GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 21 kwietnia 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Samorząd | 
 • 2016 | 
 • Złoto dla Samorządowców z Głowna | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«kwiecień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.

Treść strony

Złoto dla Samorządowców z Głowna

Sukcesem zakończył się dla drużyny reprezentującej Samorząd Głowna IV Turniej Piłki Siatkowej zorganizowany 23 kwietnia 2016 r. przez Gminę Domaniewice. Imprezie patronował Wójt Gminy Domaniewice. W turnieju zmierzyły się drużyny: z Bielaw, Nieborowa, Gminy Głowno oraz Miasta Głowna. 

Turniej rozpoczął się o godz. 9.00. Zespoły podzielono na dwie grupy :
I grupa : Gmina Głowno, Gmina Domaniewice, Miasto Głowno
II grupa: Bielawy „OLDBOY”, MKS ,,ASIK” Domaniewice, Gmna Nieborów.


Mimo, że Turniej przebiegał w atmosferze przyjaźni i integracji, walka pod siatką była prowadzona tak, jakby każda piłka decydowała o końcowym wyniku. O wyniku wielu setów często decydowały zaledwie 2 punkty. 

Pierwsze miejsce w grupie I zajęli Samorządowcy Gminy Domaniewice, którzy niewielką przewagą punktów pokonali w pierwszym meczu głownian. Zawodnikom z Głowna w drodze do finału przyszło więc się mierzyć ze zwycięzcami II grupy, czyli Samorządowcami Gminy Nieborów, którzy za wszelką cenę chcieli pokonać nasz zespół. Głownianie musieli odpierać ataki zarówno z pierwszej, jak i drugiej linii doświadczonego atakującego z Nieborowa. Trudne zwycięstwo 2:0 nad Nieborowem doprowadziło drużynę z Głowna do finału Turnieju, w którym przyszło im się mierzyć ze znakomitymi siatkarzami z Domaniewic. Tej szansy na rewanż nasi siatkarze nie zmarnowali. W zaciekłym boju doprowadzili do tie-breaku, w którym odnieśli upragnione zwycięstwo 15:12.
Kapitanem zespołu z Głowna był Radny Sławomir Stopczyński, który dwoił się i troił, by jego zespół odniósł sukces. Tak też się stało, dzięki zaangażowaniu wszystkich członków drużyny. Na pozycji wystawiającego atakujących dzielnie wspierał Radny Grzegorz Szkup, na bloku naszego pola strzegł Arkadiusz Kaźmierczak, zaś w ataku swoją skutecznością wspierali kapitana panowie: Jarosław Maciak, Michał Tomczyk oraz weteran samorządowych potyczek Eligiusz Zieliński. Samorządowców z Głowna dopingiem wspierał z ławki rezerwowych kontuzjowany Radny Przemysław Milczarek.

Końcowa klasyfikacja:
I - Miasto Głowno
II - Domaniewice 
III - Nieborów
IV - MKS ,,ASIK’’
V - Bielawy OLDBOY
VI - Gmina Głowno


Po zmaganiach siatkarskich, Przewodniczący Rady Gminy Domaniewice Ryszard Ogonowski podziękował wszystkim zawodnikom za wspaniałe emocje siatkarskie i wręczył pamiątkowe puchary kapitanom wszystkich turniejowych drużyn. 

 

 

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Zmiana organizacji pracy