Syga                                GM

opiekun: p. Agnieszka Myszkowska

 

  8.  OGÓLNOPOLSKI  KONKURS WIEDZY  O JANIE PAWLE II
 

  laureatka       

  • Helena Oskroba                                 SP Nr 2

opiekun: p. Jan Balcerski

         

9.  OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY „Klio 2015” – Wielcy Polacy

laureat           

  • Wiktor Pawlata                                  SP Nr 1

opiekun: p. Agnieszka Brzeska

 

10. OGÓLNOPOLSKI LEKSYKALNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO  ,,MEMORY MASTER”

 

laureatka 3 stopnia

  • Julia Krakowiak                                 SP Nr 3

opiekun: p. Wioleta Kunecka - Kędra

laureatka 2 stopnia

  • Julia Zuchora                                     SP Nr 3

opiekun: p. Wioleta Kunecka - Kędra

 

KONKURSY  MIĘDZYNARODOWE

 

1. KONKURS  MATEMATYCZNY  ,,KANGUR”

wyróżnienia:

1. Julia Rakowska                                SP Nr 1

opiekun: p. Małgorzata Małecka

2. Aleksandra Kubińska                       SP Nr 1

opiekun: p. Agnieszka Brzeska

3. Dawid Legęć                                    SP Nr 1

opiekun: p. Ewelina Burdka

4. Lidia Kleszcz                                   SP Nr 1

5. Witold Kleszcz                                 SP Nr 1

6.Sebastian Dałek                               SP Nr 1

opiekun: p. Jolanta Fortuniak

7. Zofia Warzycha                                SP Nr 1

opiekun: p. Alicja Pietrasik

8. Konrad Kamiński                              SP Nr 2

opiekun: p. Magdalena Majcher

9. Magdalena Abramowicz                     SP Nr 2

opiekun: p. Bogusława Długosz

10. Oskroba Helena                               SP Nr 2

opiekun: p. Renata Binias

laureat:

1. Pulina Szcześniak                              SP Nr 1

opiekun: p. Jolanta Fortuniak

2. Mateusz  Małek                                 SP Nr 3

opiekun: p. Alicja Ojrzyńska

3. Hanna Kobacka                                SP Nr 3

opiekun: p. Natalia Zuchowska

4. Anna Szyda                                      SP Nr 3

opiekun: p. Alicja Ojrzyńska

 

III OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

 

–   INDYWIDUALNE   –

 

  •  INYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

III miejsce w Powiecie

1. Eryk Jarzębski  SP Nr 3

opiekun:   p. Tomasz Będor

IX miejsce w Województwie

1. Wiktoria Opasińska  ZSL - G

opiekun:   p. Bartłomiej Pakowski

I miejsce w Powiecie  i  I miejsce w Województwie

1. Jakub Będor   SP Nr 2

opiekun:   p. Roman Włodarczyk

I miejsce w Województwie

1. Natalia Nowak  ZSS

opiekun:   p. Rafał Biernacki

I miejsce w Powiecie i Województwie

1. Adrianna Parol   SP Nr 3

opiekun:   p. Jarosław Chałubiec

Ponadto  I miejsce w Finale Łowickich Czwartków Lekkoatletycznych

w biegu na 300m dziewcząt

w rzucie piłeczką palantową

  • VII miejsce w Polsce  w Ogólnopolskich Czwartkach Lekkoatletycznych

w biegu na 300m dziewcząt

  • FINAŁ CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH 

I miejsce w ogólnej klasyfikacji

I miejsce w biegu na 300m dziewcząt

III miejsce w ogólnej klasyfikacji w skoku wzwyż
 

i IV miejsce w XXIV Europejskich biegach młodych Olimpijczyków

1. Michalina Leszkiewicz   SP Nr 2

  • INDYWIDUALNE  WALKI  DO 55 KG – JUNIOR MŁODSZY 
    W   PIERWSZYCH  MIĘDZYWOJEWÓDZKICH  MISTRZOSTWACH JUNIORÓW  
    I JUNIORÓW MŁODSZYCH TAEKWONDO ITF.

III miejsce

1. Patrycja Mikoś  GM

  • LEKKOATLETYCZNE MISTRZOSTWA POLSKI

V miejsce w rzucie młotem

I miejsce w pchnięciu kulą

1. Angelika Woźniak   GM

 

–  DRUŻYNOWE   –

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2

 

  • TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW ,,O PUCHAR TYMBARKU”

II miejsce w powiecie zgierskim

1. Aleksander Będor

2. Dawid Kotecki

3. Błażej Domińczak

4. Kacper Oraś

5. Oskar Bursiak

6. Marcel Gładki

7. Alan Piórkowski

8. Jakub Suchenek

9. Hubert Majewski

10. Jan Sobierajczyk

opiekun: p. Roman Włodarczyk

 

  • MINIPIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW

I miejsce w powiecie zgierskim

            1. Jakub Będor

2. Dominik Sukiennik

  3. Kacper Oraś

              4. Oskar Bursiak

              5. Marcel Gładki

              6. Alan Piórkowski

              7. Jakub Suchenek

              8. Hubert Majewski

              9. Jan Sobierajczyk

             10. Patryk Tulińśki

opiekun: p. Roman Włodarczyk

 

