GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 29 stycznia 2020

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«styczeń 2020»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

Pasowanie na przedszkolaka
Pasowanie na przedszkolaka

Miejskie Przedszkole nr 3

Kontakt:
Miejskie Przedszkole nr 3
95-015 Głowno
Skokowskiego 8/10
tel. 42 719-14-45
 
Dyrektor: Beata Janiak
 

Przedszkole nr 3 w Głownie powstało w 1945r. Pierwszą kierowniczką przedszkola była  Maria Piotrowska. Mieściło się ono wówczas naprzeciwko obecnego budynku przedszkola (obecnie ul. Skokowskiego) i posiadało dwa oddziały dzieci w wieku 3-6 lat, którymi zajmowało się dwóch nauczycieli.
W 1964r. przedszkole zmieniło swoją lokalizację – zostało przeniesione do budynku przy Szkole Podstawowej Nr 3. W budynku wówczas mieściły się dwa oddziały dzieci w wieku 3-6 lat, pracowało 3 nauczycieli oraz 5 pracowników administracyjno-obsługowych.
W 1970r. dyrektorem przedszkola została pan Krystyna Radzicka. Od tego roku placówka posiadała swojego opiekuna, którym były Zakłady Wytwórcze Sprzętu Rolniczego w Głownie. Przy ich dużym wsparciu finansowym w sprzęt do zabaw ruchowych wyposazony został ogród przyszkolny, założono boazerie w holu przedszkola, wykonywano niezbędne remonty i naprawy. Zakłady pomagały w organizacji uroczystości przedszkolnych, wycieczek oraz sponsorowały zakup paczek świątecznych dla wszystkich dzieci.
1 września 1981 przedszkole przeniosło się do nowego budynku przy ulicy Skokowskiego 8/10. Radę Pedagogiczną stanowiło wówczas 7 nauczycieli oraz 10 pracowników obsługi i administracji. Przedszkole posiadało cztery oddziały dzieci w wieku od 3-6 lat. W latach 1990-2007 obowiązki dyrektora przedszkola pełniła Mirosława Janiak. W 1997 roku z inicjatywy pani dyrektor przedszkole gościło w okresie wakacji 50 dzieci, powodzian w wieku szkolnym z Kędzierzyna Koźla. Opiekę nad nimi sprawowali nauczyciele i pracownicy przedszkola zapweniając im różnorodne atrakcje, ciekawe wycieczki, itp.
W latach 1950-1985 do przedszkola uczęszczały dzieci z pobliskiego Domu Dziecka . W latach 80. powstał Komitet Rodzicielski przy przedszkolu.
W roku 2007 w wyniku nagłej śmierci pani dyrektor Janiak p.o. dyrektora została pani Joanna Rożniata. W tym samym roku powstała przy przedszkolu Rada Rodziców zastepując dawny Komitet Rodzicielski. Od 01.03.2008r. stanowisko dyrektora przedszkola objęła p. Beata Janiak, która sprawuje swoje obowiązki do chwili obecnej.
Od 1 października 2012r. przedszkole posiada V oddział dzieci w wieku od 3-4 lat. Został on  utworzony w ramach projektu ,,Przedszkolaki z Trójki!” – współfinansowany ze środków Unii Europejskiej – Priorytet XI Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach 9.1 Wyrównywanie jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty Poddziałanie 9.1.1 Zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej.
Personel przedszkola stanowią: Rada Pedagogiczna - 8 nauczycieli oraz pracownicy administracyjno-obsługowi: 10 osób (w tym V oddział - 2 nauczycieli, 2 pracowników obsługi). Aktualnie przedszkole realizuje następujące programy ogólnopolskie: ,,Czyste powietrze wokół nas”, ,,Kubusiowi przyjaciele natury”, ,, Akademia Aguafresh” oraz bierze czynny udział w akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom” włączając do niej środowisko rodzinne wychowanków, absolwentów przedszkola oraz środowisko lokalne. Od 2008r. tradycją przedszkola stała się organizacja corocznego Pikniku Rodzinnego dla wychowanków przedszkola i ich rodziców. Imprezami i uroczystościami, które na stałe zapisały się w kalendarium tej placówki są: Pożegnanie lata, Bal Jesieni i Wiosny, Pożegnanie zimy, Bal karnawałowy, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Dziecka, Święto Rodziny, Piknik Rodzinny  oraz Światowy Dzień Misia.
 

Ekoturniej 2012
Ekoturniej 2012
Zabawy
Zabawy
W ogródku dydaktycznym
W ogródku dydaktycznym
Twórczy i kreatywni
Twórczy i kreatywni
Warsztaty rodzinne
Warsztaty rodzinne
Święto Pluszowego Misia
Święto Pluszowego Misia
Zapraszamy do Głowna
Zapraszamy do Głowna
Zapraszamy do Głowna
Zapraszamy do Głowna

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2020. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 12852

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Zmiana numeru konta