GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 29 maja 2020

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«maj 2020»
P W Ś C P S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.

Treść strony

Święto Głowna 2015

Rodzinny Piknik Brazylijsko – Hawajski z warsztatami bębniarskimi, nauką brazylijskiej Zumby pod okiem najprawdziwszej Brazylijki, z pokazami brazylijskiej Capoeiry, pokazami tricków piłkarskich w wykonaniu Mistrza Świata Krzysztofa Golonki, z warsztatami tworzenia hawajskich kwiatowych naszyjników, z koncertami muzycznych tj. Margaret i Zespołu Piersi – to tylko część atrakcji przygotowanych 22 sierpnia 2015 r. dla mieszkańców Głowna oraz licznie przybyłych gości w ramach tegorocznego Święta Głowna.

Piknikową zabawę rozpoczęła sportowa rywalizacja w ramach Turnieju Rodzin. W specjalnie przygotowanych na tę okazję, zabawnych konkurencjach zmierzyły się trzy sześcioosobowe drużyny: drużyna „Kapitan, siostra i przyjaciele” złożona z mieszkańców Zgierza i Dąbrówki Wielkiej, drużyna „Family Team” złożona z mieszkańców Głowna, Łowicza i Łodzi oraz drużyna „”Haj Fajf Team” złożona z mieszkańców Łodzi. Przypomnijmy, że nabór drużyn do turnieju prowadzony był od połowy lipca.

Zawodnicy turnieju wykazali się dużym poczuciem humoru oraz dystansem do siebie. Zawalczyli o nagrody finansowe w wysokości 2000 zł, 1000 zł oraz 500 zł ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Zgierzu. Najwięcej punktów na swym koncie zgromadziła drużyna Family Team, na drugim miejscu uplasowała się drużyna Haj Fajf Team, zaś miejsce III – drużyna Kapitan, siostra i przyjaciele. Nagrody rzeczowe dla turniejowych drużyn, jak również dla zawodników biorących udział w indywidualnych konkursach dla publiczności ufundowali: zakłady mięsne Pamso (bony na zakup artykułów tej firmy), firma ITALOOPTICA (okulary przeciwsłoneczne oraz akcesoria optyczne), firma Auto Kiper (zestawy kosmetyków samochodowych), Szkoły COSINUS (tablet, który trafił w ręce głownianki Marysi Dudki – zwyciężczyni quizu wiedzy o Głownie).

Pośród piknikowych atrakcji dla całych rodzin znalazły się ponadto: dmuchany mega dart i dmuchana bramka celnościowa, fotobudka, malowanie buzi, mini plac zabaw dla maluchów, wesołe miasteczko.

Dodatkowe atrakcje czekały na rodziny na stoisku Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej ŁKA. W mobilnym wagonie ŁKA  można było zrobić sobie ekspresowe zdjęcie w czapce kolejarskiej, wykonać własnoręcznie przypinkę, pograć na konsoli z rowerem, zrobić sobie tatuaż i zagrać w twistera. Na naszym pikniku gościł również mobilny Punkt Informacyjnego o Funduszach Europejskich. Tradycyjnie już na naszym pikniku pojawiło się stoisko Środowiskowego Domu Samopomocy w Głownie, a także stoisko Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt Arkadia z akcją na rzecz głowieńskiego przytuliska. 

Wzorem ubiegłego roku strefa pokazów rozszerzyła się na teren sąsiadujący z placem zabaw i parkingiem przy ul. Swoboda. Na tutejszym deptaku zapanowała dwójka fantastycznych młodych ludzi - głownianin Kacper Kucharek i zgierzanin Krzysztof Spiesz, których pasją są akrobacje rowerowe. Pokaz trialu rowerowego dali na wybudowanym samodzielnie z drewnianych palet, torze przeszkód.

Piknikowe atrakcje zwieńczyły koncerty Margaret i Zespołu Piersi oraz zabawa taneczna z DJ Ziaro.

Na tegorocznym Święcie Głowna gościło plenerowe studio Radia Victoria - jednego z patronów medialnych naszego wydarzenia. Patronatem medialnym naszą imprezę objęły ponadto:  TVP Łódź oraz Wieści z Głowna i Strykowa oraz portale Lowiczanin.info i eglowno.pl.

OBSZERNA RELACJA FOTOGRAFICZNA 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

Deklaracja dostępności

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miejski w Głownie 2020. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 7073

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Komunikat Burmistrza Głowna