GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 24 lipca 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Sport | 
 • 2015 | 
 • Głowno gospodarzem II etapu ogólnopolskiego maratonu Kross Road Tour | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«lipiec 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

 • -

Głowno gospodarzem II etapu ogólnopolskiego cyklu maratonów szosowych Kross Road Tour

W czwartek, 12 marca 2015 r.  podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Urzędzie Miejskim w Głownie organizator ogólnopolskiego cyklu maratonów szosowych, znany kolarz Cezary Zamana potwierdził, iż jeden z etapów tegorocznej edycji Kross Road Tour odbędzie się 20 czerwca 2015 r. w Głownie.

Na terenie rekreacyjnym przy ul. Zgierskiej 8/10 powstać ma miasteczko rowerowe z atrakcjami dla całych rodzin. Dodajmy, że piknik rodzinny z konkursami propagujący aktywny, rodzinny wypoczynek i rekreację doskonale wpisuje się w główną oś promocji miasta Głowna tj. Rodzinną Re-kreację.

Autorem trasy etapu, którego gospodarzem będzie Głowno (obejmującej teren miasta Głowna oraz sąsiedniej gminy Dmosin), a jednocześnie inicjatorem wznowienia tradycji wyścigów  kolarskich w Głownie jest utytułowany kolarz, olimpijczyk, mieszkaniec Głowna – Dariusz Baranowski. Zarówno Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek, jak i organizator wyścigu Cezary Zamana podkreślali ogromną rolę Pana Dariusza w tym wyjątkowym przedsięwzięciu. Dla Głowna jest ono niewątpliwą promocją. Informacje na temat etapu Głowno już pojawiają się m.in. na antenie Eurosport, którego komentatorem jest Pan Dariusz. Imprezie patronują już: Eurosport, Kross, BikeBoard, BikeWorld.pl, Sport.pl, Polska na rowery.pl, Naszosie.pl, a organizator zamierza pozyskać jeszcze patronaty: TVP Łódź, Radia Łódź, lokalnych mediów, Gazety Wyborczej.

Kross Road Tour to wyścig adresowany zarówno do amatorów, jak i doświadczonych już kolarzy szosowych. Zawodnicy wystartują w dwóch kategoriach uzależnionych od poziomu zaawansowania. Organizator przewiduje również podział wiekowy. Każdy zawodnik będzie wyposażony w chip niezbędny do elektronicznego pomiaru czasu oraz w GPS, który umożliwi organizatorowi monitorowanie zawodników na trasie wyścigu.

Czwartkową konferencję prasową poprzedziło pierwsze spotkanie robocze z udziałem organizatora, gospodarza etapu II oraz przedstawicieli policji: Naczelnika  Wydz. Ruchu Drogowego KPP w Zgierzu Pana Jana Misiaka, Pana Dariusza Kurka – Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Brzezinach oraz Komendanta Komisariatu Policji w Głownie Pana Cezarego Szczerbiaka. Organizator odbędzie jeszcze spotkanie z władzami gminy Dmoisn oraz z KWP w Łodzi. Wszystko po to, by impreza odbyła się z odpowiednim zabezpieczeniem, a jednocześnie by była przyjazna zarówno dla uczestników wyścigu, jak i użytkowników dróg. O kolejnych etapach przygotowań będziemy informować na bieżąco.

Sponsorem tytularnym wyścigu jest firma Kross.

Terminy etapów:

ETAP I – WARSZAWA (09.05)

ETAP II – GŁOWNO (20.06)

ETAP III – NOWY TARG (18.07)

ETAP IV – PRZASNYSZ (29.08)

ETAP V –  RAWA MAZOWIECKA (19.09)

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
  Trasa II etapu, której autorem jest utytułowany kolarz, olimpijczyk, mieszkaniec Głowna - Dariusz Baranowski. To trasa, na której trenował jako zawodnik.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.