  •  IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W MINIKOSZYKÓWKĘ DZIEWCZĄT

I miejsce w powiecie zgierskim i  I miejsce  w Województwie i VIII miejsce w Polsce

1. Agnieszka Trzesińśka

2. Oliwia Kot

3. Zuzanna Parol

4. Natalia Krzeszewska

5. Natalia Michalak

6. Katarzyna Cisak

7. Maja Kowalczyk

8. Maria Grudzień

9. Kaja Struszczak

10. Julianna Dziedzińska

11. Łucja Jaborska

opiekun: p. Agata Lisiewska

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3

  •  MINIPIŁKA SIATKOWA CHŁOPCÓW

II miejsce  w powiecie zgierskim

1. Igor Radzikowski

2. Eryk Jarzębski

3. Kacper Leszczyński

4. Patryk Siuta

5. Szymon Szuplewski

6. Wojciech Kobacki

7. Miłosz Mospinek

8. Jakub Partycki

9. Mateusz Lewandowski

opiekun: p. Tomasz Będor

  • PIŁKA SIATKOWA DZIEWCZĄT

II miejsce  w powiecie zgierskim

1. Adrianna Parol

2. Julia Ojrzyńska

3. Maria Krysicka

4. Aleksandra Radzikowska

5. Sandra Halamus

6. Oliwia Rybka

7. Paulina Pakuła

8. Wiktoria Tadeusiak

9. Gabriela Piekarska

10. Zofia Anasiak

opiekun: p. Jarosław Chałubiec

GIMNAZJUM   MIEJSKIE

  • MISTRZOSTWA POWIATU W KOSZYKÓWKĘ DZIEWCZĄT ,,GIMNAZJADA 2016”

II miejsce w powiecie zgierskim

1. Wiktoria Kłos

2. Daria Owczarek

3. Wiktoria Krzeszewska

4. Katarzyna Lis

5. Natalia Zaręba

6. Amelia Pintera

7. Patrycja Antczak

8. Daria Kacperska

9. Marta Szcześniak

trener: p. Sylwester Jasiński

  • ORLIKOWA LIGA MISTRZYŃ W SIATKÓWKĘ DZIEWCZĄT

I miejsce w powiecie zgierskim

1. Oliwia Gajek                

2. Maria Roza    

3. Dominika Garbula             

4. Zuzanna Janicka               

5. Karolina Wojcieszek         

6. Alicja Nita                          

7. Aleksandra Kuczkowska  

8. Marta Abramowicz              

9. Aleksandra Wawrzyn 

10. Weronika Borowiak          

11. Daria Stępniewska           

12. Aleksandra Kucińska       

trener: p. Sylwester Jasiński

 

  • FINAŁ WOJEWÓDZKI W ORLIKOWEJ LIDZE MISTRZÓW
    W SIATKÓWKĘ CHŁOPCÓW

III miejsce w finale

1. Marcin Kowalczyk

2. Dawid Jagielski

3. Dominik Skolimowski

opiekun: p. Marcin Moszczyński

 

  • TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW ,,O PUCHA PREMIERA”

I miejsce w powiecie zgierskim i III miejsce w Województwie

1. Dawid Szymczak

2. Bartłomiej Grzyb

3. Patryk Podlecki

4. Jakub Durka

5. Natan Milczarek

6. Mateusz Kałuża

7. Marceli Miesiak

opiekun: Przemysław Gibała

 

ZESPÓŁ SZKÓŁ LICEALNO - GIMNAZJALNYCH

  •     II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Zgierskiego w Koszykówkę Chłopców

 

SPORTOWE GIMNAZJUM POWIATOWE NR 2

1. Szymon Latosiewicz

2. Jakub Rybka

3. Jan Gabryelczyk 

4. Kacper Staszewski

5. Mateusz Madra

6. Robert Ogórek

7. Miłosz Wypych

8. Jan Redo

9. Patryk Kozłowski

10. Filip Radzikowski

11. Filip Szremski

opiekun: p. Bartłomiej Pakowski

 

           ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1

  • SIATKÓWKA PLAŻOWA

II MIEJSCE W MISTRZOSTWACH REJONU, II MIEJSCE MISTRZOSTWACH POWIATU ZIEGRSKIEGO i V MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE

1. Dominik Miśkiewicz

2. Oskar Koprowski

3. Cezary Markus

opiekun: p. Sławomir  Stopczyński

 

PUBLICZNE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

  •   SIATKÓWKA PLAŻOWA MIKSTÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

    II miejsce w Wojewódzkim Turnieju

      1. Aleksandra Koprowska

      2. Adam Krysztofczyk

   opiekun: p. Sylwester Jasiński

 

I miejsce w Wojewódzkim Turnieju

1. Dominika Hemka

2. Jarosław Nowakowski

opiekun: p. Sylwester Jasiński

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/Skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2017. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 2237

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Kreatywne lato 2017