GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 28 lipca 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«lipiec 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.

Treść strony

 • -

Centrum Medyczne Sp. z o.o. Przychodnia Miejska Remedium

Kontakt:
Centrum Medyczne Sp. z o.o. Przychodnia Miejska Remedium
ul. Kopernika 19
95-015 Głowno
tel. 42-719-15-00
 
Prezes: Dorota Kozłowska
 
Specjalistyka:
 
 • Poradnia diabetologiczna
 • Poradnia dermatologiczna
 • Poradnia pulmonologiczna
 • Poradnia laryngologiczna
 • Poradnia chirurgiczna
 • Poradnia ortopedyczna
 • Zabiegi rehabilitacyjne
 • Poradnia ginekologiczno – położnicza
 • Poradnia urologiczna
 • Poradnia reumatologiczna
 • Poradnia psychiatryczna
 • Porady rehabilitacyjne
 • Medycyna pracy
 • -
 • -
 • -
 • -

Plac zabaw

W roku 2012 wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci korzystających z opieki pediatrycznej w Przychodni Miejskiej Remedium, placówka uruchomiła na swym terenie plac zabaw dla dzieci. Dzięki niemu oczekiwanie na wizytę u pediatry nie musi być dla dziecka nudne i stresujące.

 

 

 

Jak powstała Przychodnia Miejska Remedium?

Proces restrukturyzacji, którego efektem było powstanie spółki Centrum Medyczne Sp. z o.o. ze 100% udziałem Gminy Miasta Głowno zapoczątkowany został w sierpniu 2008 r. , kiedy to ówczesna Rada Miejska przyjęła projekt uchwały w sprawie przekształcenia Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Głownie poprzez likwidację Szpitala Miejskiego w Głownie z izbą przyjęć i oddziałami chorób wewnętrznych, neatologii, połóżnictwa i ginekologii, chirurgii ogólnej oraz oddziału dla przewlekle chorych. Powodem takiej decyzji było rosnące zadłużenie szpitala spowodowane zbyt niskim kontraktowaniem świadczeń przez NFZ. Deficytowa działalność szpitala rzutowała tymczasem wprost na kondycję finansową całego SPZOZ. 

21 maja 2009 r. Rada Miejska w Głownie podjęła już właściwą uchwałę w sprawie przekształcenia SPZOZ w Głownie poprzez likwidację Szpitala Miejskiego. Uczyniła to po zasięgnięciu opinii Rady Społecznej przy SPZOZ, opinii organów gmin ościennych, których mieszkańcom SPZOZ w Głownie udzielał świadczeń medycznych w zakresie lecznictwa otwartego i zamkniętego oraz po zasięgnięciu opinii Wojewody Łódzkiego. Dalsze, nieprzerwane udzielanie świadczeń zdrowotnych w zakresie udzielanym przez Szpital Miejski zapewnić miał NZOZ "Centrum Medyczne WSInf" w Głownie , który utworzył dzierżawca szpitala tj. Wyższa Szkoła Informatyki w Łodzi.

3 listopada 2009 r. Rada Miejska utworzyła Centrum Medyczne sp. z o.o. w Głownie - ,jednoosobową spółkę Gminy Miasta Głowno, która w  przychodni przy ul. Kopernika 19 do dziś kontynuuje działalność w zakresie lecznictwa otwartego w ramach Przychdni Miejskiej "Remedium".

10 października Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek podpisał w Ministerstwie Zdrowia umowę, na podstawie której Gmina Miasta Głowno otrzymała w ramach programu wsparcia jednostek samorządu terytorialnego w działaniach stabilizujących system ochrony zdrowia dotację w wysokości 22.257.062,84 zł na pokrycie niemal całości długów zlikwidowanego SPZOZ. Miało to fundamentalne znaczenie dla finansów publicznych Głowna, które zostały uwolnione od ogromnego ciężaru, jakim były wielomilionowe zobowiązania szpitala wraz z odsetkami.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.