GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 19 sierpnia 2018

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«sierpień 2018»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 dzień: 5
6 7 8 9 10 11 dzień: 12
13 14 15 16 17 18 dzień: 19
20 21 22 23 24 25 dzień: 26
27 28 29 30 31
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.

Treść strony

Stowarzyszenie Charytatywne św. Ojca Pio "Radość Dziecka"

Stowarzyszenie Charytatywne św. Ojca Pio "Radość Dziecka"
 
Dane Zarządu :
 
Joanna Mazurkiewicz - prezes
Andrzej Florczak- zastępca prezesa
Izabella Kotecka- sekretarz
 
Cele główne to m.in. :
1. Opieka i wychowanie dzieci i młodzieży , m.in. z rodzin wielodzietnych, niepełnych,w razie potrzeby pomoc dzieciom zaniedbanym wychowawczo.

2. troska o duchowe, moralne i materialne środowisko życia i rozwoju zgodnie z chrześcijańską koncepcją człowieka i świata.

3. Integrowanie różnych grup zmierzających do poprawy jakości życia i rozwoju dzieci i młodzieży.

4. Działalność społeczno-kulturalna, sportowa oraz oświatowo-wychowawcza skierowana tak do dzieci i młodzieży , jak i osób dorosłych.

Wycieczki ze Stowarzyszenia Św. Ojca Pio

W minioną sobotę Stowarzyszenie Charytatywne Św. Ojca Pio „Radość Dziecka” zorganizowało dla dzieci wyjazd na baseny termalne do Uniejowa. Impreza ta została zaplanowana właśnie zimą, aby dzieci mogły skorzystać z atrakcji w czasie ferii. Niestety, śniegu nie było, ale niska temperatura powietrza i wysoka temperatura wody świetnie współgrały ze sobą, więc dzieciaki po trzech godzinach zabawy w wodzie, nie chciały z niej wyjść. W drodze powrotnej cała grupa zatrzymała się na małe „co nie co” w Burger King. Wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z takiej formy aktywnego spędzania czasu wolnego.

Stowarzyszenie Św. O. Pio organizuje różne wyjazdy, rajdy i wycieczki od prawie 12 lat.

W czasie wakacji 2015 r. dzieci, które z różnych powodów nie pojechały na kolonie czy obozy letnie, mogły uczestniczyć w dwudniowej wycieczce do Kielc i okolic. Zwiedziły m. in. Centrum Nauki Leonarda Da Vinci i Zamek w Chęcinach, górę Św. Katarzyny z Muzeum Minerałów oraz Łysicę, Centrum Kulturowo – Archeologiczne w Nowej Słupi i Wyspę Lodów w Staszowie. Największą jednak atrakcją dla dzieci był pobyt w PACANOWIE. Tam dzieciaki spotkały się z głównym bohaterem Pacanowa – Koziołkiem Matołkiem.

Stowarzyszenie Św. Ojca Pio jest organizacją, której jednym z celów jest krzewienie wartości chrześcijańskich wśród dzieci i młodzieży. Dlatego podczas każdej imprezy nie może zabraknąć modlitwy. Tym bardziej, że w tym roku przypada 1050 rocznicy chrztu Polski.

W obecnie trwającym okresie Wielkiego Postu, Stowarzyszenie organizuje jeszcze wyjazd na Forum Dzieci pod hasłem „Módl się całym sobą!” , które odbędzie się Łodzi w Hali Sportowej przy ul. Ks. Skorupki dnia 26 lutego 2016 r. , a więc jeszcze w czasie ferii zimowych. Przygotowano tam dla dzieci i ich opiekunów liczne atrakcje sportowe, muzyczne, zabawy, pokazy talentów i poczęstunek.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy wezmą udział w Eucharystii.

Te i wiele innych imprez dla dzieci i młodzieży Stowarzyszenie może organizować dzięki dobroci Burmistrza Głowna Grzegorza Janeczka oraz dotacjom otrzymywanym z Urzędu Miasta. Członkowie Stowarzyszenia Charytatywnego Św. Ojca Pio „Radość Dziecka” bardzo serdecznie dziękują Burmistrzowi i Urzędowi Miasta Głowna za wsparcie finansowe przy realizacji tego typu imprez. J. M.

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2018. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 6386

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.