GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 20 października 2018

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«październik 2018»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 dzień: 7
dzień: 8 dzień: 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 dzień: 25 26 27 28
dzień: 29 30 31
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.

Treść strony

MP 1 z Międzynarodowym Certyfikatem ,,Eco Schools - Zielona Flaga”

Miejskie Przedszkole Nr 1 w Głownie po raz drugi otrzymało Międzynarodowy Certyfikat ,,Eco Schools - Zielona Flaga”, który jest przyznawany szczególnie wyróżnionym placówkom oświatowym podejmującym działania na rzecz ekorozwoju na całym świecie.

W projekcie międzynarodowy ,,Eco Schools” uczestniczy ponad 15 tys. szkół z 53 krajów Europy, a także Afryki, Ameryki Płd., Azji i Oceanii. Program oparty jest na Systemach Zarządzania Środowiskowego (EMAS, ISO 14001) i polega na podnoszeniu świadomości ekologicznej dzieci poprzez podejmowanie działań na rzecz efektywnego wykorzystania energii i surowców oraz zrównoważonej gospodarki odpadami w placówkach oświatowych i w ich otoczeniu. W Polsce program ten nosi nazwę Szkoły dla Ekorozwoju i realizowany jest pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Środowiska.

Prestiżowy certyfikat to uznanie najwyższej jakości działań proekologicznych podejmowanych wspólnie z wychowankami, ich rodzinami oraz przedstawicielami środowiska zewnętrznego. Przedszkole, by uzyskać certyfikat musiało spełnić wymagające kryteria aplikacyjne. Najważniejsze z nich zakładało jak największe zaangażowanie i decyzyjność dzieci w podejmowanych przez przedszkole działaniach przyrodniczo - ekologicznych.

Uroczyste wręczenie certyfikatu nastąpiło na ,,Zjeździe dla Ekorozwoju”, który odbył się 29.09.2014 r. w Krakowie. Zjazd dla Ekorozwoju był również okazją do wymiany doświadczeń, promocji dobrych praktyk, spotkania specjalistów w zakresie ekologii, wzajemnej inspiracji oraz wspólnego świętowania sukcesów, jakie udało się osiągnąć  w ciągu ubiegłego roku szkolnego.

Przedstawicielki MP1 w osobach Pań: Izabelli Koteckiej - dyrektora MP Nr 1  i Katarzyny Florczak - nauczyciela, uczestniczyły także w tematycznych warsztatach zespołowych: "Sieć placówek ekologicznych” i "Wymagania aplikacyjne dla przedszkoli”. Otrzymany certyfikat otwiera placówce drogę do Międzynarodowej Sieci Eco Schools zrzeszającej liderów praktycznej edukacji ekologicznej z 58 krajów świata. Dzięki międzynarodowej Sieci Eco Schools przedszkole systematycznie otrzymuje: zaproszenia do podejmowania inicjatyw proekologicznych; krajowych i międzynarodowych konkursów i projektów; informacje  o możliwych do zdobycia grantach i dotacjach itp. Dzięki międzynarodowej internetowej sieci, przedszkole systematycznie promuje w kraju i za granicą, własne inicjatywy i podejmowane proekologiczne działania. Przedszkole będzie również, otrzymywać referencje przydatne w pozyskiwaniu sprzymierzeńców i dotacji. Międzynarodowy Certyfikat (po uznaniu aplikacji i dorobku przedszkola na rzecz ekorozwoju) przyznała Miejskiemu Przedszkolu Nr 1 w Głownie Kapituła, w skład której weszli m.in. przedstawiciele: Fundacji Partnerstwo dla Środowiska, Ministerstwo Środowiska, Ministerstwo Edukacji, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Fundacji "Zielona Akcja”. O certyfikat "Zielonej Flagi” ubiegało się ok. 500 placówek z całego kraju. "Zieloną Flagę” (na rok) otrzymało 230 placówek, w tym 14 przedszkoli z woj. łódzkiego (11 z Łodzi, 1 z Aleksandrowa i 1 z Głowna).  Miejskie Przedszkole Nr 1 w Głownie w bieżącym roku otrzymało również za realizację programów prozdrowotnych i proekologicznych: "Czyste Powietrze Wokół Nas". Program Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowej”, "Akademia Zdrowego Przedszkolaka”, "Akademia Aquafresh”,  "Kubusiowi Przyjaciele Przyrody” , "Mamo, Tato Pijcie Wodę’’ - ogólnopolskie certyfikaty.

Dużymi sukcesami były także otrzymanie:

- Szwajcarsko - Polskiego Certyfikatu ,,KIK - 34 Przedszkole Przyjazne Zdrowemu Żywieniu  i Aktywności Fizycznej, Zapobieganie Otyłości i Chorobom Przewlekłym poprzez Edukację Społeczeństwa w zakresie Żywienia i Aktywności Fizycznej”,

- prestiżowego tytułu ,,EKOBELFRY - EKOSZKOŁA - I miejsce" nadanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Przedszkole zostało również, najwyżej ocenione w przeprowadzonej przez wizytatorów KO w Łodzi ewaluacji zewnętrznej.

Do osiągnięcia w/w sukcesów przyczyniły się liczne, systematyczne, nowatorskie podejmowane przez przedszkole, działania prozdrowotne i proekologiczne oraz realizacja wielu przyrodniczo - ekologicznych projektów, innowacji i programów.

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2018. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 4449

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.