GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 18 października 2019

Wyszukiwanie

Menu główne

Nawigacja

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«październik 2019»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 dzień: 22 23 24 25 26 dzień: 27
28 29 30 31
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.

Treść strony

Złota Weronika Kaźmierczak z nowym rekordem życiowym!

"Zrobiłam to dla Głowna, bo jestem dumna skąd pochodzę. Zawsze będę wierna swojemu miastu. Dzisiejsze zwycięstwo dedykuję wszystkim jego mieszkańcom"- oświadczyła Weronika Kaźmierczak krótko po konkursie skoku wzwyż dziewcząt rocznika 2002, który odbył się w dniu 21.06.2015r. w Łodzi w trakcie Ogólnopolskiego Finału Czwartków Lekkoatletycznych.

Utalentowana, młoda mieszkanka Głowna na co dzień trenowana przez wychowawcę Mistrza Olimpijskiego Zbigniewa Bródki Mieczysława Szymajdę sprawiła, że towarzyszące jej na konkursie osoby po zakończonych zawodach miały ze wzruszenia łzy w oczach. Niemal wszyscy obserwatorzy zawodów solidarnie orzekli, że takiego konkursu w skoku wzwyż dziewcząt w historii Czwartków a więc Mistrzostw Polski dzieci starszych to jeszcze nie było. Po tym jak w trakcie konkursu aż pięć dziewcząt skoczyło wysokość 155cm było  wiadomo,  że Weronika aby zdobyć medal będzie musiała skoczyć bardzo, bardzo  wysoko, powyżej 160cm a więc wyżej niż wynosi jej rekord życiowy.  I Weronika to zrobiła! W trzeciej i ostatniej próbie gdy jej rywalka była juz niemal pewna zwycięstwa po pokonaniu 158cm (miała mniej zrzutek od Weroniki i dlatego prowadziła), Weronika nieprawdopodobnym skokiem pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 161cm ustanawiając  swój nowy rekord życiowy, który jest jednym z najlepszych wyników w historii polskiej lekkoatletyki i zdobyła złoty medal wzbudzając ogromny zachwyt licznie zgromadzonej na konkursie widowni.
Zwycięstwo to przesądza, że uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Głownie Weronika Kaźmierczak w dniu 06.09.2015r w koszulce z orzełkiem na piersiach będzie reprezentować nasz kraj na Europejskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych,  który będzie rozegrany w Warszawie. Po zakończonych zawodach Weronika uda się w nagrodę na tygodniową wycieczkę do Paryża.

Głowno gratuluje, dziękuje i trzyma kciuki za kolejne zwycięstwa. Brawo!

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2019. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 5963

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.