GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 9 lipca 2020

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«lipiec 2020»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.

Treść strony

Szkoła Podstawowa nr 3 w Głownie
Szkoła Podstawowa nr 3 w Głownie

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki

Kontakt:
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki
95-015 Głowno
ul. Karasicka 35
tel/fax: 42 719 10 38
www: sp3glowno.edupage.org
e-mail: sp3glowno@op.pl
 
Dyrektor: Anna Zielińska

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki  w Głownie istnieje od 1945 roku. Pierwsza jej siedziba mieściła się przy ulicy Skokowskiego. W 1950 roku szkołę przeniesiono do baraku przy zbiegu ulic Karasickiej i Skokowskiego. Obecny budynek został oddany do użytku 4 grudnia 1960 roku.

W dniu 5 maja 1968 roku Szkole nadano imię Tadeusza Kościuszki - wybitnego dowódcy wojskowego i stratega, inżyniera, myśliciela, patrioty i bohatera narodowego Polski oraz Stanów Zjednoczonych. Był absolwentem Kolegium Pijarskiego, Szkoły Rycerskiej, uczył się w szkołach artystycznych i inżynierskich w Paryżu, walczył w amerykańskiej wojnie o niepodległość oraz w wojnie o obronę Konstytucji 3 Maja, zorganizował powstanie, na czele którego stanął. Był człowiekiem który, zawsze dążył do realizowania haseł wolności, równości i dobra Ojczyzny. Tadeusz Kościuszko jest obecny w życiu naszej szkolnej społeczności. Towarzyszy kolejnym pokoleniom uczniów jako wzór godny naśladowania, wybitny patriota, a jednocześnie zwykły człowiek, który miewał w życiu także trudne chwile, lecz za największe zwycięstwo uważał pokonywanie własnych słabości. Staramy się jak najdokładniej poznawać naszego patrona – jego życie i dokonania. Służy temu coroczne Święto Szkoły, podczas którego przypominamy wybrane fragmenty z życia patrona. W budynku szkoły znajduje się kącik patrona, którego ważnym elementem jest portret Kościuszki. Mając za patrona wybitnego Polaka, włączamy się w różne uroczystości o charakterze patriotycznym organizowane przez inne szkoły i instytucje. W ten sposób uczymy się kochać swoją Ojczyznę i oddajemy cześć historii naszego kraju.

Przez 67 lat swojego istnienia „Trójka” obrastała w tradycje. Posiada swój ceremoniał i własne symbole. Rok rocznie organizowane jest Święto szkoły, Familiada na sportowo, Jasełka, Ślubowanie klas pierwszych i wiele innych imprez integrujących społeczność szkolną i środowisko lokalne.
Od zawsze w Szkole panuje miła i serdeczna atmosfera, dobrze się tu czują uczniowie, nauczyciele, pracownicy i rodzice. Chętnie tu wracają, a wielu nauczycieli jest absolwentami Szkoły.
Misją naszej szkoły są słowa Janusza Korczaka „Dziecko chce, by traktowano je poważnie, żąda zaufania, wskazówki, rady.”, dlatego też uczniowie „trójki” zawsze mogą liczyć na pomoc i wsparcie ze strony nauczycieli i pracowników. Mają zapewnioną bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych. W szkole działa wiele organizacji uczniowskich, dzięki którym uczniowie mogą wykazać się kreatywnością i samodzielnością. Są  to min: Samorząd Uczniowski, Mały Samorząd Uczniowski, PCK, Szkolne Koło turystyczno – Krajoznawcze, Sklepik Szkolny.

Szkoła Promująca Zdrowie

Szkoła Podstawowa nr 3 w Głownie jest szkołą promującą zdrowie. Od 10 lat
• w szczególny sposób propaguje zdrowy styl życia wśród uczniów;
• wyposaża uczniów w wiedzę i umiejętności niezbędne do podejmowania wyborów dla poprawy własnego zdrowia;
• zachęca do działań prozdrowotnych zarówno uczniów szkoły,
ich rodziców i jak i wszystkich pracowników szkoły;
• kształtuje w uczniach poczucie odpowiedzialności za zdrowie własne i innych

Każdego roku odbywa się tu Seminarium Zdrowego Stylu Życia. W szerzeniu idei zdrowego stylu życia pomagają  nam również rodzice i inne instytucje związane ze szkołą. Wszyscy oni chętnie uczestniczą we wszystkich działaniach promujących zdrowie, a przede wszystkim aktywne formy spędzania czasu wolnego. Tradycją jest piknik rodzinny „Familiada na sportowo”. W trakcie wspólnych gier i zabaw  zarówno dorośli jak i dzieci propagują rodzinny aktywny wypoczynek i rekreację na świeżym powietrzu. Ogromnym sukcesem jest zdobycie w roku 2012 Krajowego Certyfikatu Szkoła Promująca Zdrowie.
Szkoła przystępuje do udziału w różnych programach, akcjach charytatywnych i konkursach ogólnopolskich i lokalnych. Posiadamy również Certyfikat Szkoła Zarządzająca Wiedzą i Certyfikat Szkoła Bez Przemocy.
Przy Szkole działają również stowarzyszenia: Uczniowski Klub Sportowy „Trójka” i Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży „ZABRZEŹNIA”.

Szkoła Podstawowa nr 3 usytuowana jest wśród dużego obszaru terenów zielonych. W 2011 został utworzony przy szkole ogródek dydaktyczny. W 2008 roku została odnowiona elewacja zewnętrzna.

Uczniowie mają do dyspozycji sprzęt komputerowy znajdujący się w sali informatycznej i używany podczas lekcji informatyki, oraz w bibliotece, gdzie można korzystać z niego w czasie wolnym. Oprócz typowych klas jest sala dla oddziału zerowego z przystosowanym dla małych dzieci zapleczem sanitarnym.

W szkole  jest  sala gimnastyczna. Odbywają się tam lekcje wychowania fizycznego a także organizowane są w niej dyskoteki, apele i inne uroczystości. Jest też salka gimnastyczna dla klas młodszych i do ćwiczeń korekcyjnych.

Szkoła posiada także: gabinet lekarski, bibliotekę, sekretariat, pokój nauczycielski, kuchnię i stołówkę, gdzie można zjeść smaczne posiłki.
Aby dzieci mogły spędzić czas wolny przed lub po lekcjach funkcjonuje dla nich świetlica. Organizowane są w niej różnego rodzaju zajęcia chroniące przed nudą, wspomagające rozwój emocjonalny i pomagające w nauce.
Od listopada 2012 przy szkole znajduje się duże boisko Orlik przeznaczone
do gry w: piłkę nożną, siatkową i koszykówkę. Jest też bieżnia lekkoatletyczna.

 

Familiada na sportowo
Familiada na sportowo
Familiada na sportowo
Familiada na sportowo
Szkoła promująca zdrowie
Szkoła promująca zdrowie
Zajęcia w ogródku dydaktycznym
Zajęcia w ogródku dydaktycznym
Przekazanie Orlika
Przekazanie Orlika
Przekazanie Orlika
Przekazanie Orlika
Otwarcie Orlika
Otwarcie Orlika
Otwarcie Orlika
Otwarcie Orlika
Otwarcie Orlika
Otwarcie Orlika
Otwarcie Orlika
Otwarcie Orlika

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

Deklaracja dostępności

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miejski w Głownie 2020. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 15943

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Komunikat Burmistrza Głowna