GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 19 października 2019

Wyszukiwanie

Menu główne

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«październik 2019»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 dzień: 22 23 24 25 26 dzień: 27
28 29 30 31
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.

Treść strony

FESTIWAL PIOSENEK ANNY JANTAR „ Za każdy uśmiech Twój” - Grand Prix pojechało do Ciechanowa

W sobotę, 5 marca 2016r w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie odbyła się XI edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek Anny Jantar „Za każdy uśmiech Twój”.

W tegorocznej edycji wystąpiło 76 uczestników z województw: łódzkiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego i lubelskiego / /Wrocław, Radom, , Iłów, Łowicz, Kiernozia, Poznań, Aleksandrów Łódzki, Jeżów, Kłobuck , Radomsko, Szczerców, Łódź, Błaszki, Dobieszowice, Ostrowiec Świętokrzyski, Nieborów, Piotrków Trybunalski, Wrocław, Przedecz, Płock, Jeżów, Ozorków, Ciechanów, Lubowidz, Głowno/.
Soliści byli podzieleni są na 3 kategorie wiekowe tj. do lat 11, 12-15 lat i powyżej lat 15. Cały konkurs oceniony został przez jury w składzie: Michał Kobojek - saksofonista i kompozytor, od 2000 roku związany na stałe z Robertem Jansonem i grupą Varius Manx, muzyk jazzowy, Jacek Malanowski - absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi - magister sztuki, muzyk, kompozytor, autor tekstów, wokalista zespołu Trubadurzy, Emilia Kudra -ukończyła Akademię Muzyczną w Łodzi ,obecnie współpracuje z Teatrem Jaracza oraz Teatrem V6 w Łodzi, gdzie występuje i komponuje muzykę.
W/w jury  jednogłośnie  wybrało Grand Prix festiwalu, które przypadło  Alicji Szemplińskiej z Ciechanowa  za  wykonanie piosenki ”Polubiłam pejzaż ten”. Marcin Wortmann , u którego uczy się śpiewu  Alicja  został nagrodzony tytułem  Najlepszego Instruktora Festiwalu.
W poszczególnych kategoriach  nagrody i wyróżnienia otrzymali:
Kat. do lat 11 
I miejsce– Oliwia Kopiec z Radomska
II miejsce Amelia Jaworowska  z Ozorkowa
III miejsce  Daria Polewska  z Błaszek    i Julia Tłuczkiewicz  z Ostrowca Świętokrzyskiego 
Wyróżnienia : Aleksandra Sajnóg z Łodzi,  Mateusz Staniaszek z Iłowa, Katarzyna Wrzesińska  z Wrocławia  
 Małe wyróżnienia : Maria Przybylska  z Łodzi, Filip Lewaniak  z Kiernozi, Olga Polewska z Błaszek, Malwina Ciesielska z Łowicza. 
kat.12-15 lat:
I miejsce Malwina Wojciechowska z Łowicza
II   miejsce Marlena Karwacka z Dmosina, Patrycja Jakubiak z Łowicza.
III miejsce Eliza Pawlak z Błaszek.
Wyróżnienia : Natalia Kawszyn z  Płocka, Lidia Kuś z Nieborowa, Dominika Bugajska z Ostrowca Świętokrzyskiego, Maja Ciesielska  z Łowicza ,Wiktoria Trefon z  Dobieszowic, Grzegorz Szymański z Łodzi. 
Małe wyróżnienia: 
Ewelina Pirek z Piotrkowa Trybunalskiego, Mateusz Warzywoda z Głowna
Kat. powyżej lat 15
I miejsce  Agata Wolf z Łowicza
II i III miejsca – nie przyznano
Małe wyróżnienie : Agata Wolińska z Łowicza
Nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali  nagrody rzeczowe wg. zajętych miejsc, statuetki lub medale oraz pamiątkowe  dyplomy. Instruktorom wręczono podziękowania za przygotowanie  solistów do konkursu.
Patronat nad imprezą objął Burmistrz Głowna oraz Starosta Zgierski, natomiast opieką medialną TVP 3 Łódź, Radio Łódź, tygodnik lokalny Wieści z Głowna i Strykowa - Nowy Łowiczanin i portal internetowy egłowno.pl.

Poniżej protokół z wynikami:

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2019. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 7577

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.