GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 16 lipca 2019

Wyszukiwanie

Menu główne

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«lipiec 2019»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.

Treść strony

Zabawa i profilaktyka na IV Mikołajkowym Pikniku Rodzinnym

W minioną niedzielę, 6 grudnia 2015 r. na Placu Wolności w Głownie odbyła się IV edycja Mikołajkowego Pikniku Rodzinnego, tym razem połączonego z akcją profilaktyczną Państwowej Straży Pożarnej pod hasłem "Bezpieczny dom". I pogoda, i frekwencja dopisały. 

Oczekujący na spotkanie z Mikołajem oraz chętni do skorzystania z przygotowanych spejclanie w tym dniu atrakcji przybywali na reprezentacyjny, oswiętnie udekorowany Plac Wolności już przed godziną 15.30. Przez blisko trzy godziny plac był wypełniony po brzegi nie tylko mieszkańcami Głowna, ale również mieszkańcami gmin ościennych. Atrakcji było tak wiele, że każdy mógł znaleźć w nich coś dla siebie. 

Najmłodszych zabawiali animatorzy. Były tańce, wspólne śpiewanie piosenek oraz konkursy i quizy z drobnymi upominkami. O tym, jak wiele osób - i to nie tylko tych najmłodszych - chciało się spotkać z Mikołajem, świadczyła gigantyczna kolejka do mikołajowego tronu. Nagrodą dla tych, którzy wytrwali był uścisk dłoni Mikołaja, mikołajkowy upominek oraz wspólna z Mikołajem pamiatkowa fotografia. 

Oprócz tradycyjnych już atrakcji w postaci: spotkania ze Świętym Mikołajem i Śnieżynkami, zabaw i konkursów, wspólnych pląsów i śpiewania oraz świątecznej iluminacji, częścią Mikołajkowego Pikniku Rodzinnego w Głownie był kiermasz świąteczny przygotowany przez Stowarzyszenie "Niezapominajka". Na stoisku "Niezapominajki" wzrok przykuwały przepiękne, wykonane ręcznie świąteczne ozdoby: bombki, stroiki, girlandy.   

Moc atrakcji dla całych rodzin specjalnie na tę okazję przygotowała Państwowa Straż Pożarna, a dokładnie Komenda Powiatowa PSP w Zgierzu oraz JRG Stryków. W wydzielonych strefach można było: odbyć instruktaż udzielania pierwszej pomocy wraqz z naukę resuscytacji, wziąc udział w konkursie plastycznym, wspiąć się z zabezpieczeniem po plastikowych skrzynkach na wysokość kilkudziesięciu metrów, obejrzeć w pozorowanej "akcji" sprzęt hydrauliczny używany przez strażaków podczas wypadków drogowych, zajrzeć do mobilnego strażackiego centrum dowodzenia - jedynego w województwie, a także podjąć próbę wyjścia z zadymionego, ciemnego namiotu, pokonując przeszkody w tajemniczym labiryncie. Można było tez zasiąść za kierownica strażackiego wozu bojowego i ogrzać się przy strażackim ognisku.
W trakcie niedzielnego pikniku strażacy rozlosowali czujki czadu. 

Mikołajkowy Piknik Rodzinny ze strażacką akcją profilaktyczną stał się równeiż okazja do uhonorowania przez Burmistrza Głowna Grzegorza Janeczka oraz Komendanta Powiatowego PSP Krzysztofa Zielińskiego dwóch mieszkanców Głowna - Panów Rawła Majewskiego i Wiesława Kowalika, którzy 24 listopada 2015 uratowali swą wręczyli nagrody i pogratulowali panom Pawłowi Majewskiemu i Wiesławowi Kowalikowi, którzy 24 listopada uratowali z pożaru swą sąsiadkę. Burmistrz Grzegorz Janeczek podkreślał, że postawa taka jest wzorem i zasługuje na uznanie nie tylko ze strony uratowanej kobneity oraz jej rodziny, ale całej naszej społeczności. Oprócz listów gratulacyjnych Panowie otrzymali kosze prezentowe ufundowane przez Gmine Miasta Głowno oraz czujki czadu ufundowane przez PSP. 

Na pikniku obecni byli również wolontariusze akcji ZAPAL SIE DO DZIALANIA, którzy zbierali pieniądze na leczenie Kasi Cieślak.

Do mikołajkowej Zumby zapraszała natomiast Pani Marta Kasińska, instruktorka zumby.

Było i świątecznie, i profilaktycznie. Organizatorami tegorocznego pikniku byli: Gmina Miasta Głowno oraz Państwowa Straż Pożarna przy współpracy Miejskiego Ośrodka Kultury, Miejskiego Zakładu Komunalnego, Stowarzyszenia "Niezapominajka" oraz Ligi Ochrony Przyrody. Nagrody i upominki ufundowali: Gmina Miasta Głowna, PSP oraz firma Pana Kamila Lendziona - producenta czapek.  


Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tak wielu atrakcji w ramach tegorocznego Mikołajkowego Pikniku Rodzinnego, a jego uczestnikom za frekwencję, która przeszła nasze oczekiwania oraz wspólną zabawę i przedświąteczną atmosferę. 

OBSZERNA GALERIA ZDJĘĆ

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2019. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 4844

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Jak przetrwać upały?