GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 19 października 2018

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«październik 2018»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 dzień: 7
dzień: 8 dzień: 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 dzień: 25 26 27 28
dzień: 29 30 31
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.

Treść strony

Świerszczykowe wierszyki 2016 - eliminacje miejskie

W piątek, 6 maja 2016 r.  Miejski Ośrodek Kultury w Głownie zorganizował eliminacje miejskie konkursu recytatorskiego dla dzieci w ramach  projektu „Wojewódzki Ekologiczny Dzień Dziecka z Literaturą i Sztuką – Świerszczykowe wierszyki 2016 – 4 edycja”, którego głównym organizatorem jest Łódzki Dom Kultury.

Głównym celem konkursu jest zainteresowanie najmłodszych tematyką przyrodniczą i ekologiczną poprzez poezję, rozwijanie wiedzy na temat środowiska naturalnego i jego ochrony w oparciu o poezję dziecięcą, propagowanie czytelnictwa oraz zainteresowanie najmłodszych żywym słowem.

W eliminacjach miejskich udział wzięli młodzi recytatorzy ze szkół podstawowych  i  miejskich placówek przedszkolnych.

Przesłuchania konkursowe poprzedzone zostały ekologiczną etiudą ruchową pt ”Tajemnica zielonego zakątka" zaprezentowaną przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Głownie pod opieką nauczycielki p. Alicji Ojrzyńskiej. 

Występy młodych wykonawców oceniało jury w składzie: Gabriela Synowiec i Joanna Pyziak z Zespołu ds. Teatralnych Łódzkiego Domu Kultury. Po wysłuchaniu wszystkich recytacji jury przyznało:

I miejsce oraz kwalifikację do Wielkiego Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się w ŁDK w dniu  29 maja 2016 r. otrzymali uczniowie:

 • Ewa Kośka, Zuzia Dałek, Klaudia Wawrzyn, Oliwier Gładys Maja Ryłek, Hanna Kośka , Hanna Wasiak, Kornelia Cisak - Szkoła Podstawowa nr 1 w Głownie 
 • Helena Oskroba, Magdalena Dobruchowska, Julia Gajewicz, Otylia Marciniak, Malena Kotecka Julia Puk, Anna Ziarnik - Szkoła Podstawowa nr 2 w Głownie,
 • Amelia Szczerbiak, Natalia Białecka, Zofia Pietrzak, Barbara Hara-Karlicka, Katarzyna Kędra Zuzanna Lewandowska, Patrycja Ołubek ,Zuzanna Skwierczyńska Piotr Zuchora, Lena Grabowicz, Nadia Janicka - Szkoła Podstawowa nr 3  w Głownie
 • Karol Kostrzewa - Miejskie Przedszkole nr 1 w Głownie
 • Julia Rachubińska ,Martyna Sobieszek - Miejskie Przedszkole nr 2 w Głownie
 • Oskar Zieliński  - Miejskie Przedszkole nr 3 w Głownie

II miejsca otrzymali:

 • Anna Lewandowska, Agnieszka Baleja, Julia Staszewska, Olaf Olaszczyk - Szkoła Podstawowa  nr 1 w Głownie
 • Daniel Dziedziński, Filip Rosiak, Kamil Kwiatkowski, Jan Zuchora, Fabian Vogel, Antonina Biernacka, Julia Radomska -  Szkoła Podstawowa  nr 2 w Głownie
 • Aleksandra Siniarska, Amelia Piekarska - Szkoła Podstawowa  nr 3 w Głownie
 • Maja Jóźwiak, Aleksandra Kierus, Laura Szubielak – Miejskie Przedszkole nr 1
 • Aleksandra Karpik – Miejskie Przedszkole Nr 2
 • Weronika Domiza - Miejskie Przedszkole nr 3 w Głownie.

Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oraz Ilustrowaną Encyklopedię „LAS” lub „Naszą Planetę” a nauczyciele przygotowujący dzieci do konkursu otrzymali podziękowania. Podziękowania przygotowano też  dla Łódzkiego Domu Kultury za pomoc w organizacji konkursu. Podczas obrad jury wszystkie dzieci miały słodki poczęstunek.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2018. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 4575

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.