GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 26 czerwca 2019

Wyszukiwanie

Menu główne

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«czerwiec 2019»
P W Ś C P S N
1 dzień: 2
3 4 5 6 7 8 dzień: 9
10 11 12 13 14 dzień: 15 16
dzień: 17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.

Treść strony

Ogólnopolski sukces fotograficzny Bartosza Cierbikowskiego

Utalentowany głownianin zajął I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Radość życia".
Do konkursu, którego idea zrodziła się z chęci propagowania pasji fotografowania przez śp. ks. Jarosława Burskiego i jej szerzenia wśród młodzieży, zgłosiło się 276 uczestników z całego kraju. Nadesłali oni 645 prac. Jury konkursowe wybrało 52 zdjęcia 34 uczestników. Laureatów oraz osoby wyróżnione zaprezentowano podczas uroczystego wernisażu tych prac, który odbył się się 21 listopada 2014 r. w Galerii Fabryki Sztuki przy ulicy Tymienieckiego w Łodzi.

- To mój życiowy sukces. Już samo wyróżnienie mojej pracy wśród tych 52 zdjęć był dla mnie ogromnym sukcesem. - podzielił się z nami wrażeniami Bartosz Cierbikowski, zdobywca I nagrody - Powiedziałem sobie wtedy "Bartosz, ciesz się z tego, co masz". To, co spotkało mnie podczas wernisażu przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Szok i niedowierzanie, ale z drugiej strony radość i duma, której nie zapomnę do końca życia. Udowodniłem sobie, że dla takich chwil warto robić w życiu to, co się kocha. Pasja kształtuję mnie jako człowieka, a fotografia stała się już nieodłącznym elementem mojego życia.

Gratulujemy i zchęcamy do śledzenia twórczości fotograficznej Bartosza Cierbikowskiego na jego prolifu na facebooku. Wystawę jego prac zaprezentujemy na Peronie Sztuki czyli w odremontowanym budynku dworca PKP. O terminie wystawy poinformujemy niezwłocznie po jego ustaleniu.

KLUB FOTOGRAFICZNY GŁOWNO

Wszystkich miłośników fotografowania - i to zarówno tych bardziej doświadczonych, zdeterminowanych, jak i amatorów, którzy chcieliby poszerzyć swą wiedzę na temat fotografii i fotografowania, zachęcamy również do włączenia się w inicjatywę, której jednym z pomysłodawców jest właśnie Bartosz Cierbikowski. To inicjatywa, której celem jest chęć utworzenia w Głownie klubu fotograficznego. Więcej o niej tutaj.

Pierwsze spotkanie organizacyjne miłośników fotografowania już 5 grudnia 2014 r. o godz. 17.00 w Atelier Fotografii Artystycznej Hanny Kowalskiej, przy ul. Wojska Polskiego 20 w Głownie.

Docelowo spotkania i ciekawe warsztaty fotograficzne, wystawy fotograficzne mogłyby odbywać się na Peronie Sztuki. Wszystkie osoby zainteresowane współpracą w tym zakresie i współtworzeniem alternatywnego centrum kultury w Głownie zapraszamy do kontaktu z nami (te. 42/719-11-51 wew. 221).

 

praca konkursowa autorstwa Bartosza Cierbikowskiego
praca konkursowa autorstwa Bartosza Cierbikowskiego
i sam autor, Bartosz Cierbikowski
na wernisażu

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2019. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 6378

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Jak przetrwać upały?