GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 19 października 2018

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«październik 2018»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 dzień: 7
dzień: 8 dzień: 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 dzień: 25 26 27 28
dzień: 29 30 31
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.

Treść strony

Mali tancerze na medal! - Taneczna Gala Malucha za nami

W sobotę, 21 marca 2015 w hali  sportowo-widowiskowej przy Szkole Podstawowej  Nr 2  w Głownie  odbyła się  szósta edycja Tanecznej Gali Malucha, w której wystąpiło  ponad 300  małych tancerzy. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Głowna Pan Grzegorz Janeczek, który  otworzył  Galę.

Do zmagań konkursowych  zgłoszonych  zostało  pięć grup tanecznych zespołu Gold i dwie grupy zajęć baletowych Iskierki z Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie oraz  cztery  grupy zespołu tanecznego Agat ze Strykowa. Prezentacje zespołowe  dzieliły taneczne solówki.

Tancerzy oceniło jury w składzie: Beata Jachurska – nauczyciel, były  pracownik MOK Głowno,  studentki Joanna Krysiak oraz Joanna Kosmider - długoletnie tancerki zespołów   Gold i Agat /obie nadal  tańczą w koncertowej  grupie zespołu Agat/ oraz para taneczna   tańca towarzyskiego klasy B, rodzeństwo  Karolina i Wojtek Wolscy.

Jurorzy przyznali  po kilka miejsc  równorzędnych. Najwyżej zostały ocenione  grupy taneczne III i IV zespołu Gold oraz grupa V Agatu.  Drugie miejsca  przyznano grupom V, VI, i VII  z zespołu Gold oraz  IV i VI zespołu Agat. Miejscem trzecim nagrodzone zostały grupy  taneczne z nakrótszym doswiadczeniem tj. grupa VII zespołu Agat oraz dwie grupy zajęć baletowych zespołu Iskierki z MOK Głowno.

W zmaganiach solowych I miejsce w kategorii 8-9 lat zajęła  Marysia Pakuła  /Gold/, II - Natalia Mirys /Agat/, III - Benitka Wiśniewska  /Gold/. Jury przyznało w tej kategorii również wyróżnienia  dwóm tancerkom zespołu Agat Małgosi Jakóbiec i Gabrysi Wasilewskiej.

W kategorii 10-12 lat najlepsza okazała się  tancerka  Agatu Karolina Snuszka, II miejsce zajęła Marysia Siek, a III - Ada Parol – obie z zespołu Gold, natomiast wyróżnione zostały Natalia  Śliwkiewicz z Agatu i  Ola Siek  z Goldu. 

Prezentacje solowe w kategorii powyżej lat 12 najbardziej spodobały się jurorom w wykonaniu tancerek z zespołu Agat.  I miejsce przyznano Marysi Szczerbiak,  a  II wywalczyła Zuzia Milczarska. III miejscem nagrodzona została Partycja Lademan  z Goldu, a  wyróżnieniami  dwie tancerki  - Marta Wilk reprezentująca Gold i Laura Krzywańska  - Agat.

Podczas Gali  zaprezentowały się również najstarsze tancerki z zespołu tanecznego Gold /grupa I i II/ oraz grupa III zespołu Agat. Tancerki te docenione zostały przez jury tytułami Grupa Mistrzowska.

Wszystkich  tancerzy nagrodzono pamiątkowymi  medalami wg zajętych miejsc  i przyznanych tytułów, natomiast  prezentacje solowe - dodatkowo  dyplomami. Medale i dyplomy Tanecznej Gali dla instruktorów otrzymały  Pani Agnieszka Waszkiewicz za  wyniki zespołów  Agat i Gold oraz  Pani Ewa Kowalska-Brodek za prezentację   obu grup  baletowych  zespołu Iskierki.

Poza konkursem solowy popis taneczny dała również 11-letnia tancerka reprezentująca Szkołę Podstawową Nr 3 w Głownie – Julia Ojrzyńska, którą  uhonorowano również dyplomem i medalem.

6 Taneczną Galę Malucha Głowno 2015 poprowadziła aktorka Magdalena Dratkiewicz, która wcieliła się w  Panią Wiosnę.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2018. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 5272

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.