GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 23 czerwca 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Samorząd | 
 • 2016 | 
 • Forum Innowacji „ China –Europe” Innovation Cooperation Forum | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«czerwiec 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 dzień: 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 dzień: 24 25 dzień: 26 27
28 29 30
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.

Treść strony

Forum Innowacji „ China –Europe” Innovation Cooperation Forum

W dniach 24-26 czerwca w Chengdu organizowane jest przez Urząd Miasta Chengdu Forum Innowacji „ China –Europe” Innovation Cooperation Forum.

Do udziału w Forum zapraszani są przedstawiciele samorządów, rządów regionalnych i przedsiębiorcy. W Forum weźmie udział delegacja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. 

Celem organizacji Forum jest wymiana doświadczeń w aspekcie szeroko rozumianych innowacji. Przedsiębiorcom zostanie udostępnione stoisko, na którym będzie możliwość zaprezentowania produktów innowacyjnych. Stoiska są udostępniane za darmo. Pozostałe koszty przedsiębiorcy pokrywają sami.
 
Udział w Forum jest doskonałą okazją do zaprezentowania produktów innowacyjnych na terenie prowincji Syczuan oraz nawiązania kontaktów biznesowych na terenie Chin.
 
Forum jest wydarzeniem organizowanym po raz drugi przez władze miasta Chengdu, stolicy prowincji Syczuan liczącej  ponad 87 mln obywateli.  Pierwsza edycja Forum odbyła się w 2015 roku.

Innowacje stanowią branżę wspieraną przez władze zarówno miasta Chengdu jak i prowincji Syczuan, co czyni ją jedną z lepiej rozwijających się branż w regionie. Forum organizowane jest w celu nawiązania współpracy międzynarodowej w ramach branży.

Przewidywana liczba uczestników targów (zwiedzających i wystawców) liczy 5000 osób dziennie.
 
Uprzejmie informujemy, iż w Chengdu funkcjonuje Regionalne Biuro Województwa Łódzkiego i Miasta Łódź, które zostało otwarte 1 kwietnia 2014 i znajduje się w Centrum Innowacji UE (EUPIC) będącej kompleksową platformą służącą utrzymaniu współpracy handlowej, inwestycyjnej i technologicznej pomiędzy UE a Chinami. 

Województwo Łódzkie otworzyło Biuro w Chinach ponieważ w regionie działa jedyne w tej części Europy połączenie cargo koleją na trasie Łódź - Chengdu, Chengdu – Łódź, a wsparcie władz otwiera w ChRL wiele dróg i kanałów dystrybucji, zwiększa szanse na sukces. Biuro Regionalne Województwa Łódzkiego i Miasta Łódź Chengdu oferuje przedsiębiorcom m.in.: wsparcie przy wprowadzeniu produktu na chiński rynek, pomoc podczas prowadzenia działalności w Chinach, fachową pomoc merytoryczną, opracowanie PR produktu, wyszukanie kontrahentów (min. 2), organizację spotkań B2B min. z dwoma kontrahentami w Chinach.

Zgłoszenia należy przesyłać do dnia 25 maja na adres mailowy:
izabela.kozlowska@lodzkie.pl

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego/Marshal's Office of the Lodzkie Region
Departament ds. Przedsiębiorczości/Department of Entrepreneurship
Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów/Investors and Exporters'
Service Centre
tel. /+48/ 42 291 98 49/fax /+48/ 42 291 98 41

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.