GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 25 lipca 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Oświata | 
 • 2015 | 
 • MP1 po raz kolejny z certyfikatem Eko Schools - Zielona Flaga | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«lipiec 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.

Treść strony

MP1 z Międzynarodowym Certyfikatem ECO – SCHOOLS - ZIELONA FLAGA

Miejskie Przedszkole Nr 1 w Głownie otrzymało po raz kolejny prestiżowy Międzynarodowy Certyfikat ECO – SCHOOLS – ZIELONA FLAGA. Tym razem certyfikat za szczególne osiągnięcia przedszkola, został przyznany na okres kolejnych  trzech  lat.

Powyższe wyróżnienie przyznawane jest przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej za podejmowanie licznych przedsięwzięć przyrodniczo – ekologicznych oraz realizację Międzynarodowego Projektu "Szkoły dla Ekorozwoju". W latach ubiegłych Miejskie Przedszkole Nr 1 w Głownie podjęło szereg działań wdziedzinach: "Bioróżnorodność" i "Na tropie elektroodpadów", "Zdrowe żywienie", "Aktywność fizyczna", "Transport", "Ochrona energii" itp. Przedszkole również prowadziło wieloletni  monitoring – ocenę wpływu funkcjonowania placówki na środowisko naturalne. 

Do realizacji Międzynarodowego Projektu na Rzecz Ekorozwoju została zaangażowana cała społeczność przedszkolna oraz przedstawiciele środowiska zewnętrznego. Międzynarodowy tytuł nadawany jest placówkom oświatowym na całym świecie.  W realizację programu włączyły się 53 kraje z Europy, a także z Afryki i Oceanii. Międzynarodowy program oparty jest na systemie zarządzania środowiskowego (EMAS ISO 10001), jego celem jest podnoszenie świadomości ekologicznej poprzez podejmowanie działań na rzecz efektywnego wykorzystywania energii  i surowców oraz zrównoważonego gospodarowania odpadami  w placówkach oświatowych i w ich otoczeniu. Projekt edukacji i aktywności ekologicznej należy do Międzynarodowej Sieci "Eco Schools". Jego Kapituła przyznaje najbardziej prestiżowe wyróżnienia ekologiczne dla placówek na całym świecie. Rolę koordynatora krajowego w Polsce pełni Fundacja Partnerstwa dla Środowiska i jako jedyna uprawniona jest do nadawania certyfikatu "Zielonej Flagi". W Polsce nad jakością realizacji programu oraz oceną aplikacji o certyfikat "Zielonej Flagi" czuwa Kapituła, w skład której wchodzą m.in. przedstawiciele: Ministerstwa Edukacji, Ministerstwa Środowiska, NFOŚiGW, Fundacji Partnerstwo dla Środowiska, Fundacji Ekologicznej Zielona Akcja, Federacji inicjatyw oświatowych, Portalu Zielona Lekcja oraz instytucji zaangażowanych w promowanie zrównoważonego rozwoju. W tym roku certyfikat  "Eco School – Zielona Flaga" został przyznany na kolejne lata ośmiu  przedszkolom z województwa łódzkiego w tym: 7 – z Łodzi i 1 – z Głowna. Wręczenie certyfikatów wyróżnionym placówkom odbyło się w czasie Ogólnopolskiego Zjazdu Szkół dla Ekorozwoju w Krakowie. Certyfikat i symboliczną "Zieloną Flagę" odebrali przedstawiciele przedszkola w osobach Pań: Izabelli Koteckiej dyrektora oraz Katarzyny Florczak i Moniki Kwestarz – nauczycielek przedszkola. W Ogólnopolskim Zjeździe dal Ekorozwoju uczestniczyli przedstawiciele wyróżnionych za podejmowanie działań na rzecz ekorozwoju  placówek oświatowych z całego kraju. Zjazd stworzył doskonałą okazję do wymiany doświadczeń w zakresie propagowania ekologicznego stylu życia oraz do nawiązania nowych kontaktów z przedstawicielami instytucji i fundacji działających na rzecz ekorozwoju. Niektóre z prezentowanych projektów to: ,,Na tropie elektroodpadów”, ,,Projekt edukacyjne jako metoda angażująca dzieci do odkrywania zjawisk i świata przyrody”, ,,Dobra energia i dobre jedzenie w mojej placówce oświatowej”.

Przedsięwzięcia ekologiczne Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Głownie  zaprezentowane były w slajdach ,,Sieci przedszkoli i szkół ekologicznych” , do której przedszkole należy od wielu lat. . Uczestnicy zjazdu zapoznali się również z doświadczeniami placówek realizujących Międzynarodowy Program Eco Schools w Wielkiej Brytanii. Nagrody i organizacja zjazdu zostały ufundowane m.in. przez: Fundację Partnerstwo dla Środowiska, Federację Inicjatyw Obywatelskich, PGN i G S.A. oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Obecność Miejskiego Przedszkola Nr 1 z Głowna w Międzynarodowej Ekologicznej Sieci, to doskonała okazja do wymiany doświadczeń z placówkami z całego świata. Pragniemy, przez zdobyte doświadczenia, uwrażliwiać dzieci na każdy przejaw złej ingerencji człowieka w środowisko naturalne.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.