GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 19 lipca 2018

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«lipiec 2018»
P W Ś C P S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.

Treść strony

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy parafii Św. Jakuba Apostoła w Głownie.

1 kwietnia 1996r. z inicjatywy ks. Biskupa Alojzego Orszulika i ks. dr Stanisława Banacha proboszcza parafii Św. Jakuba Apostoła w Głownie powstało w naszym mieście Koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Łowickiej.
 
Obecnie ilość członków Koła wynosi 22 osoby.
Skład Zarządu przedstawia się w sposób następujący:
Prezes Koła - Barbara Gunther
Viceprezes - Elżbieta Szczepaniak
Sekretarz - p. Maria Jakiel

Komisja Rewizyjna:Krystyna Nowak - przewodnicząca, Henryk Janicki, Maria Frącczak-Czajka

W początkowym okresie członkowie Stowarzyszenia skupiali wokół siebie młodzież i dzieci potrzebujących wsparcia, organizując im czas wolny oraz pomoc w nauce.
W następnym roku w porozumieniu z władzami miasta oraz ks. proboszczem dr Stanisławem Banachem Zarząd SRK podjął decyzję o zorganizowaniu w podpiwniczeniach plebani stołówki społecznej.
Urząd Miasta przeznaczył kwotę w wysokości 8500,00zł na adaptację pomieszczeń oraz zapewnił oddelegowanie z JRP dwóch pracownic do kuchni.
Do zadania tego włączyły się również osoby prywatne oferując pomoc przy remoncie( środki finansowe, pracownicy, materiały budowlane, część wyposażenia). Łączny koszt tego przedsięwzięcia wyniósł ok. 50000,00zł.
Wiele wysiłków i zabiegów wniósł Zarząd Koła na czele z jego twórcami p. Leonardem Rajpoldem i p. Mieczysławem Dylikiem.
W dniu 4 sierpnia 1997r. stołówka została uruchomiona, dzięki czemu osoby najbardziej potrzebujące pomocy, a mianowicie ci, którzy nie posiadają środków do życia i nie mają praw do zasiłku, osoby chore, niepełnosprawne i ich dzieci oraz ludzie w podeszłym wieku zamieszkujący w naszym mieście i jego okolicach mogą spożyć gorący posiłek, wydawany codziennie od poniedziałku do piątku ( podopieczni za posiłki nie płacą).
Początkowo z pomocy tej, zgodnie założeniem korzystało ok.50 osób, ale już po roku liczba ta wzrosła do 160 osób, a nawet do 200.
W okresie blisko 14 letnim wydano około 600000 posiłków.
W bieżącym roku z naszej stołówki korzysta około 150 osób. Z uwagi na fakt, że możliwości techniczne i organizacyjne Stowarzyszenia są ograniczone, chętnych do korzystania ze stołówki kwalifikuje się oceniając ich warunki życiowe poprzez wywiady środowiskowe przeprowadzone przez MOPS oraz Komisję powołaną przy naszym Kole, a w przypadku dzieci uczęszczających do szkoły przez pedagogów i wychowawców.
Ponadto Stowarzyszenie nasze prowadzi od wielu lat świetlicę środowiskową przy Szkole Podstawowej nr 1 w Głownie, do której uczęszcza średnio około 20 dzieci( często naszych podopiecznych).
Mają one zapewnioną opiekę nauczycieli i pedagoga, którzy organizują im rożne formy spędzania czasu wolnego, zapewniają pomoc w nauce, spożycie podwieczorku, a także wsparcie w trudnych sytuacjach życiowych.
Środki na prowadzenie stołówki społecznej i świetlicy środowiskowej otrzymujemy (składając oferty) z Urzędu Miasta, od ks. proboszcza, z łowickiego Caritasu, a przede wszystkim od sponsorów, których wielkie zaangażowanie i stała pomoc umożliwia w/w działalność.
Pomoc ta zarówno finansowa jak i w postaci artykułów żywnościowych oraz zapewnienia środków transportu pozwala wykonywać podjęte przez nasze Stowarzyszenie zadania, a ponadto daje nam możliwość corocznego organizowania paczek z okazji Świąt Wielkanocnych i Świąt Bożego Narodzenia. W grudniu br. przekazaliśmy podopiecznym 100 paczek ( były to paczki rodzinne, podwójne i pojedyncze)SRK organizuje także zbiorki odzieży i obuwia zimowego, pomaga powodzianom oraz typuje dzieci podopiecznych na kolonie Caritasu.
Należy podkreślić , że większość wszystkich prac, a szczególnie związanych z prowadzeniem stołówki, min. księgowość, prace administracyjne, protokołowanie spotkań odbywających się raz w miesiącu po Mszy Św. o godz. 18.00, organizacja świetlicy, transport, naprawy urządzeń wykonywana jest społecznie przez członków naszego Stowarzyszenia lub osoby zachęcone przez nas do pomocy. Zgodnie też ze Statutem SRK co cztery lata odbywa się zebranie sprawozdawczo - wyborcze, na którym zostaje podsumowana praca Zarządu, wysuwane są nowe propozycje i wnioski.
 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2018. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 6275

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.