GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 30 września 2020

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2020»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

Czar Jesieni - I nagrodę wyśpiewały "Bukowianki"

VII Artystyczne Spotkania Seniorów  „Czar Jesieni” pod patronatem Burmistrza Głowna należały bez wątpienia do  Zespołu Śpiewaczego „Bukowianki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Brójcach, który utworami „Będziesz  mój”  oraz „Heniek” wyśpiewał pierwszą nagrodę tegorocznego przeglądu.

Jurorzy: Aleksandra Guni - muzyk, dyrektor Szkoły Muzycznej w Głownie oraz Marian Lichtman i Jacek Malanowski - członkowie  zespołu Trubadurzy, przyznali również równorzędne miejsca drugie. Wyspiewały je zespoły:  ”Brzezinianki”  z Polskiego Związku Emerytów i Rencistów  w Brzezinach, Kabaret „Bi-Ba-Bo” z Łodzi, Chór „Złocisty Promień” z Polskiego Związku Emerytów i Rencistów  w Radomsku, ”Kwiaty Polne” z Gminnego Ośrodka Kultury  w Kwiatkowicach oraz „Wrzos” z Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Szadku.

Trzy równorzedne miejsca trzecie zajęły zespoły: „Jarzębinki” z Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, „Stefanów” z Gminnego Ośrodka Kultury w Brójcach oraz zespół „Czeremcha” z MOK Głowno.

Jurorzy przyznali również  dwa wyróżnienia specjalne dla zespołów „Pod brzozami” z Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz „Gałkowianie” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Koluszkach. Wyróżnienia zwykłe otrzymały zespoły: „Daszynianki” z Daszyny, ”Leśnianki” z Brójec, „Jawor” i Biała  Róża” z Dalikowa, ”Złota Jesień” z Pabianic oraz  rodzimy chór „Słoneczny krąg” Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Zespoły wykonywały dwa utwory - jeden dowolny i drugi z repertuaru Anny Jantar, Zbigniewa Wodeckiego lub zespołu Skaldowie. Najwięcej było piosenek  śpiewanych przez Annę Jantar.

Wśród  solistów  dwa  pierwsze miejsca wyspiewali: Bernardetta Micota z Pabianic z utworem „Gdzie ten świat młodych lat” oraz  Bogdan Stankiewicz z Rawy Mazowieckiej  za przyśpiewki ludowe, drugie miejsca - Danuta Guzek z Białynina i Agnieszka Jaszczyk z Brójec, zaś trzecie  nagrody - Czesława Dziedzic z Brzezin oraz Krystyna Duliba z Pabianic.  Jury nagrodziło również  wyróżnieniami specjalnymi Annę Solarek  z  Głowna za „Dom który mam” /Słoneczny krąg/ oraz Andrzeja  Majznera z  Wodzierad, zwykłe wyróżnienie  otrzymała Krystyna Szreter z Głowna /Czeremcha/ za „Milion róż”.

Najlepszym wśród duetów okazał się  duet z Łowicza Maria Nierobisz i Krystyna Czubek z piosenką „Przystań pod gwiazdami”. Drugie miejsce otrzymał duet Zofia Pierzgalska i Tadeusz Karcz z Koluszek, a trzecie Maria Rosół i Ryszard Łukawski ze Zdun.

Gawęda Tadeusza Karcza z Koluszek „Sołtys na klatce schodowej” zajęła  pierwsze miejsce , drugie  jury przyznało Zofii Sujka z Rawy Mazowieckiej, a trzecie Karolowi Gabara z Głowna  /Czeremcha/.

Artystycznym Spotkaniom Seniorów „Czar Jesieni” od kilku lat towarzyszy konkurs literacki na wiersz” O Głownie piórem seniora”. W tym roku na konkurs wpłynęło 13 wierszy z różnych stron Polski m.lin. z Wieliczki, Nowej Huty, Świętochłowic, Zdun, Łowicza, Pabianic oraz Głowna.

Wiersze  ocenione zostały przez jury w składzie: Renata Wiśniewska-Wika oraz Ewa Materek.

I miejsce przynzano Annie Piliszewskiej za  hymn o Głownie ”Dziwne deszczowe noce” , drugie miejsce  Jadwidze Marii Pawłowskiej za „Czar jesieni życia”  ze Zdun oraz  głownianinowi Tadeuszowi Kłosowi za „Sentymentalne wspomnienia”. Ponadto przyznano dwa wyróżnienia, które otrzymały Czesława Dziedzic  z Brzezin  oraz  Krystyna Kopeć z Łowicza.

Wszystkie zespoły otrzymały  pamiątkowe  puchary, dyplomy i podziękowania, a zespoły najlepsze - nagrody rzeczowe.  Zwycięzcy kategorii solo, duet oraz gawęd  otrzymali nagrody, dyplomy oraz puchary. Imprezę naszą odwiedziła ekipa TVP 3.

Na zakończenie  imprezy  jurorzy Marian Lichtman i Jacek Malanowski zaśpiewali dwa największe przeboje Trubadurów: Znamy się tylko z widzenia oraz Kasia. Do wspólnego śpiewania włączyli się niemal wszyscy uczestnicy  przeglądu.

VII Artystyczne Spotkania Seniorów  odbywały się w tym roku w ramach 22 Europejskich Dni Dziedzictwa. Głowno jest jedną z 20 miejscowości w całym województwie łódzkim, które włączyły się w  EDD.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

Deklaracja dostępności

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miejski w Głownie 2020. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 10965

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.