GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 28 maja 2020

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«maj 2020»
P W Ś C P S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

Centrum Medyczne Sp. z o.o. Przychodnia Miejska Remedium

Kontakt:
Centrum Medyczne Sp. z o.o. Przychodnia Miejska Remedium
ul. Kopernika 19
95-015 Głowno
tel. 42-719-15-00
 
Prezes: Dorota Kozłowska
 
Specjalistyka:
 
 • Poradnia diabetologiczna
 • Poradnia dermatologiczna
 • Poradnia pulmonologiczna
 • Poradnia laryngologiczna
 • Poradnia chirurgiczna
 • Poradnia ortopedyczna
 • Zabiegi rehabilitacyjne
 • Poradnia ginekologiczno – położnicza
 • Poradnia urologiczna
 • Poradnia reumatologiczna
 • Poradnia psychiatryczna
 • Porady rehabilitacyjne
 • Medycyna pracy

Plac zabaw

W roku 2012 wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci korzystających z opieki pediatrycznej w Przychodni Miejskiej Remedium, placówka uruchomiła na swym terenie plac zabaw dla dzieci. Dzięki niemu oczekiwanie na wizytę u pediatry nie musi być dla dziecka nudne i stresujące.

 

 

 

Jak powstała Przychodnia Miejska Remedium?

Proces restrukturyzacji, którego efektem było powstanie spółki Centrum Medyczne Sp. z o.o. ze 100% udziałem Gminy Miasta Głowno zapoczątkowany został w sierpniu 2008 r. , kiedy to ówczesna Rada Miejska przyjęła projekt uchwały w sprawie przekształcenia Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Głownie poprzez likwidację Szpitala Miejskiego w Głownie z izbą przyjęć i oddziałami chorób wewnętrznych, neatologii, połóżnictwa i ginekologii, chirurgii ogólnej oraz oddziału dla przewlekle chorych. Powodem takiej decyzji było rosnące zadłużenie szpitala spowodowane zbyt niskim kontraktowaniem świadczeń przez NFZ. Deficytowa działalność szpitala rzutowała tymczasem wprost na kondycję finansową całego SPZOZ. 

21 maja 2009 r. Rada Miejska w Głownie podjęła już właściwą uchwałę w sprawie przekształcenia SPZOZ w Głownie poprzez likwidację Szpitala Miejskiego. Uczyniła to po zasięgnięciu opinii Rady Społecznej przy SPZOZ, opinii organów gmin ościennych, których mieszkańcom SPZOZ w Głownie udzielał świadczeń medycznych w zakresie lecznictwa otwartego i zamkniętego oraz po zasięgnięciu opinii Wojewody Łódzkiego. Dalsze, nieprzerwane udzielanie świadczeń zdrowotnych w zakresie udzielanym przez Szpital Miejski zapewnić miał NZOZ "Centrum Medyczne WSInf" w Głownie , który utworzył dzierżawca szpitala tj. Wyższa Szkoła Informatyki w Łodzi.

3 listopada 2009 r. Rada Miejska utworzyła Centrum Medyczne sp. z o.o. w Głownie - ,jednoosobową spółkę Gminy Miasta Głowno, która w  przychodni przy ul. Kopernika 19 do dziś kontynuuje działalność w zakresie lecznictwa otwartego w ramach Przychdni Miejskiej "Remedium".

10 października Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek podpisał w Ministerstwie Zdrowia umowę, na podstawie której Gmina Miasta Głowno otrzymała w ramach programu wsparcia jednostek samorządu terytorialnego w działaniach stabilizujących system ochrony zdrowia dotację w wysokości 22.257.062,84 zł na pokrycie niemal całości długów zlikwidowanego SPZOZ. Miało to fundamentalne znaczenie dla finansów publicznych Głowna, które zostały uwolnione od ogromnego ciężaru, jakim były wielomilionowe zobowiązania szpitala wraz z odsetkami.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

Deklaracja dostępności

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miejski w Głownie 2020. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 18487

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Komunikat Burmistrza Głowna