GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 18 lipca 2018

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«lipiec 2018»
P W Ś C P S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.

Treść strony

Stowarzyszenie Wspierania Dobrej Praktyki Pedagogicznej "Prodesse"

Stowarzyszenie Wspierania Dobrej Praktyki Pedagogicznej "Prodesse" powstało 28 września 2010 roku z inicjatywy Głowinianek od lat działających społecznie na terenie swojej miejscowości.

Siedziba: ul. Sikorskiego 42, 95-015 Głowno, NIP 8361846188 KRS 0000366678

Jesteśmy organizacją ogólnopolską mającą na celu przede wszystkim wsparcie osób niepełnosprawnych, młodzieży, dzieci, a także osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

Nasze cele:

 • Pomoc osobom niepełnosprawnym
 • Ochrona zdrowia, poprawa dostępu do rehabilitacji medycznej, fizjoterapii i innych form pomocy terapeutycznej dla osób objętych działalnością Stowarzyszenia
 • Działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych
 • Pobudzanie inicjatyw społecznych o charakterze lokalnym zmierzających do poprawy warunków życia
 • Niesienie wszelkiej pomocy edukacyjnej, oświatowej, wychowawczej i opiekuńczej osobom objętym działalnością Stowarzyszenia
 • Wypoczynek dzieci i młodzieży
 • Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu ze szczególnym uwzględnieniem funkcji zdrowotnej
 • Doskonalenie zawodowe, podnoszenie i zmiana kwalifikacji zawodowych dostosowane do wymagań rynku pracy

Kontakt: prodesse@interia.pl, tel. 606 466 824, www.prodesse.org

W roku 2012 stowarzyszenie otworzyło Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Osinkowo” oraz zorganizowało kolonie letnie dla dzieci z Głowna i Strykowa „Ruszamy na podój Tatrolandii. 

W roku 2011 nasze stowarzyszenie zrealizowało następujące projekty:

 • "Zawód dla mnie...?" - szkolenia zawodowe dla osób niepracujących. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Szkoleniami objętych było 20 osób z terenu Miasta Głowna.
 • "Zajęcia z nauki pływania dla dzieci z terenu Miasta i Gminy Głowno" - nauka pływania dla 50 uczniów. Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki., realizowany na Pływalni Miejskiej w Brzezinach.
 • "Lodo-łamacz" - zajęcia integracyjne dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych i innych szkół z terenu Miasta Głowna. Projekt współfinansowany ze środków Województwa Łódzkiego.
 •  "Letnia olimpiada radości - Jantar 2011" - integracyjne kolonie letnie dla dzieci i młodzieży z terenu Miasta Głowna oraz Miasta i Gminy Stryków dofinansowane ze środków Urzędu Miasta Głowna, Miasta i Gminy Stryków oraz Województwa Łódzkiego.
 •  "Aktywizacja, turystyka i rekreacja w cieniu Giewontu" - dziewięciodniowy wyjazd o charakterze turystyczno - krajoznawczym z programem rekreacyjnym, szkoleniowym i integracyjnym dla 45 osób. Projekt współfinansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Łódzkiego.

 

autor: Prodesse, data: 2012.10.30

Projekt "Autostrada do samodzielności"

W związku z rozpoczęciem realizacji projektu "Autostrada do samodzielności" współfinansowanego w ramach poddziałania IX.1.1 RPO Województwa Łódzkiego, Stowarzyszenie Wspierania Dobrej Praktyki Pedagogicznej "Prodesse" w Głownie informuje o możliwości wzięcia udziału w tym projekcie. 

Jest on skierowany jest do 21 osób niepełnosprawnych intelektualnie, psychicznie, z niepełnosprawnością sprzężoną lub w stopniu znacznym. Szczegóły poniżej:

Projekt "Słoneczny Krąg Osinkowo"

Stowarzyszenie Wspierania Dobrej Praktyki Pedagogicznej "Prodesse" zaprasza do udziału w projekcie realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 -2020. Projekt obejmuje Utworzenie specjalistycznej placówki terapeutyczno – opiekuńczej wsparcia dziennego „Słoneczny Krąg Osinkowo”. 

O tym, do kogo jest adresowany i co oferuje w informacji poniżej:

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2018. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 7487

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.