GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 26 maja 2018

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«maj 2018»
P W Ś C P S N
1 2 dzień: 3 4 5 6
7 8 9 10 dzień: 11 12 dzień: 13
14 15 dzień: 16 17 18 19 20
dzień: 21 dzień: 22 23 dzień: 24 25 26 27
28 29 30 31
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.

Treść strony

Urządzenia Parku Wodnego już na kąpielisku

W poniedziałek, 8 czerwca 2015 r. na kąpielisku na zalewie Mrożyczka w Głownie zamontowane zostały urządzenia Parku Wodnego: duża zjeżdżalnia z pomostem ułatwiającym wejście na nią, połączony z nim zestaw w postaci trampoliny ze ślizgiem do wody oraz balanserem, mała zjeżdżalnia oraz bączek.

Realizacja miejskiej inwestycji zarządzeniem Burmistrza Głowna zlecona została Miejskiemu Zakąłdowi Komunalnemu w Głownie - administratorowi terenu rekreacyjnego i kąpieliska na Mrożyczce. Koszt tej inwestycji to 57.590 zł brutto. Urządzenia parku, którym również administruje MZK, dostarczyła i zamontowała firma Polsport Technologia z siedzibą w Warszawie. System pozwala w perspektywie - w miare potrzeb i posiadanych funduszy - na rozbudowę parku o kolejne atrakcyjne moduły.

W myśl obowiązujących przepisów sezon kąpielowy na kąpielisku na zalewie Mrożyczka trwa od 15 czerwca do 30 września 2015 r. Oznacza to, że tylko w tym okresie kąpielisko będzie strzeżone przez ratownika i to wówczas, gdy badania próbek wody z tego kąpieliska (próbki będa pobierane w trakcie sezonu kilkakrotnie) pozwolą na wykorzystywanie jej do kąpieli. Aktualnie Miejski Zakład Komunalny oczekuje na wyniki badań pobranych z niego próbek wody. Wraz z rozpoczęciem sezonu kąpielowego na kąpielisku, możliwe będzie korzystanie z urządzeń Parku Wodnego.  

Gdy kąpielisko zostanie dopuszczone do użytku, z urządzeń parku korzystać będzie mogło jednocześnie maksymalnie 30 osób. Każda z takich osób otrzyma nieodpłatnie kamizelkę asekuracyjną. 30-osobowa grupa będzie mogła korzystać z urządzeń parku  przez 20 minut, po czym – pod zasygnalizowaniu (gwizdkiem) upływu tego czasu – będzie zobowiązana do zwrotu kamizelek. Takie rozwiązanie pozwoli na rotację osób korzystających z urządzeń parku. Jeżeli nie będzie dużej ilości chętnych, te same osoby będą mogły korzystać z urządzeń parku przez kolejne 20 minut. W przypadku większego zainteresowania, trzeba będzie ustawić się w kolejce i poczekać na kolejną turę. Rozwiązanie to zapewnia rotację osób korzystających z urządzeń Parku Wodnego, aczkolwiek na początku będzie miało ono charakter testu i niewykluczone, że będzie modyfikowane w trakcie faktycznego już eksploatowania parku – jeśli zajdzie taka konieczność.

W przeciwieństwie do urządzeń Parku Wodnego, z samego kąpieliska będzie można korzystać już bez ograniczeń. Dodajmy tylko, że zarówno Park Wodny, jak i teren plaży z boiskami i pozostałą infrastrukturą rekreacyjną jest już monitorowany w sposób ciągły.

To nie wszystkie atrakcje, jakie czekają na dzieci, młodzież i dorosłych wypoczywających tego lata nad głowieńską Mrożyczką. Obok istniejących boisk do siatkówki plażowej pojawiło się już boisko do plażowej piłki nożnej, a tuż obok niego, na plaży stanęły również hawajskie parasole, pod którymi już w momencie otwarcia sezonu na kąpielisku znajdzie się strefa leżakowa (wzorem ubiegłego roku z leżaków tych korzystać będzie można za darmo). Dzieci w wieku od 3 do 15 lat czeka jeszcze jedna niespodzianka. Na początku lipca na plaży zamontowana zostanie konstrukcja placu zabaw w formie dużego statku.

Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą wakacyjnych pikników rodzinnych nad zalewem Mrożyczka w ramach projektu „Kreatywne Lato Rodzinne w Głownie”. Szczegóły tutaj.

ZAPRASZAMY DO GŁOWNA

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2018. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 2826

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.