GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 20 marca 2019

Wyszukiwanie

Menu główne

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«marzec 2019»
P W Ś C P S N
1 2 dzień: 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 dzień: 14 15 dzień: 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 dzień: 28 29 30 31
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.

Treść strony

Wianki i podsumowanie sezonu kulturalnego w MOK

We wtorek, 23 czerwca 2015 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie odbył się wieczór świętojański połączony z podsumowaniem sezonu kulturalnego 2014/2015.

Imprezę rozpoczęła prezentacja zespołów, sekcji, kół zainteresowań działających w MOK. Wystąpiły wszystkie grupy zespołu tanecznego GOLD , zespołu baletowo-tanecznego ISKIERKI, grupa artystyczna SALTO oraz dzieci i młodzież ze Studia Piosenki. Po tej części imprezy, która odbyła się w sali widowiskowej MOK wszyscy uczestnicy imprezy z wiankami przeszli na pobliski zbiornik wodny, by przy akompaniamencie akordeonu puścić je na wodę. Z nurtem popłynęły 54 wianki, wśród nich te nagrodzone i wyróżnione w konkursie na najładniejszy tradycyjny wianek sobótkowy.

Decyzją komisji w składzie Agnieszka Myszkowska, Monika Wojtczak oraz Szymon Adamczewski zakwalifikowano do półfinału 14 wianków, z których nagrodzono 5, a 8 wyróżniono nominacją do nagrody. Wśród nagrodzonych wianków znalazły się te wykonane przez Łucję Kubicę, Lenę Kowalczyk, Stefcię Wiśniewską, Natalię Malec oraz Barbarę Sękalską, natomiast autorkami nominowanych do nagrody wianków były: Patrycja Bartczak, Zuzia Mirowska, Lila Ciołek, Julia Malec, Hania Waszkiewicz, Zosia Pietrzak, Wiktoria Lęgocka oraz Ola Piestrzeniewicz.

Dalsza część imprezy odbyła się w ogrodzie MOK, gdzie wszystkim uczestnikom zajęć wręczono pamiątkowe dyplomy za pracę artystyczną w sezonie 2014/2015 , a także podziękowano instruktorom :Pani Agnieszce Waszkiewicz – zespół taneczny GOLD, Pani Ewie Kowalskiej –Brodek zespół baletowo-taneczny ISKIERKI, Pani Karinie Sędkowskiej - Staszewskiej – Studio Piosenki, Panu Mirosławowi Zgierskiemu – grupa artystyczna SALTO, Panu Andrzejowi Gawrońskiemu – zespół śpiewaczy CZEREMCHA oraz Panu Szymonowi Adamczewskiemu – Plastyka PLUS. Przypomnijmy, że uczestnicy zajęć plastycznych uroczyste zakończenie sezonu swojej działalności mieli 13 czerwca na Dworcu PKP przy okazji podsumowania Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zabierz mnie tam wyobraźnią”.

Nie zabrakło dobrej zabawy na dmuchanych urządzeniach oraz malowania buzi. W między czasie wszyscy mogli posłuchać zespołu muzycznego CONTRA z Głowna.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2019. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 4688

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.