GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 18 października 2019

Wyszukiwanie

Menu główne

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«październik 2019»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 dzień: 22 23 24 25 26 dzień: 27
28 29 30 31
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.

Treść strony

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Głownie

W dniach  8 do 15 maja 2016 r. odbyła się  XIII edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, którego celem jest podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia oraz zwiększenie zainteresowania książką  szerokich kręgów społeczeństwa. Hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek brzmiało „Biblioteka inspiruje”. Miejska Biblioteka Publiczna w Głownie przyłączyła się do obchodów tego ogólnopolskiego wydarzenia. W dniach 9 i 10 maja odbyły się spotkania, będące doskonałą okazją do zachęcenia dzieci i młodzieży do czytania książek.

Pierwsze z nich – z Marcinem Brykczyńskim odbyło się w Miejskim Przedszkolu nr 3 w Głownie, a wzięły w nim udział najstarsze przedszkolaki. Marcin Brykczyński z wykształcenia jest ekonomistą, z zamiłowania poetą, mistrzem słowa, autorem wierszy i opowiadań adresowanych do najmłodszych odbiorców, tj. m.in. : „12 miesięcy”, „Skąd się biorą dzieci”, „Czary”, „Jak się nie bać ortografii”, „Z deszczu pod rynnę”. Spotkanie z przedszkolakami miało charakter zabaw literackich, dzięki którym mali czytelnicy poznają zawiłości i piękno języka oraz wzbogacają wyobraźnię.

10 maja  2016 r. w Szkole Podstawowej nr 2 gościła Grażyna Bąkiewicz – znana i lubiana autorka książek dla dzieci, młodzieży i dla dorosłych, z wykształcenia historyk i pedagog. Za swoją twórczość otrzymała wiele nagród literackich. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas szóstych. Za pierwszą  powieść „ O melba”  pisarka otrzymała nagrodę IBBY – Książka Roku 2002. Dwie kolejne: „Stan podgorączkowy” i „Będę u Klary” również nominowane były do tej prestiżowej nagrody. 
Pani Grażyna Bąkiewicz jest nie tylko znakomitą pisarką, ale i znawcą młodzieżowej duszy. Zna i rozumie świat młodzieńczych problemów, dylematów i konfliktów, dlatego też szybko nawiązała kontakt z młodymi czytelnikami. W sposób niezwykle zajmujący przybliżyła uczestnikom spotkania swoje książki, wspomniała, że większość zawartych w nich wydarzeń i bohaterów jest prawdziwa, a inspiracją do ich opisania  były przeżycia i historie usłyszane od swoich uczniów i własnych dzieci. Autorka wiele miejsca poświeciła też swoim najnowszym powieściom historycznym: „Mieszko, ty Wikingu", „Mówcie mi Bezprym”, zachęcając w ten sposób młodzież do bliższego poznawania historii pierwszych Piastów. W finale tego niezwykłego spotkania uczestnicy mogli zakupić książki autorki i otrzymać pamiątkowe dedykacje.

W dniu 12 maja 2016 r. uczniowie z klas pierwszej i drugiej Gimnazjum Miejskiego w Głownie wzięli udział w warsztatach dziennikarskich, które poprowadził Piotr Giczela – politolog i dziennikarz. W ciekawy sposób przedstawił uczestnikom podstawy zawodu dziennikarskiego, jego blaski i cienie, dużo mówił o  etyce dziennikarskiej i odpowiedzialności za słowo. Uczniowi mogli zapoznać się z podstawowymi formami dziennikarskimi, tj. . reportaż, felieton, wywiad, recenzja, relacja.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2019. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 5790

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.