GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 7 marca 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Samorząd | 
 • 2016 | 
 • Forum Innowacji „ China –Europe” Innovation Cooperation Forum | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«marzec 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.

Treść strony

Forum Innowacji „ China –Europe” Innovation Cooperation Forum

W dniach 24-26 czerwca w Chengdu organizowane jest przez Urząd Miasta Chengdu Forum Innowacji „ China –Europe” Innovation Cooperation Forum.

Do udziału w Forum zapraszani są przedstawiciele samorządów, rządów regionalnych i przedsiębiorcy. W Forum weźmie udział delegacja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. 

Celem organizacji Forum jest wymiana doświadczeń w aspekcie szeroko rozumianych innowacji. Przedsiębiorcom zostanie udostępnione stoisko, na którym będzie możliwość zaprezentowania produktów innowacyjnych. Stoiska są udostępniane za darmo. Pozostałe koszty przedsiębiorcy pokrywają sami.
 
Udział w Forum jest doskonałą okazją do zaprezentowania produktów innowacyjnych na terenie prowincji Syczuan oraz nawiązania kontaktów biznesowych na terenie Chin.
 
Forum jest wydarzeniem organizowanym po raz drugi przez władze miasta Chengdu, stolicy prowincji Syczuan liczącej  ponad 87 mln obywateli.  Pierwsza edycja Forum odbyła się w 2015 roku.

Innowacje stanowią branżę wspieraną przez władze zarówno miasta Chengdu jak i prowincji Syczuan, co czyni ją jedną z lepiej rozwijających się branż w regionie. Forum organizowane jest w celu nawiązania współpracy międzynarodowej w ramach branży.

Przewidywana liczba uczestników targów (zwiedzających i wystawców) liczy 5000 osób dziennie.
 
Uprzejmie informujemy, iż w Chengdu funkcjonuje Regionalne Biuro Województwa Łódzkiego i Miasta Łódź, które zostało otwarte 1 kwietnia 2014 i znajduje się w Centrum Innowacji UE (EUPIC) będącej kompleksową platformą służącą utrzymaniu współpracy handlowej, inwestycyjnej i technologicznej pomiędzy UE a Chinami. 

Województwo Łódzkie otworzyło Biuro w Chinach ponieważ w regionie działa jedyne w tej części Europy połączenie cargo koleją na trasie Łódź - Chengdu, Chengdu – Łódź, a wsparcie władz otwiera w ChRL wiele dróg i kanałów dystrybucji, zwiększa szanse na sukces. Biuro Regionalne Województwa Łódzkiego i Miasta Łódź Chengdu oferuje przedsiębiorcom m.in.: wsparcie przy wprowadzeniu produktu na chiński rynek, pomoc podczas prowadzenia działalności w Chinach, fachową pomoc merytoryczną, opracowanie PR produktu, wyszukanie kontrahentów (min. 2), organizację spotkań B2B min. z dwoma kontrahentami w Chinach.

Zgłoszenia należy przesyłać do dnia 25 maja na adres mailowy:
izabela.kozlowska@lodzkie.pl

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego/Marshal's Office of the Lodzkie Region
Departament ds. Przedsiębiorczości/Department of Entrepreneurship
Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów/Investors and Exporters'
Service Centre
tel. /+48/ 42 291 98 49/fax /+48/ 42 291 98 41

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Zmiana organizacji pracy