GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 24 lipca 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Samorząd | 
 • 2015 | 
 • Spotkanie Burmistrza Głowna z Wójtem Gminy Głowno | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«lipiec 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.

Treść strony

Efekt dobrej współpracy miasta, gminy i powiatu

We wtorek, 31 marca 2015 r. w Urzędzie Miejskim w Głownie odbyło się spotkanie Burmistrza Głowna Grzegorza Janeczka z Wójtem Gminy Głowno Markiem Jóźwiakiem. Jego tematem była współpraca w zakresie realizacji zadań inwestycyjnych na terenie miasta.

Można już zauważyć trwające prace drogowe. Warto wyjaśnić, że są one efektem ubiegłorocznych ustaleń między Zarządem Powiatu, władzami miasta i gminy. Leżące na terenie miasta Głowna ulice Zgierska, Swoboda, Bielawska, Łowicka, Targowa, Gen. Sikorskiego i Zabrzeźniańska są bowiem we władaniu powiatu, stąd też jakiekolwiek prace inwestycyjne pozostają w jego gestii. Doprowadzenie do ich wykonania wymagało wielu zabiegów, których celem było rozwiązanie komplikacji własnościowych.

Wobec możliwości pozyskania zewnętrznych środków finansowych z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (tzw. schetynówek) w 2014r. władze miasta przedstawiły staroście zgierskiemu Krzysztofowi Kozaneckiemu zakres koniecznych inwestycji.

Starostwo zdecydowało o połączeniu wniosku dotyczącego inwestycji na drogach powiatowych znajdujących się w obu głowieńskich gminach. W jego efekcie po porozumieniu się Gminy Głowno z Powiatem Zgierskim, to Wójt Gminy Głowno Marek Jóźwiak – jako beneficjent – we wrześniu 2014 r. złożył wniosek o „schetynówki”. Wniosek ten uzyskał 11 miejsce na liście rankingowej z liczbą 27 pkt. zapewniając realizację przewidzianych w nim zadań drogowych w roku 2015,.

W ramach realizacji tego wniosku, Wójt Gminy Głowno ogłosił przetarg na realizację inwestycji drogowych na terenie Gminy Głowno i miasta Głowna. W marcu 2015 r. podpisał umowy z ich wykonawcą, z terminem wykonania do końca sierpnia 2015 r. Wartość kosztorysowa inwestycji opiewała na 5,7 mln zł. Po przetargu koszt ich realizacji to 3,4 mln zł.

Przypomnijmy, że inwestycje te to przebudowy dróg powiatowych:

na terenie Gminy Głowno:

- od granicy miasta Głowna od ul. Targowej przez Rudniczek, Lubianków, Wolę Lubiankowską do granic gminy (to ok. 8 km),

- przebudowa drogi w Piaskach Rudnickich (ok. 1 km)

– na terenie Gminy Miasta Głowna:

- przebudowa ul. Zabrzeźniańskiej na odcinku od torów kolejowych do ul. Barlickiego (chodnik + nakładka asfaltowa na zniszczonej części ulicy),

- przebudowa ul. Łowickiej na odcinku od ul. Targowej do drogi krajowej nr 14 (chodnik + nakładka asfaltowa),

- przebudowa chodnika w ul. Zgierskiej i Swoboda na odcinku od mostu na rzece Mrodze do ul. Śląskiej.

Ponadto w wyniku ustaleń ze stycznia 2015r. pomiędzy burmistrzem Grzegorzem Janeczkiem a starostą Bogdanem Jarotą Starostwo odrębnie dokończy modernizację chodnika w ul. Swoboda na pozostałym odcinku od ul. Śląskiej do drogi krajowej nr 14. Za część tego chodnika do „krajówki” 45 tys. zł. zapłaci miasto Głowno.

Burmistrz podkreślił wagę dobrej współpracy między samorządami. Zaznaczył, że za doprowadzenie do realizacji inwestycji podziękowania należą się starostom zgierskim: poprzedniemu Krzysztofowi Kozaneckiemu i obecnemu Bogdanowi Jarocie, szczególne zaś wójtowi Markowi Jóźwiakowi, który wziął na swoje barki całość spraw inwestycyjnych.

 

 • -
 • -

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.