GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 25 lipca 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Samorząd | 
 • 2014 | 
 • Sesja z zaprzysiężeniem burmistrza | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«lipiec 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.

Treść strony

Zaprzysiężenie Burmistrza Głowna, wybór Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej

We wtorek, 9 grudnia 2014 r. na drugiej w tej kadencji sesji Rady Miejskiej w Głownie, Burmistrz Grzegorz Janeczek, który w listopadowych wyborach samorządowych  uzyskał od mieszkańców mandat zaufania na kolejne 4 lata, złożył uroczyste ślubowanie.

Poprzedziło je wręczenie zaświadczenia o wyborze na Burmistrza Głowna. W tej uroczystej chwili burmistrzowi towarzyszyli m.in. Starosta Powiatu Zgierskiego Bogdan Jarota, Członek Zarządu Powiatu Zgierskiego Wojciech Brzeski, Radny powiatowy, a niedawno jeszcze konkurent burmistrza Janeczka w wyborach na burmistrza Tomasz Jędrzejczak, radni miejscy, kierownicy miejskich jednostek organizacyjnych. W swym wystąpieniu już po ślubowaniu Burmistrz Grzegorz Janeczek pokreślił, że otwiera nową, niezapisaną kartę i zachęcał do zgodnej współpracy na rzecz rozwoju miasta i jego mieszkańców.

Rada Miejska w drodze uchwały ustaliła wynagrodzenie burmistrza – zgodnie z propozycją Przewodniczącej Rady Magdaleny Szajder. Wynagrodzenie to składa się z: 4950 zł płacy zasadniczej +1900 zł dodatku funkcyjnego + 2055 zł dodatku specjalnego + 20% płacy zasadniczej jako dodatku stażowego za lata pracy). Tak więc miesięcznie wynosi ono 9.895 zł brutto. Pensja w tej wysokości została ustalona jeszcze dla poprzedniego burmistrza w roku 2008 i od tamtej pory nie była podwyższana.

 Porządek obrad rozszerzony został o wybór Wiceprzewodniczącego Rady oraz o wybór przewodniczących i wiceprzewodniczących komisji merytorycznych. I tak, w drodze tajnego głosowania Wiceprzewodniczącą Rady z 8 głosami poparcia została Radna Beata Pilarska. Jej kontrkandydat, Radny Przemysław Kobacki uzyskał poparcie 6 członków rady. W obradach uczestniczyło 14 radnych.

Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej został Radny Krzysztof Wawrzyn, a Wiceprzewodniczącym tej komisji – Radny Przemysław Kobacki. Pozostali  jej członkowie to radni: Przemysław Milczarek , Krzysztof Parol oraz Wojciech Baleja.

Przewodniczącym Komisji Gospodarki i Budżetu został Radny Przemysław Milczarek, a Wiceprzewodniczącym tej komisji – Radny Krzysztof Parol. Pozostali członkowie tej komisji to radni: Grzegorz Szkup, Maciej Lisowski, Wojciech Baleja, Sławomir Stopczyński, Przemysław Kobacki, Elżbieta Kołodziej, Dariusz Młynarczyk, Beata Wszołek, Grzegorz Oraś i Beata Pilarska.

Przewodniczącą Komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu została Radna Elżbieta Kołodziej, a Wiceprzewodniczacą tej komisji – Radna Beata Wszołek. Pozostali członkowie tej komisji to radni: Grzegorz Szkup, Maciej Lisowski, Jan Balcerski, Sławomir Stopczyński, Krzysztof Wawrzyn, Beata Wszołek, Beata Pilarska i Magdalena Szajder.

Przewodniczącym Komisji Spraw Obywatelskich został Radny Jan Balcerski. Wybór Wiceprzewodniczącego tej komisji odłożono do kolejnego posiedzenia, albowiem jeden z trzech członków tejże komisji nie był obecny na sesji (Radny Grzegorz Oraś). Komisja ta pracować będzie  w składzie: Jan Balcerski, Dariusz Młynarczyk i Grzegorz Oraś.

Rada wybrała również opiekunów Młodzieżowej Rady Miejskiej, którymi zostali radni sprawujący tę funkcje również w poprzedniej kadencji: Magdalena Szajder, Jan Balcerski oraz Maciej Lisowski.

Podczas drugiej w nowej kadencji sesji Rada Miejska podjęła również uchwały, których projekty zgłosił Burmistrz Grzegorz Janeczek:

- w sprawie zmian budżetu Miasta Głowna na rok 2014 polegających na włączeniu do tegorocznego budżetu środków finansowych w wysokości 265.441 zł w związku z uzyskaniem większych dochodów z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi (73.000 zł), z tytułu większych wpływów z opłat za wydawanie zezwoleń na sprzedaż alkoholu (20.000), w związku z otrzymaniem z Ministerstwa Finansów zwiększenia subwencji ogólnej części oświatowej w kwotach: 89.416 zł, 7.802 zł, 25.233 zł oraz 50.000 zł.  Zwiększone dochody miasta przeznaczone zostaną na: wydatki związane z odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych (73.000 zł), na realizacje zadań wynikających z Gminnego programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (20 tys. zł) oraz na wydatki placówek oświatowych (172.441 zł).

- w sprawie zmian w budżecie Miasta Głowna na rok 2014 polegających na przesunięciu między działami w planie finansowym SP1 - na wniosek Dyrektora tej szkoły – środków na wynagrodzenia i pochodne.

Ponadto Rada Miejska zaakceptowała projekt uchwały zgłoszony przez Burmistrza Głowna i zdecydowała, że od 1 lutego 2015 r. na terenie Głowna funkcjonowała będzie bezpłatna komunikacja miejska. Ma to związek z działaniami i deklaracją przystąpienia Gminy Miasta Głowno do specjalnej zintegrowanej oferty taryfowej Wspólny Bilet Aglomeracyjny, co w efekcie pozwolić ma mieszkańcom Głowna na korzystanie w ramach jednego biletu z komunikacji miejskiej  na terenie miasta Głowna oraz na terenie miast i gmin, które do takiego porozumienia przystąpiły oraz z komunikacji pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i pociągami REGIO Przewozów Regionalnych. Wpływy ze sprzedaży biletów komunikacji miejskiej są niskie, a nowe rozwiązanie będzie znacznym ułatwieniem dla mieszkańców Głowna korzystających z WBA. Nie będą oni obciążeni dodatkowo kosztami komunikacji miejskiej co podnosiło by cenę WBA o ok. 20 zł miesięcznie.

Rada Miejska przychyliła się również do propozycji Burmistrza Głowna, by dodatkowym reprezentantem Gminy Miasta Głowna w Zgromadzeniu Międzygminnego Związku Bzura był nadal Radny Przemysław Milczarek.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.