GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 19 kwietnia 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • 2014 | 
 • Od 14 grudnia ruszają pociągi ŁKA przez Głowno | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«kwiecień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

Od 14 grudnia ruszają pociągi ŁKA przez Głowno

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, od 14 grudnia 2014 r., a więc za dwa tygodnie Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchomi 20 połączeń (10 par) kolejowych na trasie Łódź – Łowicz (przez Głowno).

To efekt bardzo dobrej współpracy władz miasta Głowna z Urzędem Marszałkowskim i ŁKA. W piątek, 28 listopada 2014 r. przedstawiciele ŁKA zawitali do Głowna i w rejonie głowieńskiego Targowiska Miejskiego prezentowali mieszkańcom ofertę dodatkowych połączeń kolejowych, zachęcali do korzystania z nich.

Na trasie Łódź - Głowno – Łowicz w ramach ŁKA kursować będą nowoczesne pociągi typu FLIRT3 wyprodukowane przez firmę Stadler Polska. Wnętrza pociągów są przestronne, klimatyzowane, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Znajdują się w nich biletomaty, monitory LCD, gniazdka elektryczne oraz kamery monitorujące i WIFI. Pociągi zostały też wyposażone w przestronne toalety z przewijakami niemowlęcymi, uchwyty na wózki oraz stojaki na rowery. Ważna informacja – przewóz rowerów będzie darmowy.

Pojazdy wyprodukowane mieszczą 254 pasażerów i są wyposażone w 120 miejsc siedzących. Długość jednego pojazdu to 45,7 metra.

W sobotę, 6 grudnia między godz. 12.30 a 13.00 taki nowoczesny szynobus będzie można w Głownie bardzo dokładnie obejrzeć. Wystarczy wybrać się w tym czasie na Dworzec Kolejowy, gdzie gościć będą przedstawiciele ŁKA. Będzie to okazja do uzyskania dodatkowych informacji na pytania nurtujące potencjalnych pasażerów ŁKA.

Przypomnijmy, że porozumienie, którego efektem jest uruchomienie kursów ŁKA na trasie Łódź – Głowno - Łowicz Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek podpisał z ŁKA 13 listopada 2013 r. podczas Europejskiego Forum Gospodarczego. Na mocy tego porozumienia Głowno, podobnie jak 19 innych miast i gmin położonych wzdłuż linii kolejowych Łódź Kaliska -Sieradz i Łódź Kaliska - Łowicz, działać będzie na rzecz skoordynowania lokalnego transportu z kursami ŁKA, a wszystko po to, by mieszkańcom, pasażerom ułatwić dostęp do przystanków ŁKA. Działania te to: optymalne dostosowanie istniejącej komunikacji miejskiej do kursów pociągów ŁKA, a docelowo – zwiększenie liczby autobusów i kursów komunikacji  miejskiej poprzez zakup nowych autobusów niskoemisyjnych w Głownie przy udziale unijnych funduszy, a także  włączenie się w projekt Wspólnego Biletu Aglomeracyjnego.

WBA to wspólne przedsięwzięcie samorządów, których tereny obsługiwane są przez ŁKA. To jeden wspólny bilet miesięczny uprawniający do podróży pociągami ŁKA i środkami transportu miejskiego. Koszt takiego miesięcznego biletu aglomeracyjnego to 240 zł, a ulgowego, z którego korzystać mogą np.  studenci i seniorzy – 120 zł. Bilety te uprawniają do przejazdu transportem kolejowym ŁKA oraz transportem komunikacji miejskiej na terenie Łodzi i Zgierza oraz miast, które przystapiły do WBA. Z początkiem nowego roku Miasto Głowno planuje uruchomienie bezpłatnej komunikacji miejskiej oraz - w zależności od potrzeb - jej optymalne dostosowanie do kursów ŁKA.

Rozkład jazdy ŁKA sporządzony został tak, by zapewnić pasażerom dojazd do pracy m.in. do pracy do Strykowa, Zgierza i Łodzi.  

Koszt biletu jednorazowego na trasie Głowno – Łódź to 6 zł oraz 3 zł – w przypadku biletu ulgowego.

Bardziej szczegółowe informacje na temat oferty "Łódź bliżej ciebie" oraz regulamin znajdują się na stronach internetowych: www.lka.lodzkie.pl, www.przewozyregionalne.pl, www.migawka.lodz.pl, www.lodzkie.pl.

 

 

 • -
  Rozkład Jazdy
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Zmiana organizacji pracy