GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 28 września 2020

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2020»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.

Treść strony

Wspólny Bilet Aglomeracyjny od 1 marca 2015 - dziś podpisano porozumienie w tej sprawie

Od 1 marca 2015 r. także mieszkańcy Głowna będą mogli korzystać z oferty Wspólnego Biletu Aglomeracyjnego.

Wspólny Bilet Aglomeracyjny (WBA) to specjalna oferta zintegrowanej taryfy biletowej, skierowana wcześniej do osób korzystających z przejazdów komunikacją miejską w Łodzi, Pabianicach, Zgierzu, Łasku, Zduńskiej Woli i Sieradzu oraz pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i Przewozów Regionalnych, a od 1 marca 2015 r. również do osób korzystających z przejazdów komunikacją miejską w Głownie, Strykowie i Łowiczu oraz pociągami ŁKA.

23 lutego 2015 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego porozumienie międzygminne w tej sprawie zostało przypieczętowane stosownymi podpisami Marszałka Województwa łódzkiego Witolda Stępnia, Burmistrza Głowna Grzegorza Janeczka, Burmistrza Strykowa Andrzeja Jankowskiego oraz Burmistrza Łowicza Jana Kalińskiego, a także przedstawiciele samorządów, które już funkcjonują w ramach WBA tj. Prezydenta Pabianic Grzegorza Mackiewicza i Prezydenta Zgierza Przemysława Staniszewskiego. Porozumienie podpisali również Prezes Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Andrzej Wasilewski i Dyrektor Łódzkiego Oddziału Przewozów Regionalnych Elżbieta Nowak.

Włączenie się Głowna w projekt Wspólnego Biletu Aglomeracyjnego jest dla pasażerów szansą na obniżenie kosztów codziennych dojazdów do Łodzi. Połączona taryfa jest znacznie wygodniejsza i bardziej opłacalna dla pasażera niż zakup wielu biletów. Bilet WBA jest biletem kodowanym na plastykowych, zbliżeniowych kartach elektronicznych systemu Migawka (migawka.lodz.pl). Jego cena uzależniona jest od strefy, w jakiej pasażer zamierza się poruszać. Koszt takiego miesięcznego biletu aglomeracyjnego dla pasażerów ze strefy C, w której znajduje się m.in. Głowno to 240 zł, a ulgowego, z którego korzystać mogą np.  studenci i seniorzy – 120 zł. Bilety te uprawniają do przejazdu transportem kolejowym ŁKA oraz transportem komunikacji miejskiej na terenie Łodzi i Zgierza oraz miast, które przystąpiły do WBA.

Koszt biletu jednorazowego na trasie Głowno – Łódź to 6 zł oraz 3 zł – w przypadku biletu ulgowego.

Kodowanie biletu możliwe jest we wszystkich punktach sprzedaży MIGAWKI, w biletomatach MPK Łódź oraz w kasach na Dworcach Kolejowych w Sieradzu, Zduńskiej Woli, Pabianicach, Łodzi, Koluszkach i w Łowiczu.

Przypomnijmy, że pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej obsługują mieszkańców Głowna od 14 grudnia 2014 r.

By mieszkańcom, pasażerom ułatwić dostęp do dworca PKP w Głownie, Gmina Miasta Głowno dostosowała kursy komunikacji miejskiej do połączeń kolejowych ŁKA o największym znaczeniu z punktu widzenia dojazdu do pracy czy szkół. Od początku lutego 2015 r. komunikacja miejska na terenie Głowna jest darmowa.

Foto: Urząd Marszałkowski w Łodzi

Spot WBA

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

Deklaracja dostępności

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miejski w Głownie 2020. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 10591

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.