GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 24 kwietnia 2018

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«kwiecień 2018»
P W Ś C P S N
1
2 dzień: 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 dzień: 17 18 19 dzień: 20 21 22
23 24 25 dzień: 26 27 28 29
30
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.

Treść strony

Czar Jesieni 2012
Czar Jesieni 2012

Miejski Ośrodek Kultury

Kontakt:
Miejski Ośrodek Kultury w Głownie
95-015 Głowno
ul. Kopernika  45
tel./fax. 42/719-11-43,
e-mail: mokglowno@op.pl
www.mokglowno.webnode.com


Dyrektor: Urszula Zawadzka

Miejski Ośródek Kultury w Głownie prowadzi swą działalność od sierpnia 1989 roku. Rozpoczynał ją od współpracy ze świetlicami ówczesnych głowieńskich zakładów pracy tj. PPUT "WUTECH", Spółdzielni Pracy im. Wł. Bytomskiej oraz z Klubem Fabrycznym WZMot Nr 3. Nie posiadał wówczas własnej bazy lokalowej.

W swej obecnej siedzibie przy ul. Kopernika 45 MOK rozpoczął działalność w roku 1991. Budynek ten został przejęty od byłych Wojskowych Zakładów Motoryzacyjnych Nr 3.

Na działalność ośrodka składają się cykliczne, rozwijające zainteresowania i pasje zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych np. plastyczne, taneczne, wokalne i muzyczne prowadzone w trakcie roku szkolnego, jak i imprezy, które na stałe już wpisały się w kalendarz wydarzeń kulturalnych miasta. 

Orkiestra Dęta. Najstarszym zespołem działającym przy MOK w Głownie, którego kozrenie siegają czasów I wojny światowej jest orkiestra dęta. Liczy ona 18 członków. Orkiestra swą grą uświetnia miejskie uroczystosci patriotyczne, występuje także podczas rozmaitych imprez okolicznościowych. W swym repertuarze posiada utwory o bardzo zróznicowanej tematyce - od patriotycznych, przez religijne po rozrywkowe i biesiadne. Jej kapelmistrzem jest Pan Jakub Pawlak, laureat Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Zespół Śpiewaczy "Czeremcha". W roku 2012 jubileusz 25-lecia swego istnienia obchodził działający przy MOK Zespół Śpiewaczy "Czeremcha", który tworzą seniorzy - najcześciej emeryci i renciści. Aktualnym instruktorem zespołu oraz jego akompaniatorem (akordeon) jest pan Andrzej Gawroński. Zespół ten wielokrotnie prezentował się i zdobywał nagrody na przeglądach i konkursach wokalnych dla seniorów.

Zespół Taneczny GOLD. Swą działalność zespół ten rozppoczął w  roku 2003. Jego instruktorem jest Pani Agnieszka Waszkiewicz. Zespół podzielony jest na kilka grup wiekowych. Dzieci rozpoczynają w nim naukę tańca w wieku 6 lat. Nauka obejmuje róznorakie techniki - od tańca ludowego elementów baletu klasycznego, po disco i jazz.

Zespół Tańca Nowoczesnego Crazy Crew. Działa w głowieńskim MOK od roku 2007. Jego instruktorami są Kamil Korzewski  i Tomasz Walak. Grupa tańcy break dance i hip hop.

Zajecia plastyczne. Dzieci i młodzież mogą w ośrodku rozwijac swe zainteresowania i talenty plastyczne podczas zajęć prowadzonych przez plastyka Szymona Adamczewskiego.

Studio Piosenki. Umiejętności i talenty wokalne podopieczni MOK doskonalą pod czujnym okiem instruktorki Kariny Sędkowskiej - Staszewskiej, która przy głowieńskim ośrodku prowadzi od kilku już lat Studio Piosenki.

Klub Krótkofalowców. Przy głowieńskim MOK działają również miłośnicy amatorskiej radiokomunikacji. Klub krótkofalowców działa tu pod kierunkiem Pana Ludwika Lewandowskiego.

Mała Galeria. Od dwudziestu lat galeria prezentuje wystawy indywidualne i zbiorowe artystów fotografików, malarzy, grafików, rzeźbiarzy, rysowników a także rzemiosło artystyczne czy zbiory kolekcji pokonkursowych i poplenerowych z różnych dziedzin sztuki i plastyki. Zapraszamy artystów oraz wszystkich miłośników sztuki. Mała Galeria czynna jest od pn-pt w godzinach 12.00 - 19.00.

Przy ośrodku funkcjonuje również Kino Racjonalizator, które na seanse filmowe zaprasza np. w ramach cykli feryjnych, wakacyjnych czy projekcji nowości filmowych.

MOK współpracuje z placówkami oświatowymi organizując m.in. prezentacje kulturalne, festiwale, przeglądy teatralne, konkursy recytatorskie. Ośrodek jest również organizatorem cyklicznych imprez o charakterze ponadlokalnym, wśród nich cyklu imprez wakacyjnych w ramach Rodzinnej Re-Kreacji.

Festiwal Orkiestr Dętych 2012
Festiwal Orkiestr Dętych 2012
Ekoturniej 2012
Ekoturniej 2012
Lato z MOK 2012
Lato z MOK 2012
Przegląd Zespołów Biesiadnych
Przegląd Zespołów Biesiadnych
Koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego 2012
Koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego 2012

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2018. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 10031

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.