GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 24 sierpnia 2017

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«sierpień 2017»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 dzień: 6
7 8 9 10 11 12 dzień: 13
14 15 16 17 18 dzień: 19 dzień: 20
21 22 23 24 25 dzień: 26 dzień: 27
28 29 30 31
  • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR  JESIENI”
    WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
    W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
  • SIERPIEŃ – Święto Miasta
    SIERPIEŃ – Święto Miasta
    Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
  • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
    PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
    To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
  • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
    MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
    Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
  • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
    CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
    W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.

Treść strony

Burmistrz nagrodził najlepszych uczniów i sportowców w roku szkolnym 2014/2015

23 uczniów z najwyższymi średnimi ocen, 35 laureatów konkursów m.in. przedmiotowych i artystycznych oraz ponad 140 zdobywców sportowych laurów - zarówno w rywalizacji indywidualnej, jak i zespołowej - odebrało w czwartek, 25 czerwca 2015 r. gratulacje, dyplomy, statuetki oraz nagrody książkowe z rąk Burmistrza Głowna Grzegorza Janeczka oraz Przewodniczącej Rady Miejskiej w Głownie, Magdaleny Szajder.

Uroczystość tradycyjnie już odbyła się w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie. Poniżej lista wszystkich nagrodzonych

I.   NAJLEPSI    UCZNIOWIE:

L.P.

 

IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA

 

ŚREDNIA

OCEN

 

NAZWA PLACÓWKI

 

1.

 

Stanisław Wójtowicz

 

5,80

 

Szkoła Podstawowa Nr 2

 

2.

 

Jakub Będor

 

5,75

 

Szkoła Podstawowa Nr 2

 

3.

 

Zofia Oskroba

 

5,58

 

Szkoła Podstawowa Nr 2

 

4.

 

Oliwia Majtczak

 

5,57

 

Szkoła Podstawowa Nr 3

 

5.

 

Michał Szcześniak

 

5,55

 

Szkoła Podstawowa Nr 1

 

6.

 

Katarzyna Antczak

 

5,50

 

Szkoła Podstawowa Nr 3

 

7.

 

Aleksandra Wawrzyn

 

5,50

 

Szkoła Podstawowa Nr 3

 

 

8.

 

 

Natalia Kaczorowska

 

 

5,50

 

Zespół Szkół

Licealno − Gimnazjalnych (LO)

 

9.

 

Marika Marciniak

 

5,43

 

Gimnazjum Miejskie

 

10.

 

Ewa Bohdanowicz

 

5,42

 

Szkoła Podstawowa Nr 3

 

11.

 

Weronika Kaźmierczak

 

5,42

 

Szkoła Podstawowa Nr 3

 

12.

 

Aleksandra Szczypkowska

 

5,42

 

Szkoła Podstawowa Nr 3

 

13.

 

Gabriela Wielogórska

 

5,42

 

Szkoła Podstawowa Nr 3

 

14.

 

Sylwester Cichosz

 

5,36

 

Zespół Szkół Nr 1 (Tech. Inf.)

 

15.

 

Zuzanna Janicka

 

5,35

 

Gimnazjum Miejskie

 

16.

 

Karolina Chlebna III GM

 

5,33

 

Gimnazjum Miejskie

 

17.

 

Kalina Stanik

 

5,30

 

Szkoła Podstawowa Nr 1

 

18.

 

Jan Kośka

 

5,27

 

Szkoła Podstawowa Nr 1

 

19.

 

Aleksandra Syga

 

5,27

 

Szkoła Podstawowa Nr 1

 

20.

 

Michał Wojcieszek

 

5,27

 

Szkoła Podstawowa Nr 1

21.

Olga Chamera

5,22

 

Zespół Szkół

Licealno − Gimnazjalnych (SGP)

 

22.

 

Dominika Krzeszewska

 

5,13

 

Publiczne Katolickie LO

 

23.

 

Dawid Królikowski

 

4,78

 

Zespół Szkół Specjalnych (Gim.)

