GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 5 sierpnia 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«sierpień 2021»
P W Ś C P S N
dzień: 1
2 3 4 5 6 7 dzień: 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 dzień: 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.

Treść strony

Z ostatniej sesji Rady Miejskiej

Na ostatniej sesji, 25 marca 2015 r. Rada Miejska w Głownie była w swych decyzjach jednomyślna.

I tak:

- jednogłośnie zwiększyła tegoroczny budżet miejski o kwotę 243.652 zł, na którą złożyły się: dodatkowe dochody z tytułu części oświatowej subwencji ogólnej w kwocie 225.738 zł (przeznaczone na: dotacje dla przedszkoli niepublicznych z tyt. dofinansowania w nich opieki nad dziećmi niepełnosprawnymi - 195.738 zł i dla Gimnazjum Miejskiego - 30.000 zł) oraz kwota 17.914 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi przeznaczona na realizację zadania pod nazwą „W przyjaźni z przyrodą – program edukacji ekologicznej realizowany w Miejskim Przedszkolu nr 3 w Głownie” (dotacja ta stanowi 90% wartości kosztu całego projektu. Pozostałą kwotę stanowiącą 10% wkład własny tj. 1.990 zł zabezpieczy przedszkole ze środków Rady Rodziców).

- jednogłośnie zaakceptowała zmiany w budżecie miejskim na rok 2015 polegające na przeniesieniu wydatków między działami.

- jednogłośnie poparła projekt Burmistrza Głowna i udzieliła pomocy finansowej Powiatowi Zgierskiemu na realizację zadania pn. „Przebudowa chodnika w pasie drogi powiatowej Nr 5101E – ul. Swoboda w Głownie”. W związku z planowanym przez Powiat Zgierski remontem chodnika w ciągu drogi powiatowej jaką jest ul. Swoboda – na odcinku od mostu na rzece Mrodze do ul. Śląskiej w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych oraz na odcinku od ul. Śląskiej w kierunku drogi krajowej nr 14 z zakończeniem na wysokości działek 159 i 161- ze środków budżetu powiatu, Powiat Zgierski zwrócił się do Gminy Miasta Głowno z wnioskiem o przekazanie dotacji celowej umożliwiającej współfinansowanie wymiany pozostałego odcinka chodnika ul. Swoboda – aż do skrzyżowania z drogą krajową nr 14. Budżet miejski wyasygnuje na ten cel 45 tys. zł.

- jednogłośnie wyraziła zgodę na sprzedaż w trybie bezprzetargowym nieruchomości gruntowej stanowiącej własność gminy o pow. 0,1135 ha położonej przy ul. Sowińskiego 18D, oddanej w użytkowanie wieczyste. O nabycie tej nieruchomości wystąpili dotychczasowi użytkownicy wieczyści. Prawo stanowi, że nieruchomość gruntowa oddana w wieczyste użytkowanie może być sprzedana jedynie wieczystemu użytkownikowi. 

- również jednogłośnie Rada Miejska w Głownie wyraziła zgodę na przedłużenie dotychczasowej dzierżawy na okres kolejnych 3 lat, dzierżawcom gruntów położonych przy ul. Kopernika oraz Konstytucji 3-go Maja, wykorzystywanych na cele garażowe.

- ponadto Rada Miejska przyjęła zmiany w Statucie Związku Międzygminnego Bzura w związku z wstąpieniem do tego związku nowego członka – Gminy Wartkowice.

- jednogłośnie radni przyjęli również uchwałę w sprawie przejęcia przez Gminę Miasta Głowno zadań powierzonych z zakresu administracji rządowej, dotyczących utrzymania grobów i cmentarzy wojennych. Na zadanie to Gmina Miasta Głowna otrzymała 6 tys. zł.

- jednogłośnie radni przyjęli program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Miasta Głowna w 2015 r.

oraz uchwałę w sprawie utworzenia na terenie miasta Głowna odrębnych obwodów głosowania w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 10 maja 2015 r. Obwody te to:

* obwód głosowania Nr 10 z granicami obejmującymi Centrum Zdrowia ABiS przy Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności w Łodzi, z siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej nr 10 w Centrum Zdrowia ABiS w Głownie ul. Wojska polskiego 32/34.

* obwód głosowania Nr 11 z granicami obejmującymi Dom Pomocy Społecznej w Głownie z siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 11 w DPS w Głownie ul. Karasicka 51.

* obwód głosowania Nr 12 z granicami obejmującymi Zakład opiekuńczo-Leczniczy prowadzony przez Medical Sp. z o.o. w Głownie z siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 12 w Medical Sp. z o.o. w Głownie ul. Sosnowa 4.

Rada Miejska w Głownie zapoznana została ponadto ze sprawozdaniem z realizacji zadań z zakresu wspierania rodziny w 2014 r.

 

 

 

 

 

 

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.