GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 22 sierpnia 2017

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«sierpień 2017»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 dzień: 6
7 8 9 10 11 12 dzień: 13
14 15 16 17 18 dzień: 19 dzień: 20
21 22 23 24 25 dzień: 26 dzień: 27
28 29 30 31
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.

Treść strony

Światowe areny dla lekkoatletek z Głowna

Dzień 20.04.2015 roku - czy ta data przejdzie do historii Głowna? Wszystko wskazuje na to, że jest to bardzo prawdopodobne.  

Najpóźniej w tym dniu Polski Związek Lekkiej Atletyki musi przesłać do Polskiego Komitetu Olimpijskiego wykaz zawodników, którzy będą uczestniczyć w European Youth Olimpic Festival (Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy), imprezie sportowej rozgrywanej w latach nieparzystych, w której mogą uczestniczyć sportowcy do lat 17. Tegoroczna edycja letnia odbędzie się w stolicy Gruzji Tbilisi. Czy na liście tej znajdą się głownianki?  Czy 23.07.2015r. polecą do gorącej Gruzji?

Jest nadzieja, że będzie wśród nich uczennica Gimnazjum Miejskiego im. Jana Pawła II w Głownie 15 - letnia Angelika Woźniak.  Nasza wspaniała lekkoatletka swoją wysoką dyspozycję musiała potwierdzić w ostatni weekend w konkursie rzutu młotem 3kg, rozgrywanym w Kielcach w ramach Memoriału Furmanka (jest to konkurencja, w której Angelika kandyduje do wyjazdu na EYOF, a wiedzieć tzreba, że pojedzie tylko jedna zawodniczka z Polski). Ostateczny egzamin przed kierownictwem PZLA zdała celująco.  Z wynikiem 58,53 poprawiła swój rekord życiowy i rekord województwa łódzkiego młodziczek. Angelika zdeklasowała swoje rywalki o kilkadziesiąt metrów. Jedynie druga w konkursie Aleksandra Goszczyńska próbowała nawiązać z Angelika walkę rzucając młotem na odległość 34,67. Fakt ten cieszy, bo Ola to też mieszkanka Głowna. 

Obie zawodniczki dzień wcześniej wystąpiły również w Spale w halowych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego LZS szkół gimnazjalnych. W tej imprezie Angelika spisała się kapitalnie zdobywając z wynikiem 14.10 złoty medal. Ola również zaliczyła wspaniały występ zajmując z wynikiem bardzo dobre 4 miejsce.  

"Jestem niezwykle szczęśliwa. Czekam na oficjalną decyzję z PKOL o potwierdzeniu wyjazdu do Gruzji.  Dziękuję wszystkim, którzy pomagają mi odnosić sukcesy.  Szczególnie mojemu trenerowi Mieczysław Szymajdzie i Pani Dyrektor Edycie Strumian. Osoby te serdecznie pozdrawiam.  Bez nich moje wyniki nie byłyby możliwe" - powiedziała po występie w Kielcach szczęśliwa Angelika Woźniak. 

Warto podkreślić,  że prawdopodobnie nasza miotaczka w walce o sukcesy na międzynarodowych arenach nie będzie osamotniona.  

Już teraz  najlepsza polska skoczkini wzwyż w swojej kategorii wiekowej 13 - letnia uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Głownie Weronika Kaźmierczak przygotowuje się do Finału Ogólnopolskiego Czwartków Lekkoatletycznych, gdzie zdaniem jej trenera ma szansę na kolejny złoty medal i tym samym ma szansę na reprezentowanie Polski w finale europejskim. Zdaniem trenera Szymajdy nasza skromna i przesympatyczna zawodniczka to prawdziwy diament. "Myślę,  że za dwa lata uda się jej pojechać na kolejną edycję EYOF,  która odbędzie się w węgierskim Gyor, a rok później będziemy walczyć o wyjazd do Argentyny na Igrzyska Olimpijskie Młodzieży. Sądzę, że Angelika i Weronika dostarczą Polsce wielu wzruszeń" powiedział szkoleniowiec naszych młodych lekkoatletek.

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/Skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2017. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 1691

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Dzień Głowna 2017