GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 22 listopada 2019

Wyszukiwanie

Menu główne

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«listopad 2019»
P W Ś C P S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 dzień: 14 15 16 dzień: 17
18 19 20 21 22 dzień: 23 24
25 26 27 28 29 30
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.

Treść strony

Kross Road Tour 2016 - II etap Głowno już 15 maja

Wzorem ubiegłego roku, Głowno będzie gospodarzem II etapu ogólnopolskiego cyklu maratonów szosowych Kross Road Tour 2016, który odbędzie się 15 maja 2016 r. W czwartek, 28 kwietnia 2016 r. podczas konferencji z udziałem mediów, zorganizowanej w Urzędzie Miejskim przy ul. Dworskiej 4 w Głownie organizator ogólnopolskiego cyklu maratonów szosowych, znany kolarz Cezary Zamana oficjalnie zapowiedział tę rywalizację.

Na konferencji obecni byli: reprezentujący gospodarza II etapu czyli Gminę Miasta Głowno - Burmistrz Głowna Pan Grzegorz Janeczek, autor trasy tego etapu wyścigu - znany, utytułowany kolarz, mieszkaniec Głowna, Pan Dariusz Baranowski oraz przedstawiciele służb, z kórymi organizator wyścigu wspólpracuje w celu odpowiedniego zabezpieczenia tej imprezy tj. przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu - Komendant Powiatowy Pan Dariusz Partyka i Z-ca Komendanta Powiatowego - Pan Paweł Gluszczyk, Komendant Komisariatu Policji w Głownie - Pan Cezary Szczerbiak, Przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach - Z-ca Naczelnika Wydz. Prewencji i Ruchu Drogowego Pan Piotr Kryźba. W spotkaniu udział wzięła także grupa kolarzy, z kórymi Cezary Zamana i Dariusz Baranowski wyruszyli jeszcze tego samego dnia na objazd trasy II etapu wyścigu. 

Zarówno Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek, jak i organizator wyścigu Cezary Zamana podkreślali ogromną rolę Pana Dariusza w tym wyjątkowym przedsięwzięciu, które dla Głowna jest niewątpliwą promocją. Imprezie patronują: Kross, Go&Move, BikeBoard, BikeWorld.pl,  Polska na rowery.pl, Naszosie.pl, Szosa, #mtbxcpl, TVP3 Łódź, Radio Łódź, i Dziennik Łódzki.

Tytularnym sponsorem wydarzenia pozostaje firma KROSS, który posiada największą w Polsce ofertę rowerów szosowych. Jedną z ciekawszych zmian w organizacji tegorocznego cyklu będzie zmiana kategorii wiekowych oraz korekta i wydłużenie dystansów. Jest to spowodowane połączeniem sił Zamana Group z Komisją Masters i przyjęciem zasad wypracowanych przez lata w grupie kolarzy amatorów, zrzeszonych w środowisku Mastersów. 

więcej na temat udziału w Kross Road Tour na www.roadtour.pl

SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z KOLARZAMI I RYBKĄ MINI MINI

Po konferencji Cezary Zamana wspolnie z Dariuszem Baranowskim i Rybką MiniMini odwiezili przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Głownie, ktorych zachęcali do udziału w wyścigach Kids Road Tour oraz mini wyścigach z Rybka Mini Mini. Zaraz potem odwiedzili również głowieńskich licealistów. 


ETAPY:
I etap, 03.05.2016 – Nałęczów
II etap, 15.05.2016 – Głowno
III etap, 05.06.2016 – Tłuszcz
IV etap, 10.07.2016 – Przasnysz
V etap, 31.07.2016 – Tuszyn
VI etap, 20.08.2016 – Radzymin
VII etap, 18.09.2016 – Rawa Mazowiecka
VIII etap, 02.10.2016 – Klembów


II etap – Głowno, 15.05.2016


15 maja 2016 odbędzie się II etap rywalizacji ze startem i metą w Głownie. START i META tego etapu zlokalizowane będą na zamkniętym dla ruchu odcinku ul. Zgierskiej w sąsiedztwie miejskiego terenu rekreacyjnego przy ul. Zgierskiej 8/10, na którym zlokalizowane będzie biuro zawodów, ich zaplecze, a także atrakcje dla dzieci przygotowane w ramach pikniku rodzinnego przez Gminę Miasta Głowno oraz Patrona Medialnego mini wyścigów tj. kanał telewizyjny MiniMini.

 

Piknik rodzinny z konkursami propagujący aktywny, rodzinny wypoczynek i rekreację doskonale wpisuje się w główną oś promocji miasta Głowna tj. Rodzinną Re-kreację.

Wydarzenia towarzyszące II etapowi w Głownie:


XIX MEMORIAŁ IM. JANA GORZKIEWICZA


W ramach  II etapu Kross Road Tour w Głownie  rozegrany zostanie XIX Memoriał im. Jana Gorzkiewicza – prekursora kolarstwa w Głownie. 


PIKNIK RODZINNY 


Strefa piknikowa na terenie rekreacyjnym przy ul. Zgierskiej 8/10 z atrakcjami dla dzieci i całych rodzin, w tym: malowanie buzi, konkursy i zabawy z animatorami, mini rowerki, dmuchane urządzenia zabawowe. To strefa, z której korzystać będzie można nieodpłatnie. 


WYŚCIGI Z RYBKĄ MINI MINI


Odbędą się one na terenie rekreacyjnym przy ul. Zgierskiej 8/10 na wyznaczonym taśmami torze. Rozpoczęcie zawodów na rowerkach biegowych zaplanowano na 11.30. 


WYŚCIGI „KIDS KROSS ROAD”


Odbędą się one na zamkniętym odcinku ul. Zgierskiej. Przeznaczone są dla dzieci do lat 6 włącznie. Przewiduje się rywalizację z podziałem na dziewczynki i chłopców w trzech kategoriach wiekowych: 
- do lat 3 (z asekuracją rodzica)
- 4-5 lat (bez pomocy rodzica)
- 6 lat (bez pomocy rodzica)
Zapisy w dniu imprezy od godz. 11.00, w biurze zawodów
Starty od godz. 13.30 na zamkniętym odcinku ul. Zgierskiej
Zawodnicy biorą udział w tej rywalizacji na własnych rowerach i mają sztywne kaski. 
Niebawem udostępnimy regulamin tej rywalizacji oraz oświadczenie opiekuna uczestnika.
Dla uczestników Kids Kross Road przygotowano 100 sztuk medali pamiątkowych. 

Szczegóły poszczególnych rywalizacji już niebawem.

 

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2019. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 4731

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.