GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 21 września 2018

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2018»
P W Ś C P S N
dzień: 1 2
3 4 5 6 7 dzień: 8 dzień: 9
10 11 12 13 dzień: 14 15 16
17 18 19 20 21 dzień: 22 23
24 25 26 27 28 29 dzień: 30
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.

Treść strony

Głowno gospodarzem II etapu ogólnopolskiego cyklu maratonów szosowych Kross Road Tour

W czwartek, 12 marca 2015 r.  podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Urzędzie Miejskim w Głownie organizator ogólnopolskiego cyklu maratonów szosowych, znany kolarz Cezary Zamana potwierdził, iż jeden z etapów tegorocznej edycji Kross Road Tour odbędzie się 20 czerwca 2015 r. w Głownie.

Na terenie rekreacyjnym przy ul. Zgierskiej 8/10 powstać ma miasteczko rowerowe z atrakcjami dla całych rodzin. Dodajmy, że piknik rodzinny z konkursami propagujący aktywny, rodzinny wypoczynek i rekreację doskonale wpisuje się w główną oś promocji miasta Głowna tj. Rodzinną Re-kreację.

Autorem trasy etapu, którego gospodarzem będzie Głowno (obejmującej teren miasta Głowna oraz sąsiedniej gminy Dmosin), a jednocześnie inicjatorem wznowienia tradycji wyścigów  kolarskich w Głownie jest utytułowany kolarz, olimpijczyk, mieszkaniec Głowna – Dariusz Baranowski. Zarówno Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek, jak i organizator wyścigu Cezary Zamana podkreślali ogromną rolę Pana Dariusza w tym wyjątkowym przedsięwzięciu. Dla Głowna jest ono niewątpliwą promocją. Informacje na temat etapu Głowno już pojawiają się m.in. na antenie Eurosport, którego komentatorem jest Pan Dariusz. Imprezie patronują już: Eurosport, Kross, BikeBoard, BikeWorld.pl, Sport.pl, Polska na rowery.pl, Naszosie.pl, a organizator zamierza pozyskać jeszcze patronaty: TVP Łódź, Radia Łódź, lokalnych mediów, Gazety Wyborczej.

Kross Road Tour to wyścig adresowany zarówno do amatorów, jak i doświadczonych już kolarzy szosowych. Zawodnicy wystartują w dwóch kategoriach uzależnionych od poziomu zaawansowania. Organizator przewiduje również podział wiekowy. Każdy zawodnik będzie wyposażony w chip niezbędny do elektronicznego pomiaru czasu oraz w GPS, który umożliwi organizatorowi monitorowanie zawodników na trasie wyścigu.

Czwartkową konferencję prasową poprzedziło pierwsze spotkanie robocze z udziałem organizatora, gospodarza etapu II oraz przedstawicieli policji: Naczelnika  Wydz. Ruchu Drogowego KPP w Zgierzu Pana Jana Misiaka, Pana Dariusza Kurka – Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Brzezinach oraz Komendanta Komisariatu Policji w Głownie Pana Cezarego Szczerbiaka. Organizator odbędzie jeszcze spotkanie z władzami gminy Dmoisn oraz z KWP w Łodzi. Wszystko po to, by impreza odbyła się z odpowiednim zabezpieczeniem, a jednocześnie by była przyjazna zarówno dla uczestników wyścigu, jak i użytkowników dróg. O kolejnych etapach przygotowań będziemy informować na bieżąco.

Sponsorem tytularnym wyścigu jest firma Kross.

Terminy etapów:

ETAP I – WARSZAWA (09.05)

ETAP II – GŁOWNO (20.06)

ETAP III – NOWY TARG (18.07)

ETAP IV – PRZASNYSZ (29.08)

ETAP V –  RAWA MAZOWIECKA (19.09)

 

Trasa II etapu, której autorem jest utytułowany kolarz, olimpijczyk, mieszkaniec Głowna - Dariusz Baranowski. To trasa, na której trenował jako zawodnik.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2018. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 4187

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.