 

 

 

Obszerna fotogaleria

Zachęcamy do obejrzenia obszernej fotogalerii z tego wydarzenia (tutaj)

II.   LAUREACI KONKURSÓW I OLIMPIAD PRZEDMIOTOWYCH

KONKURSY POWIATOWE

1. POWIATOWY     KONKURS     „WIEDZY    O    BEZPIECZEŃSTWIE

    I  SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ”

II miejsce    

1.  Adrian Krakowiak                      SP Nr 2

2. Oliwia Rudzińska                       SP Nr 2

opiekun: p. Katarzyna Dębska

2. POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY

a)   „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga

II miejsce

·       Aleksandra Syga               SP Nr 1

opiekun: p. Małgorzata Kostrzewa

b)   „Dla natury, dla ludzi”

I miejsce

Aleksander Malinowski     SP Nr 3

opiekun: p. Natalia Zuchowska

3.  POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY „MAŁY MISTRZ ORTOGRAFII”

I miejsce

     Natalia Borowiak     SP Nr 2

opiekun: p. Izabela Michowska - Kmieciak

KONKURSY  WOJEWÓDZKIE

1. WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY „MAŁY PRZYRODNIK”

wyróżnienie

·       Oliwier Gładys                SP Nr 1

opiekun: p. Ewelina Burdka

2. WOJEWÓDZKI  KONKURS  „ŻOŁNIERZE  WYKLĘCI – NIEZŁOMNI  BOHATEROWIE”

finalista

      Wojciech Brzeski          PKLO

opiekun: p. Tomasz Rożniata

3. WOJEWÓDZKA OLIMPIADA BIOLOGICZNO-CHEMICZNA

III miejsce

    Justyna Witczak            ZSS

opiekun: p. Justyna Oskroba

4. WOJEWÓDZKI     KONKURS      ŁACINY     ŻYWEJ   organizowany przez  Uniwersytet   Łódzki

III miejsce

     Martyna Kubis              PKLO

opiekun: p. Katarzyna Głogowska

5. WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA ROSYJSKIEGO

laureatki

·       Aleksandra Galińska                    GM

·       Katarzyna Wojciechowska          GM

opiekun: p. Alina Filipczak

6. WOJEWÓDZKI       KONKURS       PLASTYCZNY     na     ilustrację do     książeczki      ekologicznej      „W     miasteczku     krasnali”    zorganizowany    przez    Łódzki    Dom    Kultury

l miejsce

·       Antonina Biernacka             SP Nr 2

opiekun: p. Katarzyna Dębska

7. WOJEWÓDZKI KONKURS „ŚWIERSZCZYKOWE WIERSZYKI

l miejsce

·       Oliwier Gładys                     SP Nr 1

opiekun: p. Ewelina Burdka

KONKURSY  OGÓLNOPOLSKI

1.  OGÓLNOPOLSKI         TURNIEJ        WIEDZY      POŻARNICZEJ    „Młodzież Zapobiega Pożarom”

II miejsce na szczeblu powiatowym

·       Piotr Burtka                 LO w ZSL-G

          opiekun: p. Dariusz Kwiatkowski

 

·       Łukasz Wawrzyn         GP Nr 2 w ZSL-G

          opiekun: p. Dariusz Kwiatkowski

I miejsce na szczeblu powiatowym

·       Aleksandra Wawrzyn      SP Nr 3

          opiekun: p. Jarosław Chałubiec

 2. OGÓLNOPOLSKI  KONKURS „JUNIOR W DRUKU”                               

·       Joanna Grober            GM

·       Dominika Florczak       GM

 opiekun: p. Marta Dziuda

redaktorki gazetki szkolnej „Z życia szkoły”, która w bieżącym roku szkolnym została czterokrotnie nagrodzona przez jury powyższego konkursu, zorganizowanego przez dzienniki regionalne Polska Press Grupy

3. OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY

a)   „Zabierz mnie tam wyobraźnią”

wyróżnienie

·       Jan Kośka      SP Nr 1

opiekun: p. Małgorzata Kostrzewa

b)   „Bądź rozważny, baw się grzecznie, a w twoim domu będzie bezpiecznie”

wyróżnienie

·       Aleksandra Syga      SP Nr 1

opiekun: p. Małgorzata Kostrzewa

c)   „Zwierzaki to nie pluszaki”       

wyróżnienie na szczeblu wojewódzkim              

·       Zofia Oskroba      SP Nr 2

opiekun: p. Jolanta Szeląg

4.  OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY O JANIE PAWLE II

X miejsce              

·       Aleksandra Szczypkowska      SP Nr 3

opiekun: p. Katarzyna Balcerska

 IX miejsce              

·       Aleksandra Dróżka      SP Nr 3

            opiekun: p. Katarzyna Balcerska

5.  OGÓLNOPOLSKI   KONKURS   HISTORYCZNY  „POLSKIE  SYMBOLE NARODOWE”

 VII miejsce              

·       Dawid Krawczyk      SP Nr 1

opiekun: p. Marzena Wojcieszek

V miejsce              

·       Hubert Olejnik         SP Nr 1

opiekun: p. Agnieszka Brzeska

 

         KONKURSY  MIĘDZYNARODOWE

1. KONKURS  MATEMATYCZNY  ,,KANGUR"

dobry wynik:

1. Michał  Wojcieszek                                SP Nr 1

2. Marta  Abramowicz                             SP Nr 1  

3. Michał  Szcześniak                             SP Nr 1         

4. Hubert Olejnik                                       SP Nr 1

5. Julia  Kucińska                                      SP Nr 1

6. Sebastian  Dałek                                   SP Nr 1

opiekun: p. Jolanta Fortuniak

7. Paulina  Szcześniak                           SP Nr 1

8. Anna  Lewandowska                          SP Nr 1

opiekun: p. Ewa  Łaska

wyróżnienia:

9. Stanisław Wójtowicz         SP Nr 2

opiekun: p. Małgorzata Pawłowska

10.  Anna  Kret                       SP Nr 2

opiekun: p. Agata  Lisiewska

IV. OSIĄGNIĘCIA   SPORTOWE

–   INDYWIDUALNE   -

  1. I miejsce w Tour de Powiat

 

III miejscew kategorii Żak- zawody ogólnopolskie w kolarstwie szosowym

  • Barbara Gorzkiewicz     SP Nr 2

Łowicki Finał „CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH”

SP Nr 3

  1. III miejsce  w finałach powiatowych
  •  Oliwia Rybka – skok w dal
  •  Julia Marciniak – skok w dal
  •  Oliwia Majtczak – rzut piłeczką palantową

opiekun:   p. Jarosław Chałubiec

  1. II miejsce w finałach powiatowych
  •  Weronika Kaźmierczak – bieg na 60m

- Wicemistrzostwo powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych

- Mistrzostwo województwa w Orlikowej Lidze Mistrzów w skoku wzwyż

  •  Aleksandra Wawrzyn – skok wzwyż
  •  Adrianna Parol – bieg na 300m
  • Oliwia Rybka – bieg na 60m
  • Julia Ojrzyńska – skok w dal
  • Paulina Ługowska – rzut piłeczką palantową
  • Agata Kowalczyk – rzut piłeczką palantową
  • opiekun:   p. Jarosław Chałubiec
  1. I miejsce w finałach powiatowych
  •   Weronika Kaźmierczak – skok wzwyż       +   I miejsce w Polsce
  •  Adrianna Parol – rzut piłeczką palantową  + XI miejsce w Polsce
  •    opiekun p. Jarosław Chałubiec
  1. Mistrzostwa Polski Młodzików – I miejsce w rzucie młotem

   (puchar najlepszej zawodniczki)

- Międzynarodowy   Memoriał   Lekkoatletyczny  w   Wiedniu – I miejsce w pchnięciu kulą

  •   Angelika Woźniak            GM

–  DRUŻYNOWE   –

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2

MINIPIŁKA KOSZYKOWA DZIEWCZĄT

I miejsce  w powiecie

1.

Sonia Papierz

2.

Daria Banaszczak

3.

Daria Stępniewska

4.

Marta Szcześniak

5.

Karolina Cisak

6.

