GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 23 września 2020

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2020»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

Grand Prix 10 Festiwalu Piosenek Anny Jantar pojechało do Poddębic

W sobotę, 14 marca 2015 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie odbyła się dziesiąta edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek Anny Jantar. Tegoroczne hasło festiwalu to „Tak wiele jest radości”. Imprezie patronowali tradycyjnie już Burmistrz Głowna oraz Starosta Powiatu Zgierskiego.

Do tegorocznego konkursu ostatecznie przystąpiło  ponad 60  uczestników z pięciu województw: śląskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego oraz łódzkiego.

Głowno reprezentowane było  przez wokalistów ze Studia Piosenki MOK – Mateusza Warzywodę, Kubę Szcześniaka, Amalię Kutermankiewicz  i Klaudię Krawczyk oraz Annę Jasińską  zgłoszoną przez działające w Głownie  stowarzyszenie „emk-a” .

Soliści występowali w trzech kategoriach wiekowych, których oceniało jury w składzie:

- Michał Kobojek saksofonista i kompozytor, tworzy muzykę do spektakli i ścieżek dźwiękowych, współpracował m.in. z: Tatianą Okupnik, zespołem  Łzy, Urszulą a od 2000 roku związany jest na stałe z Robertem Jansonem i grupą Varius Manx. Laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień.

- Magdalena Kempko - absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, laureatka programu „Szansa na Sukces” w 2001 roku, w latach  2008-2012 współpracowała z zespołem BAJM. Obecnie wykładowca na Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi,

- Jacek Malanowski - muzyk, kompozytor, autor tekstów, członek zespołu Trubadurzy.

Grand Prix Festiwalu otrzymała  bezkonkurencyjna  i profesjonalna – jak to uzasadnili  jurorzy - Justyna Ciepłucha z Poddębic za piosenkę „Kto wymyślił naszą miłość”.

W kategorii do lat 11 jury przyznało dwa równorzędne  pierwsze  miejsca , które otrzymali: Julia Chudzicka z Niepruszewa k/Poznania  i  Mateusz Warzywoda z MOK Głowno za piosenkę „Radość najpiękniejszych lat”, drugie miejsce przyznano Juli Tłuczkiewicz  z Ostrowca Świętokrzyskiego,  trzeciego  miejsca  w tej kategorii nie przyznano. Natomiast wyróżnienia otrzymały: Amelia Jaworowska  z Ozorkowa, Lidia Kuś  z Nieborowa i Amelia Domańska z Łodzi

Najlepszą w kategorii 12-15 lat okazała się  Dominika Bugajska  z Ostrowca Świętokrzyskiego, drugie miejsce zajął Piotr Zubek z Warszawy. Jury w tej kategorii przyznało aż trzy  równorzędne trzecie miejsca  Marlenie Karwackiej z Dmosina, Aleksandrze  Nowak  i  Natalii Osińskiej – obie z Poddębic oraz dwa wyróżnienia dla Julii Jankowskiej z Tłuchowa  k/Włocławka i Natalii Jagodzińskiej z Kruszwicy k/Inowrocławia.

W kategorii powyżej 15 lat I i III miejsca jury nie przyznało, II miejsce  otrzymała Katarzyna Kaźmierczak   z Płocka, natomiast wyróżnienia:  dwie  solistki z Iłowa  k/ Sochaczewa Sylwia Jurek  i Ewelina Meckier,  Katarzyna Piwowarska z Tomaszowa Mazowieckiego  oraz  Agata Wolf  z Łowicza.

Patronat medialny nad imprezą objęło Radio Victoria, gazeta lokalna Wieści z Głowna i Strykowa – Nowy Łowiczanin, ogólnopolski portal Artyści24.pl  „Droga do sławy”.

MOK dziękuje za pomoc w organizacji Festiwalu  Burmistrzowi Głowna Panu Grzegorzowi Janeczkowi /nagroda Grand Prix/, Staroście Zgierskiemu Panu Bogdanowi Jarocie /za  ufundowanie  statuetek  oraz nagród rzeczowych/, Firmie Alles /za nagrody rzeczowe/ oraz  Cukierni Marcel /za  wyroby ciastkarskie/.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

Deklaracja dostępności

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miejski w Głownie 2020. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 11129

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.