GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 18 listopada 2017

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«listopad 2017»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 dzień: 5
6 7 8 9 10 dzień: 11 12
13 dzień: 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 dzień: 26
27 28 29 30
  • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
    MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
    Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
  • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR  JESIENI”
    WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
    W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
  • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
    MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
  • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
    GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
    zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
  • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
    PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
    To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.

Treść strony

Ogromne powodzenie Festiwalu Grafikalia 2014

W sobotę, 25 października 2014 r. o godz. 17.00 w budynku dworca PKP przy ul. Kolejowej w Głownie podsumowany został I Festiwal Sztuki „GRAFIKALIA 2014”.

W ramach festiwalu przeprowadzony został również otwarty konkurs graficzny pod hasłem „MOJA ODBITKA – MÓJ ŚWIAT”. Do konkursu tego zgłoszono 416 grafik artystycznych  z 25 placówek z terenu całej Polski (ich lista na dole).

W dniu 16.10.2014 jury konkursu w składzie:

KATARZYNA MILLER /Przewodnicząca jury/ artystka graficzka, malarka, pracownik Wydziału Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi, MAGDALENA ŚWIĄTCZAK kurator wystaw, Ośrodek Wystawienniczy Łódzkiego Domu Kultury, MARTA KUNIKOWSKA - MIKULSKA artystka graficzka, malarka, SZYMON ADAMCZEWSKI /Sekretarz jury/ artysta plastyk, pracownik MOK Głowno, przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria 5-7 lat

NAGRODY:  GRECZANIUK OLIWIA  Miejski Dom Kultury w Świnoujściu / instruktor: Jacek Walczak /, LARYSA JUŁKOWSKA Pracownia Plastyczna "Piwnica" Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Płocku/ instruktor:  Anna Liśkiewicz /, BORÓWKA ALICJA Klub "Pastel" Zabrzańskiej Sp-ni  Mieszkaniowej w Zabrzu / instruktor: Ewelina Kabaczyńska /

WYRÓŻNIENIA :  PIENIAK MATYLDA Pałac Młodzieży w Bydgoszczy / instruktor Tomasz Karcz /, KOŚNIK JULIA Miejski Dom Kultury w Świnoujściu / instruktor:  Aleksandra Nowak /, DZIDO DAWID Pracownia Plastyczna "Piwnica" Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Płocku  / instruktor:  Anna Liśkiewicz /

Kategoria 8-10 lat

NAGRODY:  LISIK LENA  Klub "Pastel" Zabrzańskiej Sp-ni  Mieszkaniowej w Zabrzu / instruktor: Ewelina Kabaczyńska /,  KUBIK SZYMON Dąbrowa Górnicza /instruktor: Edyta Kubik /, CHMIELEWSKA ZUZANNA Pracownia Plastyczna "Creatio" Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku / instruktor: Aldona Kaczmarczyk - Kołucka /

WYRÓŻNIENIA :  PŁONECZKA HANNA  Klub "Pastel" Zabrzańskiej Sp-ni  Mieszkaniowej w Zabrzu / instruktor: Ewelina Kabaczyńska /, HELENA OSKROBA Miejski Ośrodek Kultury w Głownie / instruktor: Szymon Adamczewski /, ŚMIEJA WIKTORIA Pracownia Plastyczna "Kontrasty" Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku / instruktor:  Zuzanna Śmieja /, KUZBER KATARZYNA  Klub "Pastel" Zabrzańskiej Sp-ni  Mieszkaniowej w Zabrzu  / instruktor:  Elżbieta Kupny /

Kategoria 11-13 lat

NAGRODY:  MOSUREK MIRON Dąbrowa Górnicza / instruktor: Sylwia Pałuchowska /, TRACEWSKI JAKUB Szkoła Podstawowa w Izabelowie / instruktor: Zdzisława Budka /, SZCZĘSNA IGA Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu / instruktor: Ewa Banaszczyk / 

WYRÓŻNIENIA:  KICZAK ZUZANNA Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław - Krzyki / instruktor Małgorzata Matuszewska /, ARASZCZUK ADAM Pracownia Plastyczna "Creatio" Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku / instruktor: Aldona Kaczmarczyk - Kołucka / PAWEŁCZYK JULIA Miejski Ośrodek Kultury w Głownie / instruktor:  Szymon Adamczewski /, KARDASZEWICZ  ANNA  Klub "Pastel" Zabrzańskiej Sp-ni  Mieszkaniowej w Zabrzu  / instruktor:  Elżbieta Kupny / HAŃCE KAROLINA Klub 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku / instruktor: Urszula Pankowska /

Kategoria 14-16 lat

NAGRODY:  KAŁAMAGA WIKTORIA Klub "Pastel" Zabrzańskiej Sp-ni  Mieszkaniowej w Zabrzu / instruktor:  Krzysztof Rumin /,  NOWAK KINGA Pracownia Plastyczna "Creatio" Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku / instruktor: Aldona Kaczmarczyk - Kołucka/, SIEWKA ANNA  Miejski Ośrodek Kultury w Skierniewicach / instruktor:  Anna Pokora /

