GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 23 listopada 2017

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«listopad 2017»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 dzień: 5
6 7 8 9 10 dzień: 11 12
13 dzień: 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 dzień: 26
27 28 29 30
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.

Treść strony

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Głownie

W dniach  8 do 15 maja 2016 r. odbyła się  XIII edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, którego celem jest podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia oraz zwiększenie zainteresowania książką  szerokich kręgów społeczeństwa. Hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek brzmiało „Biblioteka inspiruje”. Miejska Biblioteka Publiczna w Głownie przyłączyła się do obchodów tego ogólnopolskiego wydarzenia. W dniach 9 i 10 maja odbyły się spotkania, będące doskonałą okazją do zachęcenia dzieci i młodzieży do czytania książek.

Pierwsze z nich – z Marcinem Brykczyńskim odbyło się w Miejskim Przedszkolu nr 3 w Głownie, a wzięły w nim udział najstarsze przedszkolaki. Marcin Brykczyński z wykształcenia jest ekonomistą, z zamiłowania poetą, mistrzem słowa, autorem wierszy i opowiadań adresowanych do najmłodszych odbiorców, tj. m.in. : „12 miesięcy”, „Skąd się biorą dzieci”, „Czary”, „Jak się nie bać ortografii”, „Z deszczu pod rynnę”. Spotkanie z przedszkolakami miało charakter zabaw literackich, dzięki którym mali czytelnicy poznają zawiłości i piękno języka oraz wzbogacają wyobraźnię.

10 maja  2016 r. w Szkole Podstawowej nr 2 gościła Grażyna Bąkiewicz – znana i lubiana autorka książek dla dzieci, młodzieży i dla dorosłych, z wykształcenia historyk i pedagog. Za swoją twórczość otrzymała wiele nagród literackich. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas szóstych. Za pierwszą  powieść „ O melba”  pisarka otrzymała nagrodę IBBY – Książka Roku 2002. Dwie kolejne: „Stan podgorączkowy” i „Będę u Klary” również nominowane były do tej prestiżowej nagrody. 
Pani Grażyna Bąkiewicz jest nie tylko znakomitą pisarką, ale i znawcą młodzieżowej duszy. Zna i rozumie świat młodzieńczych problemów, dylematów i konfliktów, dlatego też szybko nawiązała kontakt z młodymi czytelnikami. W sposób niezwykle zajmujący przybliżyła uczestnikom spotkania swoje książki, wspomniała, że większość zawartych w nich wydarzeń i bohaterów jest prawdziwa, a inspiracją do ich opisania  były przeżycia i historie usłyszane od swoich uczniów i własnych dzieci. Autorka wiele miejsca poświeciła też swoim najnowszym powieściom historycznym: „Mieszko, ty Wikingu", „Mówcie mi Bezprym”, zachęcając w ten sposób młodzież do bliższego poznawania historii pierwszych Piastów. W finale tego niezwykłego spotkania uczestnicy mogli zakupić książki autorki i otrzymać pamiątkowe dedykacje.

W dniu 12 maja 2016 r. uczniowie z klas pierwszej i drugiej Gimnazjum Miejskiego w Głownie wzięli udział w warsztatach dziennikarskich, które poprowadził Piotr Giczela – politolog i dziennikarz. W ciekawy sposób przedstawił uczestnikom podstawy zawodu dziennikarskiego, jego blaski i cienie, dużo mówił o  etyce dziennikarskiej i odpowiedzialności za słowo. Uczniowi mogli zapoznać się z podstawowymi formami dziennikarskimi, tj. . reportaż, felieton, wywiad, recenzja, relacja.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/Skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2017. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 1722

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.