GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 20 października 2018

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«październik 2018»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 dzień: 7
dzień: 8 dzień: 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 dzień: 25 26 27 28
dzień: 29 30 31
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.

Treść strony

BEZPIECZNE EKODZIECIAKI w MOK

W środę, 27 kwietnia 2016 r.  w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie  odbyła  się czwarta edycja Festiwalu Piosenki „Bezpieczne Ekodzieciaki”, któremu patronował Burmistrz Głowna.                          
W tegorocznej edycji udział wzięło 13 placówek oświatowych z Łodzi, Zduńskiej Woli, Piątku i Strykowa. Głowno reprezentowały Miejskie Przedszkola nr 1, 2 i 3, oraz klasa „0” ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Głownie. Każdą placówkę reprezentowała drużyna, która miała swoją nazwę stroje i okrzyk festiwalowy. Festiwal składał się z trzech konkurencji  tj. zaprezentowania piosenki, konkursu wiedzy oraz przygotowania plakatu pt. „Rosnę bezpiecznie i bez nałogów” . 

Podstawowym celem imprezy było zwiększenie wiedzy wśród najmłodszych poprzez zabawę na temat zagrożeń nadużywania używek: papierosów, alkoholu, narkotyków i podjęcie działań z zakresu profilaktyki uzależnień polegających na uświadomieniu dzieciom zła płynącego z uzależnień dorosłych. Promocja edukacji ekologicznej i prozdrowotnej – zdrowego i aktywnego stylu życia. Zwiększenie wiadomości i umiejętności dzieci w zakresie edukacji dla bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych - w ruchu drogowym, zagrożeń ze strony ludzi i zwierząt oraz podczas zabaw.

Festiwal od początku organizowany jest ze wsparciem finansowym Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Głownie. W tym roku dodatkowo w organizację włączyła się Powiatowa Komenda Policji w Zgierzu oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zgierzu. 

Prezentacje festiwalowe  oceniało jury w składzie:
Beata Pilarska – V-ce przewodnicząca Rady Miejskiej w Głownie, przewodnicząca Gminnej Komisji  Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Miasta Głowna przy Urzędzie Miasta Głowna
Aneta Kominiak – komisarz  Zespołu ds. Nieletnich Powiatowa Komenda Policji w  Zgierzu
Aleksandra Guni -  muzyk,  dyrektor  Niepublicznej Szkoły Muzycznej w Głownie
Aneta Chlebna - przedstawicielka Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miasta Głowna.
Kacper Bieniarz - Samodzielne Stanowisko d/s Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia  - Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Zgierzu
Szymon Adamczewski – artysta plastyk Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie.

Grand Prix festiwalu i tytuł BEZPIECZNE DZIECIAKI otrzymała drużyna „KROPELKI” z Przedszkola Miejskiego Nr: 229 w Łodzi. 
Pozostałe drużyny otrzymały tytuły BEZPIECZNE EKODZIECIAKI, a niektóre z nich  jeszcze dodatkowo wyróżniono.
I tak, nagrodę​ za plakat przyznano drużynie „STRAŻNICY PRZYRODY” z klasy”0” Szkoły Podstawowej nr 3 w Głownie, za najlepszy układ choreograficzny uznano układ przygotowany przez „MALINKI” z Gminnego Przedszkola im.Jana Pawła II z Piątku, najlepsze kostiumy przygotowały „EKO ZDROWÓLKI Z TRÓJKI” z Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Głownie, z kolei za najlepszą piosenkę uznano utwór przygotowany przez"MAGICZNE ISKIERKI”  z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1  w Zduńskiej Woli. W konkursie wiedzy najlepsza okazała się drużyna „LEŚNI PRZYJACIELLE” z Niepublicznego Przedszkola Radosny Maluszek w Zduńskiej Woli. Natomiast nagroda za pracę w  zespole przypadła drużynie” EKO BOYS” z Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli.

Protokół  jury w załączeniu.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe statuetki, dyplomy, nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę Miasto Głowna, gadżety Powiatowej Komendy Policji w Zgierzu oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zgierzu, gadżety miejskie oraz ośrodka kultury. Nauczycielom - opiekunom drużyn przygotowano podziękowania, członkowie drużyn otrzymali  pamiątkowe medale.  

Całą imprezę poprowadziła aktorka Teatru PINOKIO Agata Butwiłowska.

Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Kultury oraz Miejskie Przedszkola nr: 1, 2 i 3 w Głownie, które również przygotowały ciepły poczęstunek dla wszystkich uczestników  festiwalu.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2018. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 4036

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.