GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 16 grudnia 2019

Wyszukiwanie

Menu główne

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«grudzień 2019»
P W Ś C P S N
dzień: 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.

Treść strony

Efekt dobrej współpracy miasta, gminy i powiatu

We wtorek, 31 marca 2015 r. w Urzędzie Miejskim w Głownie odbyło się spotkanie Burmistrza Głowna Grzegorza Janeczka z Wójtem Gminy Głowno Markiem Jóźwiakiem. Jego tematem była współpraca w zakresie realizacji zadań inwestycyjnych na terenie miasta.

Można już zauważyć trwające prace drogowe. Warto wyjaśnić, że są one efektem ubiegłorocznych ustaleń między Zarządem Powiatu, władzami miasta i gminy. Leżące na terenie miasta Głowna ulice Zgierska, Swoboda, Bielawska, Łowicka, Targowa, Gen. Sikorskiego i Zabrzeźniańska są bowiem we władaniu powiatu, stąd też jakiekolwiek prace inwestycyjne pozostają w jego gestii. Doprowadzenie do ich wykonania wymagało wielu zabiegów, których celem było rozwiązanie komplikacji własnościowych.

Wobec możliwości pozyskania zewnętrznych środków finansowych z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (tzw. schetynówek) w 2014r. władze miasta przedstawiły staroście zgierskiemu Krzysztofowi Kozaneckiemu zakres koniecznych inwestycji.

Starostwo zdecydowało o połączeniu wniosku dotyczącego inwestycji na drogach powiatowych znajdujących się w obu głowieńskich gminach. W jego efekcie po porozumieniu się Gminy Głowno z Powiatem Zgierskim, to Wójt Gminy Głowno Marek Jóźwiak – jako beneficjent – we wrześniu 2014 r. złożył wniosek o „schetynówki”. Wniosek ten uzyskał 11 miejsce na liście rankingowej z liczbą 27 pkt. zapewniając realizację przewidzianych w nim zadań drogowych w roku 2015,.

W ramach realizacji tego wniosku, Wójt Gminy Głowno ogłosił przetarg na realizację inwestycji drogowych na terenie Gminy Głowno i miasta Głowna. W marcu 2015 r. podpisał umowy z ich wykonawcą, z terminem wykonania do końca sierpnia 2015 r. Wartość kosztorysowa inwestycji opiewała na 5,7 mln zł. Po przetargu koszt ich realizacji to 3,4 mln zł.

Przypomnijmy, że inwestycje te to przebudowy dróg powiatowych:

na terenie Gminy Głowno:

- od granicy miasta Głowna od ul. Targowej przez Rudniczek, Lubianków, Wolę Lubiankowską do granic gminy (to ok. 8 km),

- przebudowa drogi w Piaskach Rudnickich (ok. 1 km)

– na terenie Gminy Miasta Głowna:

- przebudowa ul. Zabrzeźniańskiej na odcinku od torów kolejowych do ul. Barlickiego (chodnik + nakładka asfaltowa na zniszczonej części ulicy),

- przebudowa ul. Łowickiej na odcinku od ul. Targowej do drogi krajowej nr 14 (chodnik + nakładka asfaltowa),

- przebudowa chodnika w ul. Zgierskiej i Swoboda na odcinku od mostu na rzece Mrodze do ul. Śląskiej.

Ponadto w wyniku ustaleń ze stycznia 2015r. pomiędzy burmistrzem Grzegorzem Janeczkiem a starostą Bogdanem Jarotą Starostwo odrębnie dokończy modernizację chodnika w ul. Swoboda na pozostałym odcinku od ul. Śląskiej do drogi krajowej nr 14. Za część tego chodnika do „krajówki” 45 tys. zł. zapłaci miasto Głowno.

Burmistrz podkreślił wagę dobrej współpracy między samorządami. Zaznaczył, że za doprowadzenie do realizacji inwestycji podziękowania należą się starostom zgierskim: poprzedniemu Krzysztofowi Kozaneckiemu i obecnemu Bogdanowi Jarocie, szczególne zaś wójtowi Markowi Jóźwiakowi, który wziął na swoje barki całość spraw inwestycyjnych.

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2019. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 6194

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.