GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 21 lutego 2019

Wyszukiwanie

Menu główne

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«luty 2019»
P W Ś C P S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
dzień: 11 dzień: 12 dzień: 13 dzień: 14 dzień: 15 16 17
dzień: 18 dzień: 19 dzień: 20 21 22 23 24
25 26 27 dzień: 28
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.

Treść strony

Sobota na sportowo - I Otwarte Mistrzostwa w Tenisie Stołowym

W dniu 07.05.2016 r. Młodzieżowa Rada Miejska w Głownie i Zarząd Ogniska Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Expandor” w Głownie zorganizowali I Mistrzostwa Tenisa Stołowego, które przeprowadzono w dwóch kat. wiekowych:do 18 lat i powyżej.W turnieju wzięli udział zawodnicy i zawodniczki z Domaniewic, Mąkolic,  Częstochowy i Głowna.

W imieniu zarządu TKKF, Prezes Eligiusz Zieliński przywitał przybyłych gości, Przewodniczącą Rady Miejskiej w Głownie Panią Magdalenę Szajder, Przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miejskiej Panią Angelikę Woźniak, Radnego Rady Miejskiej w Głownie Pana Grzegorza Szkupa (który zgłosił się do turnieju jako zawodnik),członków zarządu TKKF pp. Zbigniewa Rojka i Dariusza Kwiatkowskiego oraz wszystkich sympatyków tenisa stołowego.
Oficjalnego otwarcia dokonała Pani Angelika Woźniak, a Pani Magdalena Szajder wszystkim zawodnikom życzyła wspaniałej atmosfery i sportowej rywalizacji.

Trzy stoły były oblężone, przez cztery godziny emocji było co nie miara. Dawno takiej rywalizacji sportowej w przebijaniu piłczki celulozowej nie było, piłeczki nad stołami niemal fruwały a to z jednej strony na drugą, zagrania był wspaniałe można powiedzieć profesjonalne. Naprawdę było co oglądać i podziwiać.
Mecze półfinałowe i finał to już historia, długo będą wspominane przez zawodników i organizatorów, warto było zorganizować imprezę na której nie zabrakło emocji i wzruszeń.

                                               Wyniki końcowe:

Kat. wiek. do 18 lat  (w tej kategorii wiekowej zawodnicy grali każdy z każdym)

I miejsce Kałuża Adrian
II miejsce Dałek Sebastian
III miejsce Kowalski Adrian
IV miejsce Anyszewska Patrycja                      

Kat.wiek. powyżej 18 lat  (w tej kat. rywalizacja toczyła się w dwóch grupach, w których zawodnicy grali  każdy z każdym)

Półfinał:
Marcin Kapusta - Dorian Mospinek      3:0
Zbigniew Rojek - Paweł Gabrielczyk    3:2

Mecz o III miejsce
Gabrielczyk – Mospinek    3:0

FINAŁ
Marcin Kapusta - Zbigniew Rojek    3:1

Tabela końcowa
I miejsce  Marcin Kapusta
II miejsce Zbigniew Rojek
III miejsce Paweł Gabrielczyk
IV miejsce Dorian Mospinek

Pani Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejskiej w Głownie Angelika Woźniak wręczyła zwycięzcom puchary oraz  statuetki. Statuetkę dla najmłodszej zawodniczki otrzymała Patrycja Anyszewska, natomiast statuetkę dla najstarszego zawodnika otrzymał Pan Andrzej Rosik, który udowodnił, że po siedemdziesiątce pokonałby niejednego młodego tenisistę oraz pokazał jak się gra z młodszymi od siebie zawodnikami. 

Po ceremonii wręczania nagród organizatorzy zaprosili uczestników na słodki poczęstunek przygotowany przez Panią Bogusławę,  Babcię Angeliki Woźniak. W imieniu organizatorów i zawodników bardzo dziękujemy. Organizatorzy dziękują Panu Zbigniewowi Rojkowi za sprawne przeprowadzenie turnieju oraz sędziowanie.

Kolejną imprezą organizowaną przez Młodzieżową Radę Miejską w Głownie będzie I Turniej Siatkarski, w którym zmierzą się Młodzieżowe Rady Powiatu Zgierskiego i Województwa.

Źródło: TKKF Expandor

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2019. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 4028

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.