GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 21 marca 2019

Wyszukiwanie

Menu główne

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«marzec 2019»
P W Ś C P S N
1 2 dzień: 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 dzień: 14 15 dzień: 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 dzień: 28 29 30 31
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.

Treść strony

Porażka w rzucie młotem i Mistrzostwo Polski w pchnięciu kulą

W dniach 26 27.09.2015 w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce, 

w których udział wzięła m.in. głownianka Angelika Woźniak. Jej trener Mieczysław Szymajda, określił tę rywalizację mianem wielkiego dramatu i jednocześnie wielkiego zwycięstwa Angeliki. 

26.09.2015r. nasza zawodniczka wystąpiła w konkursie rzutu młotem jako zdecydowana faworytka tej konkurencji i w trudnych warunkach atmosferycznych przy silnie padającym deszczu trzykrotnie spaliła swoje próby. Tym samym nie weszła do ścisłego finału i odpadła z dalszej rywalizacji. Dzień później Angelika wystartowała w konkursie pchnięcia kulą i pokazała niebywały charakter.  Gdy po pięciu próbach, z których najlepszym okazało się pchnięcie na odległość 13.88 m Mistrzyni Polski w tej konkurencji Ewa Różańska prowadziła z wynikiem 14.08 wydawało się,  że sprawa tytułu Mistrzyni Polski jest już rozstrzygnięta. Angelika pokazała jednak, że w sporcie trzeba walczyć do końca i fenomenalnym rzutem ostatniej szansy na odległość 14.20 wyprzedziła swoją rywalkę zdobywając złoty medal. To pierwszy tytuł Mistrzyni Polski Angeliki w tej konkurencji. "Takie porażki jak ta w rzucie młotem są czasami potrzebne.  Myślę, że to zaprocentuje w przyszłości. Już teraz mieliśmy tego przykład gdy Angelika w wielkim stylu zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w pchnięciu kulą. Mamy plany jednak bardziej ambitne. Chciałbym, aby Angelika w przyszłym roku w Gruzji zdobyła medal Mistrzostw Europy juniorek młodszych, a rok później w dalekim Nairobi czeka nas wielkie wyzwanie jakim będą Mistrzostwa Świata juniorów młodszych. Wierzę,  że w Afryce Angelika w konfrontacji z najlepszymi zawodniczkami świata nie będzie na straconej pozycji i uda się tam powalczyć o najwyższą lokatę"- powiedział trener Angeliki, Mieczysław Szymajda. 
Na Mistrzostwach Polski w Radomiu bardzo dobrze zaprezentowała się również inna mieszkanka Głowna - również podopieczna Mieczysława Szymajdy - Aleksandra Goszczyńska,  która z wynikiem 42.67 zajęła piąte miejsce w rzucie młotem i ósme miejsce w rzucie oszczepem z rezultatem 36.79. To życiowe sukcesy 14 - letniej Oli.
 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2019. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 4597

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.