MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
SIERPIEŃ – Święto Miasta
Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
Treść strony
Stowarzyszenie "Senior"
Stowarzyszenie „Senior” w Głownie zarejestrowane zostało w Sądzie Rejonowym w Łodzi 10 grudnia 2010 r.
Cele:
- przeciwdziałanie marginalizacji osób w średnim i starszym wieku,
- aktywizację społeczną osób poprzez uczestnictwo w rożnych formach życia społeczno - kulturalnego,
- prowadzenie i popieranie rożnych form aktywności intelektualnej, psychicznej i fizycznej adekwatnie do wieku, stopnia sprawności i zainteresowania członków,
- prowadzenie edukacji w rożnych dziedzinach nauk,
- inspirowanie działań pomocowych na rzecz środowiska ludzi starszych,
- wzmacnianie poczucia przydatności społecznej, wykorzystanie doświadczenia życiowego i umiejętności osób starszych dla dobra społecznego,
- upowszechnianie wiedzy o mieście, powiecie zgierskim i regionie łódzkim.