GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 24 maja 2018

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«maj 2018»
P W Ś C P S N
1 2 dzień: 3 4 5 6
7 8 9 10 dzień: 11 12 dzień: 13
14 15 dzień: 16 17 18 19 20
dzień: 21 dzień: 22 23 dzień: 24 25 26 27
28 29 30 31
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.

Treść strony

KOLOROWE IMPRESJE 2016

Zakończył się III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Zabierz mnie tam wyobraźnią”, którego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Tegoroczna edycja konkursu przebiegała pod hasłem „Kolorowe impresje” gromadząc 681 prac plastycznych ze 114 placówek z Polski.

Prace konkursowe przygotowane zostały pod kierunkiem 134 nauczycieli a nadesłane zostały m. in. z Białej Podlaskiej, Białegostoku, Bielska Podlaskiego, Chełma, Cieszyna, Czeladzi, Elbląga, Gdańska, Hajnówki, Inowrocławia, Kielc, Kluczborka, Kraśnika, Lęborka, Lubina, Lublina, Łomży, Łowicza, Łodzi, Mielca, Międzyrzeca Podlaskiego, Opola, Ostrowa Wielkopolskiego, Pabianic, Poznania, Pszczyny, Rydułtowów, Rzeszowa, Siedlec, Skierniewic, Słupska, Sosnowca, Stargardu Szczecińskiego, Świdnika, Świebodzina, Torunia, Trzebiatowa, Tychów, Warszawy, Włocławka, Wodzisławia Śląskiego, Wrocławia, Zamościa, Żyrardowa i wielu innych.

Konkurs ogłoszony został w styczniu tego roku. Profesjonalne jury konkursowe dokonało oceny prac w dniu 26.04.2016 przyznając 28 nagród i 51 wyróżnień, kwalifikując do wystawy pokonkursowej 107 prac w 6 kategoriach wiekowych. „Kolorowe impresje” stały się pretekstem do stworzenia ilustracji o charakterze przedstawieniowym lub abstrakcyjnym. Nagrodzone ilustracje wykorzystane zostały w międzynarodowej publikacji nutowej zatytułowanej „Kolorowe impresje. 8 łatwych utworów na saksofon altowy lub sopranowy i gitarę.”/ „Colourful impressions. 8 Easy Pieces for Alto/Soprano Saxophone and Guitar” wydaną przez Drukarnię, Wydawnictwo Muzyczne i Poligraficzne „Merakel” w Łodzi.

Podsumowanie konkursu z udziałem p. Burmistrza Głowna i wiceprzewodniczącej jury p. Marleny Lenart /ASP Łódź/ odbyło się 06.06.2016 w budynku dworca PKP w Głownie. Laureaci otrzymali medale, dyplomy, broszury pokonkursowe oraz materiały plastyczne ufundowane przez organizatora konkursu.

Konkurs po raz kolejny stworzył przestrzeń do pokazania ogromnej różnorodności kompozycyjnej i technicznej nadesłanych obrazów, grafik, rysunków, kolaży, co świadczy o nieograniczonej sile wyobraźni plastycznej młodych autorów i poziomie artystycznym placówek, galerii i pracowni w nim uczestniczących. Organizator dziękuje za liczny udział, zaangażowanie uczestników oraz instruktorów. 

Podczas spotkania podsumowano również sezon plastyczny MOK 2015/2016 przyznając uczestnikom zajęć pracowni plastycznej MOK tytuły „Młodych Mistrzów Sztuki” w uznaniu ich pracy i sukcesów w konkursach. Dzieci otrzymały medale, dyplomy oraz teczki zawierające ich najciekawsze prace z ostatniego sezonu w tym grafiki artystyczne. 

Wystawa pokonkusowa „Kolorowe impresje 2016” prezentowana będzie w galerii i holu Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie do 05.08.2016 roku. Zapraszamy. 

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2018. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 3641

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Godziny pracy urzędu