Natalia Michalak

7.

Julianna Dziedzińska

8.

Oliwia Kot

9.

Kaja Struszczak

10.

Zuzanna Parol

11.

Agnieszka Trzesińska

12.

Maria Grudzień

opiekun: p. Agata Lisiewska

 

PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW

  •  III miejsce w województwie, I miejsce w powiecie – Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Chłopców

1.

Patryk Podlecki

2.

Dawid Madra

3.

Piotr Sobociński

4.

Bartłomiej Grzyb

5.

Gabriel Wasilewski

6.

Jakub Będor

7.

Patryk Tuliński

8.

Kacper Osiński

9.

Kacper Oraś

opiekun: p. Roman Włodarczyk

  •  I      II miejsce w województwie – Orlikowa Liga Mistrzów w Piłce Nożnej Chłopców

1.

Dawid Madra

2.

Piotr Sobociński

3.

Gabriel Wasilewski

4.

Jakub Będor

5.

Piotr Jasiński

opiekun: p. Roman Włodarczyk

         SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3

PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW

  •  Zawody o Puchar Premiera Donalda Tuska - II miejsce w powiecie
  • Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku – I miejsce w powiecie

1.

Eryk Jarzębski

2.

Jakub Partycki

3.

Kacper Leszczyński

4.

Hubert Stasiak

5.

Patryk Siuta

6.

Mateusz Lewandowski

7.

Oskar Krogulec

8.

Miłosz Mospinek

9.

Antoni Gutowski

opiekun: p. Tomasz Będor

CZWÓRBÓJ LEKOATLETYCZNY

  •   IV miejsce w województwie, wicemistrzostwo rejonu i wicemistrzostwo powiatu

1.

Weronika Kaźmierczak

2.

Aleksandra Wawrzyn

3.

Agata Kowalczyk

4.

Julia Marciniak

5.

Julia Ojrzyńska

6.

Adrianna Parol

7.

Katarzyna Antczak

opiekun: p. Jarosław Chałubiec

GIMNAZJUM   MIEJSKIE

                                             KOSZYKÓWKA DZIEWCZĄT

  •  II miejsce w powiecie w ramach GIMNAZJADY 2015

1.

Patrycja Antczak

2.

Agata Czuba

3.

Wiktoria Kłos

4.

Wiktoria Krzeszewska

5.

Zuzanna Kwiatkowska

6.

Martyna Leszczyńska

7.

Katarzyna Lis

8.

Daria Owczarek

9.

Amelia Pintera

10.

Natalia Zaręba

opiekun: p. Piotr Neyder

SIATKÓWKA PLAŻOWA CHŁOPCÓW – GIMNAZJADA 2015

  •  IX miejsce w finale wojewódzkim II miejsce w rejonie i II miejsce w powiecie

1.

Oskar Koprowski

2.

Wojciech Kukieła

3.

Jan Cieślak

opiekun: p. Marcin Moszczyński

SIATKÓWKA PLAŻOWA DZIEWCZĄT

  •  III miejsce w finale wojewódzkim, II miejsce w rejonie i I miejsce w mistrzostwach powiatu zgierskiego -   w ramach GIMNAZJADY 2015

1.

Otylia Strajch

2.

Zuzanna Janicka

opiekun: p. Sylwester Jasiński

SIATKÓWKA DZIEWCZĄT

  • II miejsce w I Lidze Amatorskiej Łódzkiej Ligi Kobiet w sezonie 2014/2015

1.

Zuzanna Janicka

2.

Otylia Strajch

3.

Karolina Miśkiewicz

4.

Julita Pietrasiak

5.

Nikola Gorąca

opiekun: p. Sylwester Jasiński

ZESPÓŁ SZKÓŁ LICEALNO – GIMNAZJALNYCH

PIŁKA KOSZYKOWA CHŁOPCÓW

  •    II miejsce w Mistrzostwach   Rejonu w  Piłce   Koszykowej Chłopców, I miejsce  

    w Mistrzostwach Powiatu Zgierskiego w Piłce Koszykowej Chłopców w ramach Gimnazjady

SPORTOWE GIMNAZJUM POWIATOWE NR 2

1.

