GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 22 września 2019

Wyszukiwanie

Menu główne

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2019»
P W Ś C P S N
1
2 3 4 5 6 dzień: 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 dzień: 24 25 26 dzień: 27 28 29
30
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

Porażka w rzucie młotem i Mistrzostwo Polski w pchnięciu kulą

W dniach 26 27.09.2015 w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce, 

w których udział wzięła m.in. głownianka Angelika Woźniak. Jej trener Mieczysław Szymajda, określił tę rywalizację mianem wielkiego dramatu i jednocześnie wielkiego zwycięstwa Angeliki. 

26.09.2015r. nasza zawodniczka wystąpiła w konkursie rzutu młotem jako zdecydowana faworytka tej konkurencji i w trudnych warunkach atmosferycznych przy silnie padającym deszczu trzykrotnie spaliła swoje próby. Tym samym nie weszła do ścisłego finału i odpadła z dalszej rywalizacji. Dzień później Angelika wystartowała w konkursie pchnięcia kulą i pokazała niebywały charakter.  Gdy po pięciu próbach, z których najlepszym okazało się pchnięcie na odległość 13.88 m Mistrzyni Polski w tej konkurencji Ewa Różańska prowadziła z wynikiem 14.08 wydawało się,  że sprawa tytułu Mistrzyni Polski jest już rozstrzygnięta. Angelika pokazała jednak, że w sporcie trzeba walczyć do końca i fenomenalnym rzutem ostatniej szansy na odległość 14.20 wyprzedziła swoją rywalkę zdobywając złoty medal. To pierwszy tytuł Mistrzyni Polski Angeliki w tej konkurencji. "Takie porażki jak ta w rzucie młotem są czasami potrzebne.  Myślę, że to zaprocentuje w przyszłości. Już teraz mieliśmy tego przykład gdy Angelika w wielkim stylu zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w pchnięciu kulą. Mamy plany jednak bardziej ambitne. Chciałbym, aby Angelika w przyszłym roku w Gruzji zdobyła medal Mistrzostw Europy juniorek młodszych, a rok później w dalekim Nairobi czeka nas wielkie wyzwanie jakim będą Mistrzostwa Świata juniorów młodszych. Wierzę,  że w Afryce Angelika w konfrontacji z najlepszymi zawodniczkami świata nie będzie na straconej pozycji i uda się tam powalczyć o najwyższą lokatę"- powiedział trener Angeliki, Mieczysław Szymajda. 
Na Mistrzostwach Polski w Radomiu bardzo dobrze zaprezentowała się również inna mieszkanka Głowna - również podopieczna Mieczysława Szymajdy - Aleksandra Goszczyńska,  która z wynikiem 42.67 zajęła piąte miejsce w rzucie młotem i ósme miejsce w rzucie oszczepem z rezultatem 36.79. To życiowe sukcesy 14 - letniej Oli.
 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2019. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 5703

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.