GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 26 stycznia 2020

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«styczeń 2020»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.

Treść strony

Zabawa i profilaktyka na IV Mikołajkowym Pikniku Rodzinnym

W minioną niedzielę, 6 grudnia 2015 r. na Placu Wolności w Głownie odbyła się IV edycja Mikołajkowego Pikniku Rodzinnego, tym razem połączonego z akcją profilaktyczną Państwowej Straży Pożarnej pod hasłem "Bezpieczny dom". I pogoda, i frekwencja dopisały. 

Oczekujący na spotkanie z Mikołajem oraz chętni do skorzystania z przygotowanych spejclanie w tym dniu atrakcji przybywali na reprezentacyjny, oswiętnie udekorowany Plac Wolności już przed godziną 15.30. Przez blisko trzy godziny plac był wypełniony po brzegi nie tylko mieszkańcami Głowna, ale również mieszkańcami gmin ościennych. Atrakcji było tak wiele, że każdy mógł znaleźć w nich coś dla siebie. 

Najmłodszych zabawiali animatorzy. Były tańce, wspólne śpiewanie piosenek oraz konkursy i quizy z drobnymi upominkami. O tym, jak wiele osób - i to nie tylko tych najmłodszych - chciało się spotkać z Mikołajem, świadczyła gigantyczna kolejka do mikołajowego tronu. Nagrodą dla tych, którzy wytrwali był uścisk dłoni Mikołaja, mikołajkowy upominek oraz wspólna z Mikołajem pamiatkowa fotografia. 

Oprócz tradycyjnych już atrakcji w postaci: spotkania ze Świętym Mikołajem i Śnieżynkami, zabaw i konkursów, wspólnych pląsów i śpiewania oraz świątecznej iluminacji, częścią Mikołajkowego Pikniku Rodzinnego w Głownie był kiermasz świąteczny przygotowany przez Stowarzyszenie "Niezapominajka". Na stoisku "Niezapominajki" wzrok przykuwały przepiękne, wykonane ręcznie świąteczne ozdoby: bombki, stroiki, girlandy.   

Moc atrakcji dla całych rodzin specjalnie na tę okazję przygotowała Państwowa Straż Pożarna, a dokładnie Komenda Powiatowa PSP w Zgierzu oraz JRG Stryków. W wydzielonych strefach można było: odbyć instruktaż udzielania pierwszej pomocy wraqz z naukę resuscytacji, wziąc udział w konkursie plastycznym, wspiąć się z zabezpieczeniem po plastikowych skrzynkach na wysokość kilkudziesięciu metrów, obejrzeć w pozorowanej "akcji" sprzęt hydrauliczny używany przez strażaków podczas wypadków drogowych, zajrzeć do mobilnego strażackiego centrum dowodzenia - jedynego w województwie, a także podjąć próbę wyjścia z zadymionego, ciemnego namiotu, pokonując przeszkody w tajemniczym labiryncie. Można było tez zasiąść za kierownica strażackiego wozu bojowego i ogrzać się przy strażackim ognisku.
W trakcie niedzielnego pikniku strażacy rozlosowali czujki czadu. 

Mikołajkowy Piknik Rodzinny ze strażacką akcją profilaktyczną stał się równeiż okazja do uhonorowania przez Burmistrza Głowna Grzegorza Janeczka oraz Komendanta Powiatowego PSP Krzysztofa Zielińskiego dwóch mieszkanców Głowna - Panów Rawła Majewskiego i Wiesława Kowalika, którzy 24 listopada 2015 uratowali swą wręczyli nagrody i pogratulowali panom Pawłowi Majewskiemu i Wiesławowi Kowalikowi, którzy 24 listopada uratowali z pożaru swą sąsiadkę. Burmistrz Grzegorz Janeczek podkreślał, że postawa taka jest wzorem i zasługuje na uznanie nie tylko ze strony uratowanej kobneity oraz jej rodziny, ale całej naszej społeczności. Oprócz listów gratulacyjnych Panowie otrzymali kosze prezentowe ufundowane przez Gmine Miasta Głowno oraz czujki czadu ufundowane przez PSP. 

Na pikniku obecni byli również wolontariusze akcji ZAPAL SIE DO DZIALANIA, którzy zbierali pieniądze na leczenie Kasi Cieślak.

Do mikołajkowej Zumby zapraszała natomiast Pani Marta Kasińska, instruktorka zumby.

Było i świątecznie, i profilaktycznie. Organizatorami tegorocznego pikniku byli: Gmina Miasta Głowno oraz Państwowa Straż Pożarna przy współpracy Miejskiego Ośrodka Kultury, Miejskiego Zakładu Komunalnego, Stowarzyszenia "Niezapominajka" oraz Ligi Ochrony Przyrody. Nagrody i upominki ufundowali: Gmina Miasta Głowna, PSP oraz firma Pana Kamila Lendziona - producenta czapek.  


Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tak wielu atrakcji w ramach tegorocznego Mikołajkowego Pikniku Rodzinnego, a jego uczestnikom za frekwencję, która przeszła nasze oczekiwania oraz wspólną zabawę i przedświąteczną atmosferę. 

OBSZERNA GALERIA ZDJĘĆ

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2020. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 5963

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Zmiana numeru konta