GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 18 marca 2018

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«marzec 2018»
P W Ś C P S N
1 2 3 dzień: 4
5 6 7 dzień: 8 dzień: 9 dzień: 10 dzień: 11
12 13 14 15 16 dzień: 17 18
19 dzień: 20 21 22 23 dzień: 24 25
dzień: 26 27 28 29 30 31
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

Z ostatniej sesji Rady Miejskiej

Na ostatniej sesji, 25 marca 2015 r. Rada Miejska w Głownie była w swych decyzjach jednomyślna.

I tak:

- jednogłośnie zwiększyła tegoroczny budżet miejski o kwotę 243.652 zł, na którą złożyły się: dodatkowe dochody z tytułu części oświatowej subwencji ogólnej w kwocie 225.738 zł (przeznaczone na: dotacje dla przedszkoli niepublicznych z tyt. dofinansowania w nich opieki nad dziećmi niepełnosprawnymi - 195.738 zł i dla Gimnazjum Miejskiego - 30.000 zł) oraz kwota 17.914 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi przeznaczona na realizację zadania pod nazwą „W przyjaźni z przyrodą – program edukacji ekologicznej realizowany w Miejskim Przedszkolu nr 3 w Głownie” (dotacja ta stanowi 90% wartości kosztu całego projektu. Pozostałą kwotę stanowiącą 10% wkład własny tj. 1.990 zł zabezpieczy przedszkole ze środków Rady Rodziców).

- jednogłośnie zaakceptowała zmiany w budżecie miejskim na rok 2015 polegające na przeniesieniu wydatków między działami.

- jednogłośnie poparła projekt Burmistrza Głowna i udzieliła pomocy finansowej Powiatowi Zgierskiemu na realizację zadania pn. „Przebudowa chodnika w pasie drogi powiatowej Nr 5101E – ul. Swoboda w Głownie”. W związku z planowanym przez Powiat Zgierski remontem chodnika w ciągu drogi powiatowej jaką jest ul. Swoboda – na odcinku od mostu na rzece Mrodze do ul. Śląskiej w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych oraz na odcinku od ul. Śląskiej w kierunku drogi krajowej nr 14 z zakończeniem na wysokości działek 159 i 161- ze środków budżetu powiatu, Powiat Zgierski zwrócił się do Gminy Miasta Głowno z wnioskiem o przekazanie dotacji celowej umożliwiającej współfinansowanie wymiany pozostałego odcinka chodnika ul. Swoboda – aż do skrzyżowania z drogą krajową nr 14. Budżet miejski wyasygnuje na ten cel 45 tys. zł.

- jednogłośnie wyraziła zgodę na sprzedaż w trybie bezprzetargowym nieruchomości gruntowej stanowiącej własność gminy o pow. 0,1135 ha położonej przy ul. Sowińskiego 18D, oddanej w użytkowanie wieczyste. O nabycie tej nieruchomości wystąpili dotychczasowi użytkownicy wieczyści. Prawo stanowi, że nieruchomość gruntowa oddana w wieczyste użytkowanie może być sprzedana jedynie wieczystemu użytkownikowi. 

- również jednogłośnie Rada Miejska w Głownie wyraziła zgodę na przedłużenie dotychczasowej dzierżawy na okres kolejnych 3 lat, dzierżawcom gruntów położonych przy ul. Kopernika oraz Konstytucji 3-go Maja, wykorzystywanych na cele garażowe.

- ponadto Rada Miejska przyjęła zmiany w Statucie Związku Międzygminnego Bzura w związku z wstąpieniem do tego związku nowego członka – Gminy Wartkowice.

- jednogłośnie radni przyjęli również uchwałę w sprawie przejęcia przez Gminę Miasta Głowno zadań powierzonych z zakresu administracji rządowej, dotyczących utrzymania grobów i cmentarzy wojennych. Na zadanie to Gmina Miasta Głowna otrzymała 6 tys. zł.

- jednogłośnie radni przyjęli program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Miasta Głowna w 2015 r.

oraz uchwałę w sprawie utworzenia na terenie miasta Głowna odrębnych obwodów głosowania w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 10 maja 2015 r. Obwody te to:

* obwód głosowania Nr 10 z granicami obejmującymi Centrum Zdrowia ABiS przy Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności w Łodzi, z siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej nr 10 w Centrum Zdrowia ABiS w Głownie ul. Wojska polskiego 32/34.

* obwód głosowania Nr 11 z granicami obejmującymi Dom Pomocy Społecznej w Głownie z siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 11 w DPS w Głownie ul. Karasicka 51.

* obwód głosowania Nr 12 z granicami obejmującymi Zakład opiekuńczo-Leczniczy prowadzony przez Medical Sp. z o.o. w Głownie z siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 12 w Medical Sp. z o.o. w Głownie ul. Sosnowa 4.

Rada Miejska w Głownie zapoznana została ponadto ze sprawozdaniem z realizacji zadań z zakresu wspierania rodziny w 2014 r.

 

 

 

 

 

 

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2018. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 2382

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.