GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 18 grudnia 2018

Wyszukiwanie

Menu główne

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«grudzień 2018»
P W Ś C P S N
1 dzień: 2
3 4 5 6 7 8 dzień: 9
10 dzień: 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.

Treść strony

Wianki i podsumowanie sezonu kulturalnego w MOK

We wtorek, 23 czerwca 2015 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie odbył się wieczór świętojański połączony z podsumowaniem sezonu kulturalnego 2014/2015.

Imprezę rozpoczęła prezentacja zespołów, sekcji, kół zainteresowań działających w MOK. Wystąpiły wszystkie grupy zespołu tanecznego GOLD , zespołu baletowo-tanecznego ISKIERKI, grupa artystyczna SALTO oraz dzieci i młodzież ze Studia Piosenki. Po tej części imprezy, która odbyła się w sali widowiskowej MOK wszyscy uczestnicy imprezy z wiankami przeszli na pobliski zbiornik wodny, by przy akompaniamencie akordeonu puścić je na wodę. Z nurtem popłynęły 54 wianki, wśród nich te nagrodzone i wyróżnione w konkursie na najładniejszy tradycyjny wianek sobótkowy.

Decyzją komisji w składzie Agnieszka Myszkowska, Monika Wojtczak oraz Szymon Adamczewski zakwalifikowano do półfinału 14 wianków, z których nagrodzono 5, a 8 wyróżniono nominacją do nagrody. Wśród nagrodzonych wianków znalazły się te wykonane przez Łucję Kubicę, Lenę Kowalczyk, Stefcię Wiśniewską, Natalię Malec oraz Barbarę Sękalską, natomiast autorkami nominowanych do nagrody wianków były: Patrycja Bartczak, Zuzia Mirowska, Lila Ciołek, Julia Malec, Hania Waszkiewicz, Zosia Pietrzak, Wiktoria Lęgocka oraz Ola Piestrzeniewicz.

Dalsza część imprezy odbyła się w ogrodzie MOK, gdzie wszystkim uczestnikom zajęć wręczono pamiątkowe dyplomy za pracę artystyczną w sezonie 2014/2015 , a także podziękowano instruktorom :Pani Agnieszce Waszkiewicz – zespół taneczny GOLD, Pani Ewie Kowalskiej –Brodek zespół baletowo-taneczny ISKIERKI, Pani Karinie Sędkowskiej - Staszewskiej – Studio Piosenki, Panu Mirosławowi Zgierskiemu – grupa artystyczna SALTO, Panu Andrzejowi Gawrońskiemu – zespół śpiewaczy CZEREMCHA oraz Panu Szymonowi Adamczewskiemu – Plastyka PLUS. Przypomnijmy, że uczestnicy zajęć plastycznych uroczyste zakończenie sezonu swojej działalności mieli 13 czerwca na Dworcu PKP przy okazji podsumowania Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zabierz mnie tam wyobraźnią”.

Nie zabrakło dobrej zabawy na dmuchanych urządzeniach oraz malowania buzi. W między czasie wszyscy mogli posłuchać zespołu muzycznego CONTRA z Głowna.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2018. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 4071

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.