GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 22 sierpnia 2019

Wyszukiwanie

Menu główne

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«sierpień 2019»
P W Ś C P S N
1 2 3 dzień: 4
5 6 7 8 9 10 dzień: 11
12 13 14 15 16 17 dzień: 18
19 20 21 22 23 dzień: 24 25
26 27 28 29 30 31
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

MP1 laureatem konkursu ,,EKOSZKOŁA 2014/2015”

Miejskie Przedszkole Nr 1 w Głownie, po raz trzeci zostało laureatem prestiżowego konkursu ogłoszonego przez WFOŚiGW w Łodzi ,,EKOBELFRY – EKOSZKOŁA”. Placówka za zajęcie I miejsca otrzymała symboliczny czek i 5 tysięcy złotych. Nagroda przyznawana jest najbardziej aktywnym placówkom oświatowym, propagującym tematykę ochrony środowiska i rozpowszechniającym w tym zakresie przykłady dobrej praktyki.

Podsumowanie konkursu ,,EKOBELFRY – EKOSZOŁA” odbyło się w trakcie uroczystej Galii zorganizowanej w Centrum Promocji Mody, mieszczącym się na terenie Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele: wojewódzkich władz samorządowych (szczególnie nagrodzonych gmin ), zarządu WFOŚiGW w Łodzi, rektoratu ASP W Łodzi, nagrodzonych placówek, fundacji oraz osoby nagrodzone w konkursach.
Miejskie Przedszkole Nr 1 w Głownie zostało w tym roku szczególnie wyróżnione i zaproszone do zaprezentowania na profesjonalnym wybiegu w Centrum Promocji Mody, pokazu mody ekologicznej . W powyższe przedsięwzięcie twórczo i aktywnie włączyli się rodzice przedszkolaków i personel przedszkola. Efekt był imponujący. Pokaz w którym zaprezentowały się dzieci i nauczyciele w strojach ekologicznych zebrał gromkie brawa i okrzyki aplauzu zgromadzonych gości. Pani dyrektor Izabella Kotecka odebrała liczne gratulacje. ,,Jesteśmy zauroczeni, tym pokazem” – to opinie specjalistów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
Miejskie Przedszkole Nr 1 w Głownie zostało zaproszone do dalszej współpracy z Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi. Fragmenty pokazu i opinie pełne zachwytu, ukazały się w licznych mediach wojewódzkich i ogólnopolskich. Fotoreportaże z pokazu można podziwiać na stronie facebooku WFOŚiGW w Łodzi.

Dla dzieci i nauczycieli, możliwość współpracy ze specjalistami z Centrum Promocji Mody, z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi była, prawdziwie fascynującą przygodą. Dzieci miały możliwość pracy na profesjonalnym wybiegu z dźwiękiem, muzyką i innymi efektami scenicznymi.

Przedszkolaki i nauczycielki z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Głownie, po raz kolejny godnie i uroczo promowały nasze Głowno.

Przypomnijmy, że Miejskie Przedszkole Nr 1 w Głownie za aktywne podejmowanie działań proekologicznych i prozdrowotnych otrzymało, również międzynarodowe certyfikaty tj.: ,,Eco Schools – Zielona Flaga” , ,,KIK – 34 . Przedszkole Promujące Zdrowe Żywienie i Aktywność Ruchową”. Przedszkole należy również do: Międzynarodowej Sieci ,,Eco Schools”, Łódzkiej Sieci Placówek Ekologicznych i Skierniewickie Sieci Placówek Promujących Zdrowy Styl Życia. Przedszkole w br. roku realizowało, także Ogólnopolski Projekt ,,Dobre Rady na Elekroodpady”. Za najbardziej aktywne zaangażowanie w powyższy projekt oraz zebranie największej ilości elektroodpadów przedszkole otrzymało I miejsce i sprzęt ogrodowy ,,Górkę wspinaczkową” za kwotę 3 tysięcy złotych. 

Filmy z pokazu:

film 1

film 2

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2019. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 5040

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.