WYRÓŻNIENIA:  KOZACZKO WERONIKA Pracownia Plastyczna "Creatio" Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku / instruktor: Aldona Kaczmarczyk - Kołucka/,  WARDZIAK PATRYCJA  Miejski Ośrodek Kultury w Skierniewicach / instruktor:  Anna Pokora /,  ĆWIERTNIA MARTYNA Pracownia Plastyczna "Creatio" Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku / instruktor: Aldona Kaczmarczyk - Kołucka/, KAMYCKA WIKTORIA  Klub "Pastel" Zabrzańskiej Sp-ni  Mieszkaniowej w Zabrzu  / instruktor:  Krzysztof Rumin /,  KUZBER ANNA Klub "Pastel" Zabrzańskiej Sp-ni  Mieszkaniowej         w Zabrzu  / instruktor:  Krzysztof Rumin /, KUŚMIERCZYK IGA  Miejski Dom Kultury w Świnoujściu / instruktor: Jacek Walczak /

Kategoria 17-19 lat

NAGRODY:  MODRAKOWSKA MAŁGORZATA Zespół Placówek Młodzieżowych "Bursa" w Grudziądzu / instruktor: Maciej Józefowicz /, SPIKA MAGDALENA Pracownia Plastyczna "GiR-a" Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku / instruktor:  Milada Więckowska /, BOGDAN DOMINIKA Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu / instruktor: Robert Dudek /

WYRÓŻNIENIA:  CURYŁO MARTA  Klub "Pastel" Zabrzańskiej Sp-ni  Mieszkaniowej w Zabrzu / instruktor:  Krzysztof Rumin /,  SOŁTYS MARCIN Pracownia Plastyczna "GiR-a" Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku / instruktor:  Milada Więckowska /, ZBROJEWSKA AGATA Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu / instruktor:  Zdzisława Budka /  

Kategoria 20-50 lat / dorośli /

NAGRODA:  GOLIŃSKI ARTUR  Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju,

WYRÓŻNIENIA:  MURDZIA BEATA Zespół "Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży" we Wrocławiu / instruktor: Beata Turska /, PIECZARKA ANGELIKA Pracownia Plastyczna "Creatio" Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku / instruktor: Aldona Kaczmarczyk - Kołucka/

Kategoria pow. 50 lat / seniorzy /

NAGRODA:  JÓZEFOWICZ MACIEJ  Grudziądz

WYRÓŻNIENIE:   PRZYBYŁO - CIEŚLIK WIESŁAWA  Konstantynów Łódzki

Jury zakwalifikowało dodatkowo  58 prac do wystawy pokonkursowej.

Prace nagrodzone, wyróżnione i zakwalifikowane do wystawy zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej podczas finału Festiwalu Sztuki Grafikalia 2014 w Peronie Sztuki tj. dworcu PKP w Głownie oraz w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie.

Podsumowanie konkursu w dniu 25.10.2014r, o godz. 17.00 w budynku dworca PKP w Głownie.

 

Festiwalowi towarzyszyła wystawa  "GRAFIKA ŚWIATA" obejmująca prace graficzne ze zbiorów Stowarzyszenia Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie.

Można ją oglądać jeszcze do 25 października.

 

LISTA PLACÓWEK UCZESTNICZĄCYCH

W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE GRAFICZNYM

"MOJA ODBITKA - MÓJ ŚWIAT "  

FESTIWAL GRAFIKALIA 2014

 

  1. ZESPÓŁ "CENTRUM EDUKACJI DZIECI I MŁODZIEŻY" WE WROCŁAWIU
  2. MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY WROCŁAW - KRZYKI
  3. MIEJSKI DOM KULTURY W ŚWINOUJŚCIU
  4. MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY W LĘBORKU
  5. MUZEUM PAPIERNICTWA W DUSZNIKACH ZDROJU
  6. DOM KULTURY "PRAGA" W WARSZAWIE
  7. DOM KULTURY "MIŚ" W WARSZAWIE
  8. ZABRZAŃSKA SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA W ZABRZU / Klub "Pastel" /
  9. MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY W RYBNIKU / Pracownia Plastyczna "Creatio", "Kontrasty", "GiR-a" /
  10. ZESPÓŁ PLACÓWEK MŁODZIEŻOWYCH "BURSA" W GRUDZIĄDZU
  11. PŁOCKI OŚRODEK KULTURY I SZTUKI W PŁOCKU / Pracownia Plastyczna "Piwnica"/
  12. CENTRUM KULTURY I SZTUKI W KONINIE
  13. ZESPÓŁ PLACÓWEK WYCHOWANIA POZASZKOLNEGO W SIERADZU
  14. MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY W RADOMIU
  15. MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY  "POD AKACJĄ" W LUBLINIE
  16. JEDNOSTKA WOJSKOWA NR 1158 W ŁASKU / Klub 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku /   
  17. LICEUM PLASTYCZNE W NOWYM WIŚNICZU
  18. MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY W ALEKSANDROWIE ŁÓDZKIM
  19. GIMNAZJUM NR 1 W KONSTANTYNOWIE ŁÓDZKIM
  20. MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W SKIERNIWICACH
  21. ZESPÓŁ SZKÓŁ W LUBIANKOWIE
  22. SZKOŁA PODSTAWOWA W IZABELOWIE
  23. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W GŁOWNIE
  24. MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 2 W GŁOWNIE
  25. MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W GŁOWNIE

 

Zgłoszenia indywidualne:

 

1. Dąbrowa Górnicza

2. Poznań

3. Kraków

4. Rawa Mazowiecka

5. Łódź

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/Skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2017. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 5097

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.