GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 1 października 2020

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«październik 2020»
P W Ś C P S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

Siatkarki Stali wicemistrzyniami, Dominika Hemka najlepszą zawodniczką ligi

W dniu 28 marca 2015 roku w hali sportowej 205 w Łodzi odbył się mecz finałowy I  ligi ŁALS kobiet. Rywalkami siatkarek Stali Głowno był TKKF Dzikusy Łódź - faworyt.

Uskrzydlone sukcesem, jakim był awans do finału głownianki, były zdeterminowane przed meczem i obiecały walkę o najwyższy cel. Mecz zaczął się korzystnie dla siatkarek z Głowna, które prowadziły 4-2. Niestety doświadczone, grające już kilka lat w ekstraklasie rywalki głownianek zaczęły punktować. Banalne błędy głownianek w obronie, zwłaszcza w przyjęciu zagrywki przyczyniły się dowysokiej wygranej rywalek w I secie 25-9. W drugiej odsłonie siatkarki Stali rozkręcały się z każdą akcją. Wiodły prym na parkiecie, ale kilka nieudanych interwencji w przyjeciu znów pozwoliło rywalkom przejąć inicjatywę, dogonić głownianki i zwiększyć przweagę. Po kolejnych błędach wynikajacych z braku komunikacji głownianek na boisku przeciwniczki pokonały je 25 -19. Trzecia partia meczu to już skuteczna gra siatkarek Stali. Poprawił się odbiór zagrywki, a wraz z nim rozegranie i atak drużyny. Wszystko wskazyawało na to, że głownianki odzyskały swój siatkarski blask i odmienią losy tego meczu. Niestety - przy piłce setowej dla Stali 24-23, nasze zawodniczki oddały piłkę co wykorzystały starsze i doświadczone rywalki i wyrównały 24-24 nie dając żadnych szans w kolejnych akcjach głowniankom. Wygrały tym samym zasłużenie 3-0 i uplasowały się ostatecznie na I miejscu.

Mimo porażki w tym meczu głownianki odniosły wielki sukces, bo grając dopiero drugi sezon w ŁALS Kobiet zdobyły wicemistrzostwo I Ligi! Stal Głowno reprezentowały młodziutkie zawodniczki, które  na co dzień  są uczennicami Gimnazjum Miejskiego w Głownie i Publicznego Katolickiego LO w Głownie. W trakcie sezonu potrafiły jednak stawić czoła doświadczonym zawodniczkom z innych drużyn.

Dzięki temu sukcesowi nasze siatkarki maja prawo udziału w meczu barażowym o Ekstraklasę ŁALS Kobiet, który odbędzie się 11.04.2015 r. z drużyną ekstraklasy Dream Team, tradycyjnie w SP 205 w Łodzi.

KAPITAN DRUŻYNY STALI DOMINIKA HEMKA ZOSTAŁA NAJLEPSZĄ ZAWODNICZKĄ I LIGI ŁALS W SEZONIE 2014/15.

Stal wystąpiła w składzie: Dominika Hemka - przyjmująca

                                      Ola Koprowska - rozgrywająca

                                      Paulina Sobierajska - atakująca

                                      Izabella Oszczepalska-środkowa

                                      OLa Matjasik -libero

                                      Otylia Strajch - przyjmująca

                                      Magdalena Zawadzka- przyjmująca

                                      Klaudia Gostynska - środkowa

                                      Zuzanna Janicka - przyjmująca

                                      Julita Pietrasiak  - rozgrywająca

Trener- Sylwester Jasinski

Prezes Stali - Tomasz Wieczorkowski

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

Deklaracja dostępności

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miejski w Głownie 2020. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 7428

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.