Patryk Kacperski

2.

Szymon Latosiewicz

3.

Jakub Rybka

4.

Jan Gabrielczyk

5.

Kacper Staszewski

6.

Adrian Zatorski

7.

Filip Radzikowski

8.

Filip Szremski

9.

Mateusz Madra

10.

Patryk Ogłaska

opiekun: p. Bartłomiej Pakowski

  •     II miejsce w Mistrzostwach Rejonu w Piłce Koszykowej Chłopców, I miejsce  w Mistrzostwach Powiatu Zgierskiego w Piłce Koszykowej Chłopców                   - w ramach Licealiady

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

1.

Bartłomiej Łysio

2.

Bartosz Kurzawski

3.

Alan Kacperski

4.

Maciej Grzelak

5.

Kacper Kukieła

6.

Mateusz Bancerowski

7.

Hubert Antczak

8.

Hubert Gajda

9.

Adam Gibała

10.

Mateusz Kuciński

11.

Kacper Arkitek

 

opiekun: p. Bartłomiej Pakowski

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1

SIATKÓWKA CHŁOPCÓW

  •     II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Zgierskiego

1.

Jakub Kapusta

2.

Patryk Rajewski

3.

Mateusz Lis

4.

Marcin Redzisz

5.

Cezary Markus

6.

Dominik Miśkiewicz

7.

Patryk Bartoszek

8.

Aleksander Goszczyński

opiekun: p. Sławomir Stopczyński

SIATKÓWKA PLAŻOWA CHŁOPCÓW

  •     II miejsce w Mistrzostwach Rejonu, II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Zgierskiego

1.

Marcin Redzisz

2.

Dominik Miśkiewicz

opiekun: p. Sławomir Stopczyński

 

ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH

  • I   II miejsce w Powiatowych Mistrzostwach Piłki Nożnej Szkół Specjalnych

1.

Tomasz Zuchora

2.

Artur Wrzeszczyński

3.

Kamil Ciesielski

4.

Ernest Witczak

5.

Dawid Szadkowski

6.

Mateusz Roszewski

7.

Mateusz Kordyjarek

opiekun: p. Rafał Biernacki

 

PUBLICZNE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

WOJEWÓDZKI TURNIEJ W SIATKÓWKĘ PLAŻOWĄ MIKSTÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

III miejsce

1.

Aleksandra Koprowska

2.

Adam Krysztofczyk

opiekun: p. Sylwester Jasiński

II miejsce

1.

Dominika Hemka

2.

Jarosław Nowakowski

opiekun: p. Sylwester Jasiński

III. OSIĄGNIĘCIA DRUŻYNOWE

  1. Ogólnopolski Festiwal Sztuki Małego Dziecka – przedstawienie pt. „Miasteczko Świetliste Serce”

I miejsce

  • klasa I a       SP Nr 3

1.

Krzysztof Rożniata

2.

Jan Wojciechowski

3.

Łukasz Tomczak

4.

Wiktoria Tomczak

5.

 Anna Szyda

6.

Alicja Walczak

7.

8.

9.

10.

11.

 

Katarzyna Kędra

Amelia Kierzek

Emilia Wielogórska

Kacper Woźniak

Mateusz Małek

 

opiekun:   p. Alicja Ojrzyńska

  1. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Carex” – „Gdzie były i co robiły Twoje ręce”

I miejsce

  • klasa I b       SP Nr 3

1.

Aleksandra Andruszkiewicz

2.

Patrycja Bartczak

3.

Natalia Białecka

4.

Oliwia Brzózka

5.

Weronika Chachuła

6.

Kacper Grzegorczyk

 

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

 

Adrian Grzegorz

Weronika Kotus

Paweł Marciniak

Amelia Piekarska

Aleksandra Siniarska

Oliwia Sitkiewicz

Weronika Stasiak

Oskar Styśko

Kacper Szczerbiak

Maciej Witczak

Adrian Zgliński

opiekun:   p. Lidia Kucharek

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/Skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2017. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 3115

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Dzień Głowna 2017