GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 16 listopada 2018

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«listopad 2018»
P W Ś C P S N
1 2 3 4
5 6 7 8 dzień: 9 10 11
12 dzień: 13 14 15 16 dzień: 17 18
19 20 21 22 23 24 dzień: 25
26 27 28 29 30
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

Grant na lepszy start! - mikrodotacje zarówno dla stowarzyszeń, jak i grup nieformalnych

Starostwo Powiatowe w Zgierzu wraz ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania POLCENTRUM, Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego zapraszają młode organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne i samopomocowe z terenu powiatu zgierskiego do udziału w konkursie na mikrodotacje do 5.000 zł, jakie będą przyznawane w ramach projektu Grant na lepszy start.

GRANT NA LEPSZY START to program wsparcia młodych organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych i samopomocowych działających na terenie województwa łódzkiego. Wspieramy udzielając doradztwa oraz organizując konkursy na mikrodotacje w wysokości do 5 tys. zł na inicjatywy oddolne. To jedno z pierwszych takich przedsięwzięć, w którym o środki mogą się ubiegać poza formalnie zarejestrowanymi organizacjami pozarządowymi także grupy działające nieformalnie (koła gospodyń wiejskich, grupy młodzieżowe, grupy sąsiedzkie, rady sołeckie itp.).

Cel programu jest prosty – chodzi o zwiększenie zaangażowania obywateli w życie publiczne oraz pobudzanie aktywności mieszkańców dzięki wsparciu finansowemu przeznaczanemu
na najciekawsze lokalne inicjatywy. Wspieramy zwykłych ludzi, którzy chcą działać na rzecz swoich społeczności.

Jeśli macie Państwo pomysł na wspólne działanie na rzecz swojej społeczności lokalnej i chcecie się dowiedzieć, jak pozyskać na ten cel wsparcie w wysokości maksymalnie 5 tys. zł, zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 16 kwietnia 2015 r. o godz. 10.00 w Starostwie Powiatowym w Zgierzu (sala konferencyjna).

Podczas spotkania przedstawione zostaną zasady przyznawania mikrodotacji i aplikowania
w konkursie o Grant na lepszy start.

Więcej o programie na stronie www.grantnalepszystart.pl.

Dokumentacja konkursowa:

Regulamin konkursu oraz link do generatora wniosków na stronie www.grantnalepszystart.pl

Kto może składać wnioski?

Zapraszamy do składania wniosków młode organizacje pozarządowe, grupy nieformalne oraz grupy samopomocowe.

Ilość mikrodotacji:

W konkursie zostanie przyznanych 96 mikrodotacji na całe województwo łódzkie (Operator Centrum OPUS – 56 mikrototacji, Operator LGD POLCENTRUM – 40 mikrodotacji)

Łączna maksymalna kwota alokacji na rok 2015r. to 480 000,00 zł

Gdzie należy składać wnioski o dofinansowanie?

1. Jeżeli jesteś z powiatów: brzezińskiego, łęczyckiego, łowickiego, poddębickiego, rawskiego, skierniewickiego, zduńskowolskiego, zgierskiego, miasta Skierniewice -  złóż wniosek w siedzibie  Stowarzyszenia LGD POLCENTRUM – Stryków, pl. Łukasińskiego 4,

tel.  42 719 90 64.

Termin konkursu edycja 2015:

Wnioski można składać od 30.03 do 30.04.2015r (do godziny 16.00) za pomocą generatora wniosków dostępnego na stronie www.grantnalepszystart.pl

SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA ORGANIZACJI Z POWIATU ZGIERSKIEGO ODBĘDZIE SIĘ 16 KWIETNIA (czwartek) o godzinie 10.00 w STAROSTWIE POWIATOWYM W ZGIERZU (sala konferencyjna).

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2018. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 4140

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.