GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 9 grudnia 2019

Wyszukiwanie

Menu główne

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«grudzień 2019»
P W Ś C P S N
dzień: 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.

Treść strony

Zaprzysiężenie Burmistrza Głowna, wybór Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej

We wtorek, 9 grudnia 2014 r. na drugiej w tej kadencji sesji Rady Miejskiej w Głownie, Burmistrz Grzegorz Janeczek, który w listopadowych wyborach samorządowych  uzyskał od mieszkańców mandat zaufania na kolejne 4 lata, złożył uroczyste ślubowanie.

Poprzedziło je wręczenie zaświadczenia o wyborze na Burmistrza Głowna. W tej uroczystej chwili burmistrzowi towarzyszyli m.in. Starosta Powiatu Zgierskiego Bogdan Jarota, Członek Zarządu Powiatu Zgierskiego Wojciech Brzeski, Radny powiatowy, a niedawno jeszcze konkurent burmistrza Janeczka w wyborach na burmistrza Tomasz Jędrzejczak, radni miejscy, kierownicy miejskich jednostek organizacyjnych. W swym wystąpieniu już po ślubowaniu Burmistrz Grzegorz Janeczek pokreślił, że otwiera nową, niezapisaną kartę i zachęcał do zgodnej współpracy na rzecz rozwoju miasta i jego mieszkańców.

Rada Miejska w drodze uchwały ustaliła wynagrodzenie burmistrza – zgodnie z propozycją Przewodniczącej Rady Magdaleny Szajder. Wynagrodzenie to składa się z: 4950 zł płacy zasadniczej +1900 zł dodatku funkcyjnego + 2055 zł dodatku specjalnego + 20% płacy zasadniczej jako dodatku stażowego za lata pracy). Tak więc miesięcznie wynosi ono 9.895 zł brutto. Pensja w tej wysokości została ustalona jeszcze dla poprzedniego burmistrza w roku 2008 i od tamtej pory nie była podwyższana.

 Porządek obrad rozszerzony został o wybór Wiceprzewodniczącego Rady oraz o wybór przewodniczących i wiceprzewodniczących komisji merytorycznych. I tak, w drodze tajnego głosowania Wiceprzewodniczącą Rady z 8 głosami poparcia została Radna Beata Pilarska. Jej kontrkandydat, Radny Przemysław Kobacki uzyskał poparcie 6 członków rady. W obradach uczestniczyło 14 radnych.

Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej został Radny Krzysztof Wawrzyn, a Wiceprzewodniczącym tej komisji – Radny Przemysław Kobacki. Pozostali  jej członkowie to radni: Przemysław Milczarek , Krzysztof Parol oraz Wojciech Baleja.

Przewodniczącym Komisji Gospodarki i Budżetu został Radny Przemysław Milczarek, a Wiceprzewodniczącym tej komisji – Radny Krzysztof Parol. Pozostali członkowie tej komisji to radni: Grzegorz Szkup, Maciej Lisowski, Wojciech Baleja, Sławomir Stopczyński, Przemysław Kobacki, Elżbieta Kołodziej, Dariusz Młynarczyk, Beata Wszołek, Grzegorz Oraś i Beata Pilarska.

Przewodniczącą Komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu została Radna Elżbieta Kołodziej, a Wiceprzewodniczacą tej komisji – Radna Beata Wszołek. Pozostali członkowie tej komisji to radni: Grzegorz Szkup, Maciej Lisowski, Jan Balcerski, Sławomir Stopczyński, Krzysztof Wawrzyn, Beata Wszołek, Beata Pilarska i Magdalena Szajder.

Przewodniczącym Komisji Spraw Obywatelskich został Radny Jan Balcerski. Wybór Wiceprzewodniczącego tej komisji odłożono do kolejnego posiedzenia, albowiem jeden z trzech członków tejże komisji nie był obecny na sesji (Radny Grzegorz Oraś). Komisja ta pracować będzie  w składzie: Jan Balcerski, Dariusz Młynarczyk i Grzegorz Oraś.

Rada wybrała również opiekunów Młodzieżowej Rady Miejskiej, którymi zostali radni sprawujący tę funkcje również w poprzedniej kadencji: Magdalena Szajder, Jan Balcerski oraz Maciej Lisowski.

Podczas drugiej w nowej kadencji sesji Rada Miejska podjęła również uchwały, których projekty zgłosił Burmistrz Grzegorz Janeczek:

- w sprawie zmian budżetu Miasta Głowna na rok 2014 polegających na włączeniu do tegorocznego budżetu środków finansowych w wysokości 265.441 zł w związku z uzyskaniem większych dochodów z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi (73.000 zł), z tytułu większych wpływów z opłat za wydawanie zezwoleń na sprzedaż alkoholu (20.000), w związku z otrzymaniem z Ministerstwa Finansów zwiększenia subwencji ogólnej części oświatowej w kwotach: 89.416 zł, 7.802 zł, 25.233 zł oraz 50.000 zł.  Zwiększone dochody miasta przeznaczone zostaną na: wydatki związane z odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych (73.000 zł), na realizacje zadań wynikających z Gminnego programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (20 tys. zł) oraz na wydatki placówek oświatowych (172.441 zł).

- w sprawie zmian w budżecie Miasta Głowna na rok 2014 polegających na przesunięciu między działami w planie finansowym SP1 - na wniosek Dyrektora tej szkoły – środków na wynagrodzenia i pochodne.

Ponadto Rada Miejska zaakceptowała projekt uchwały zgłoszony przez Burmistrza Głowna i zdecydowała, że od 1 lutego 2015 r. na terenie Głowna funkcjonowała będzie bezpłatna komunikacja miejska. Ma to związek z działaniami i deklaracją przystąpienia Gminy Miasta Głowno do specjalnej zintegrowanej oferty taryfowej Wspólny Bilet Aglomeracyjny, co w efekcie pozwolić ma mieszkańcom Głowna na korzystanie w ramach jednego biletu z komunikacji miejskiej  na terenie miasta Głowna oraz na terenie miast i gmin, które do takiego porozumienia przystąpiły oraz z komunikacji pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i pociągami REGIO Przewozów Regionalnych. Wpływy ze sprzedaży biletów komunikacji miejskiej są niskie, a nowe rozwiązanie będzie znacznym ułatwieniem dla mieszkańców Głowna korzystających z WBA. Nie będą oni obciążeni dodatkowo kosztami komunikacji miejskiej co podnosiło by cenę WBA o ok. 20 zł miesięcznie.

Rada Miejska przychyliła się również do propozycji Burmistrza Głowna, by dodatkowym reprezentantem Gminy Miasta Głowna w Zgromadzeniu Międzygminnego Związku Bzura był nadal Radny Przemysław Milczarek.

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2019. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 8308

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.